14 statečných na FF v pohybu

publikováno v: Ostatní akce

V ledovém království se uskutečnil další závod seriálu FF v pohybu. Pošmourno, přimrzlo a teplota lehce pod nulou. Z důvodu bezpečnosti jsme museli vypustit „kolemvodní“ úsek, kde se ani při troše dobré vůle běhat opravdu nedalo a celý závod jsme tedy přemístili na Planiska.

Trať tedy byla zkrácená a zazávodit si přišlo celkem 14 statečných.
Nejvěrnější z věrných, nejvytrvalejší z vytrvalých…
Mládežníci se na trať 500 metrů vydali čtyři. Dramatický finiš pro sebe nakonec rozhodl Milda (2:18) před Krtkem (2:19), v závěsu za nimi doběhl Pepé (2:28) a vše jistil James (3:42). Nejenomže tihle kluci umí běhat, oni navíc skvěle zvládají i organizační činnost a tak se po doběhu převtělili ve startéra, časoměřiče, zapisovatele a dopingového komisaře, abychom nedopadli jako biatlonisti z jedné velké země…

Na start hlavního závodu, zkráceného tedy na přesné tři kilometry, se postavilo deset vytrvalých vytrvalců. Z velké části stejná sestava jako minule, jen si na hlavní závod tentokrát troufla i Bára P, potěšila i další účast Honzy  a jediné nebojácné juniorky Káči.
S radostí mohu konstatovat, že k vidění byly skvělé výkony, časy vzhledem k podmínkám jsou až neuvěřitelné. Máme se tedy v létě na co těšit.
Scénář závodu připomínal ten předešlý. Márty za to vzal, v závěsu za ním se drželi Trener s Davčou a na dostřel se pohyboval ještě Ondra, následován dvojicí Zdena – Dušan. Za nimi si poklusával Honza a pak už se s tratí praly tři naše děvčata, z nichž Šárka se pro tento závod vtělila do role pacemakera Báry. Kamera sledovala především průběh na čele závodu, kde došlo ke změně na metě prvního kilometru, kde se před Mártyho dostal Trener následován Davčou. Ti dva proběhli kilometrem za 4:10 a ještě dokázali zrychlovat. Metou druhého kilometru proběhli v čase 8:10, což byl tedy kilák za čtyři minutky. Tady nastoupil Davča, který ještě musí doladit přípravu na závod, aby nemusel jako dnes dobíhat s rozvázanou tkaničkou. Ani ta mu však nezabránila ve skvělém finiši a v cíli byl v čase 11:42!!! Super výkon a poslední kilák za 3:32. Pochválit musíme i Trenera 🙂 výsledný čas 11:52 svědčí o tom, že ještě trochu žije. Třetí proťal cílovou pásku Márty, na čtvrtém místě se do cíle dostal jediný z početného zástupců dorostenců, Ondra. Zdena na posledním kilometru utekl Dušanovi a doběhl pátý, Dušan šestý a Honza sedmý. Na osmém místě doběhla Káča a znovu ukázala, jaká by jí byla škoda. Poté už se čekalo na statečnou bojovnici Báru, která doprovázena Šárkou a hlasitými vzdechy ( 🙂 ) ukázala, jak umí zabojovat…
Dopingový komisař výsledky schválil, ranní čaj s třešňovicí prý nelze nazývat dopingem, nýbrž povinnou výživou a tak jsme se na sebe na pomyslných stupních vítězů nemuseli mračit a mohli si navzájem za výkony zatleskat! Díky všem a těším se na další akci!

  1. Davča – 11:42
  2. Trener – 11:52
  3. Márty – 12:26
  4. Ondra – 12:40
  5. Zdena – 13:05
  6. Dušan – 13:22
  7. Honza – 14:02
  8. Káča – 17:56
  9. Bára – 19:59
  10. Šárka – 19:59