3. turnaj PFLky mužů = radost z florbalu

publikováno v: PFL

Třetí turnaj PFKy měli dnes na programu naši muži. Po prvním turnaji, kdy jsme horko těžko dávali dohromady alespoň 7 lidí, po druhém turnaji, kde nás zachraňovaly „malé děti a tátové“ 🙂 jsme poprvé neměli se složením problémy a do sestavy se vešlo deset borců a dva golmani, tedy ti, kteří se jako první prostě přihlásili…

A je třeba říct, že dneska si to všechno krásně sedlo. Nejezdíme si do Frýdlantu nic dokazovat, nepotřebujeme si na méně zkušených týmech honit ego, jezdíme tam proto, že jsme na této soutěži vyrostli a že ji prostě máme rádi. A tři ze čtyř dnešních zápasů byly opravdu radostí z florbalu a z toho, co jsme se od prvních porážek ve Frýdlantu naučili. Nakonec jsme tedy zvítězili ve všech čtyřech zápasech, ale vítězství a body už dávno pro nás nejsou hlavní prioritou v téhle soutěži… a dnes jsme si radost ze hry užívali náramně. Parádní akce, nasazení, přístup … a pohoda na střídačce, v šatně i na tribunách, kde nechyběli naši skalní fanoušci!!!
První dva zápasy odchytal Žingy, tak nějak na pohodu, v klídku si pochytal co měl…další dva zápasy odchytala Šárka a byla skvělá! V první lajně se sešli staří známí. Skypy + Mara + Emča, samozřejmě není co dodat, perfektní…ve druhé lajně se potkali naši „béčkaři“ Kuba + Dušan + Lukáš a i oni přispěli velkou měrou k velké pohodě! Ve třetí lajně se představila naše budoucnost Pates + Pítrs + Ondra a jedním slovem – úžasné. Nesmím zapomenout na Laciho, který každý zápas prostřídával v jiné lajně, o to to měl těžší, ale zvládl to bez problémů.
Jak bylo řečeno, nepotřebujeme si nic dokazovat a je jasné, že první dva dnešní soupeři prostě nemohli našemu dnešnímu týmu konkurovat, přesto předvedli dobré a snaživé výkony a určitě se nemají za co stydět. To třetí soupeř byl z jiného soudku. Morávka. Za těch x let, co se na PFLce potkáváme, jsme odehráli desítky napínavých duelů. Je třeba uznat, že soupeř prošel obrovským vývojem a dnes je opravdu radost proti nim nastupovat. A to prosím jsme v prvním vzájemném zápase prohráli 0:6! Tenkrát jsme sportovně uznali, že jsme neměli nárok, dnes se karta obrátila a přestože soupeř do dnešního zápasu s námi neztratil jediný bod, my předvedli doslova koncert a vítězství 10:1 bylo vpravdě neskutečné. Však jsme po zápase sklidili i uznání a pochvalu od soupeře a tak to má být…hraj, vyhraj, prohraj … ale zůstaň člověkem. I poslední zápas jsme dotáhli dnes do vítězného konce.

Moc pěkné to dnes bylo klucí a děvče, mám z vás radost, jak ze hry, tak z toho, co z vás vyrostlo 🙂

Nesmím zapomenout poděkovat zapisovatelům Davčovi a Keckovi  a také divákům! Hlavně Klemčovi, Káje, jejich rodičům, Jamesovi, Pepému, Barči, Mildovi a jeho rodičům, Zdendisovi, p.Pítrsovi…je fajn, že vám za to stojíme 🙂

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sparklets Kopřivnice   9 : 1  (5:1,4:0)

 • G: M.Štěpán – 3, P.Pícha – 2, J.Skýpala, E.Milata, J.Novotný, R.Lacina
 • A: J.Skýpala – 3, D.Pícha – 2, M.Štěpán, E.Milata, P.Káňa, P.Pícha

S: O.Žingor
J.Skýpala – M.Štěpán – E.Milata, R.Lacina
J.Novotný – D.Pícha – L.Muras
P.Pícha – P.Káňa – O.Polách

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Motyčky Frýdlant    16 : 2  (6:2,10:0)

 • G: P.Pícha – 4, P.Káňa – 3, M.Štěpán – 3, L.Muras – 2, E.Milata – 2
  D.Pícha, J.Skýpala
 • A: O.Polách – 4, R.Lacina – 2, E.Milata – 2, P.Pícha – 2, O.Žingor,
  M.Štěpán, P.Káňa

S: O.Žingor
J.Skýpala – M.Štěpán – E.Milata,
J.Novotný – D.Pícha – L.Muras, R.Lacina
P.Pícha – P.Káňa – O.Polách

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Partyzáni Morávka   10 : 1  (5:1,5:0)

 • G: P.Káňa – 2, P.Pícha – 2, R.Lacina, D.Pícha, L.Muras, J.Novotný,
  M.Štěpán, J.Skýpala
 • A: O.Polách – 3,  E.Milata, J.Skýpala, D.Pícha, P.Pícha, R.Lacina

S: Š.Vávrová
J.Skýpala – M.Štěpán – E.Milata,
J.Novotný – D.Pícha – L.Muras
P.Pícha – P.Káňa – O.Polách, R.Lacina

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Flotila Havířov   5 : 4  (3:2,2:2)

 • G: O.Polách – 2, M.Štěpán – 2, D.Pícha
 • A:  P.Pícha, P.Káňa, J.Skýpala

S: Š.Vávrová
J.Skýpala – M.Štěpán – E.Milata,
J.Novotný – D.Pícha – L.Muras, R.Lacina
P.Pícha – P.Káňa – O.Polách