Áčko mužů 2x vítězně

publikováno v: ČFbU

Další dva zápasy měli dnes na pořadu naši muži. Vstoupili tak do druhé poloviny soutěže. Nicméně s oběma soupeři jsme se v tomto ročníku potkali poprvé. S výbornou defenzivou Bílovce jsme se natrápili ale nakonec vedení udrželi. Ostravská Letka si na dnešní turnaj přivezla posily z Áčka i Béčka a bylo to hodně znát. Oba Áčkaři se podíleli na všech nám vstřelených brankách, my jsme ale přece jen měli o něco vyrovnanější sestavu a díky slušné produktivitě a výbornému výkonu golmana přidali další tři body.

Do Bílovce jsme přicestovali v brzkou ranní hodinu a byli tam dříve něž pořadatelé 🙂 . Na náš zápas se přijel podívat i Denis s otcem a jelikož pořadatelé zjistili, že nemají zapisovatele, byli tito požádání a stali se tak zapisovateli a časoměřiči prvního zápasu 🙂 . Ještěže ty fandy máme. Je třeba k nim přičíst Kotyho rodinku, Zbyňovu kočku a Píchovic klan 🙂
My jsme vlastně přijeli kompletní. Oba golmani, dvě obrany a tři útoky, kde Vinohradského Maru nahradil právě Koty.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R.-FBC Spartak Bílovec B  4 : 2  (2:0,0:0,2:2)

  • G+A: 11´ R.Pavelka (V.Graf), 11´ O.Rusev (F.Karban)26´ F.Karban (J.Skýpala), 36´ O.Rusev

S: J.Eliáš
J.Skýpala – D.Schneiderka, O.Rusev – A.Polách – F.Karban
F.Nádvorník – L.Morys, D.Kotrs – M.Karban – Z.Zejda
L.bartík – R.Pavelka – V.Graf

V ospalém ránu, v prázdné hale … ospalý výkon bez „šťávy“. Soupeř se vytasil s výbornou defenzivou, pětice hráčů skvěle blokovala všechny naše pokusy a my nedokázali nic vymyslet. K tomu nepřesné rozehrávky a nastřelování prvních hráčů soupeře, z čehož pramenily rychlé brejky. Jednoznačně tak našim nejlepším mužem zápasu byl Honda, který byl občas dlouhou chvíli bez práce, poté ale musel vytasit skvělé zákroky a držel nás nad vodou. Zaplať pán bůh za 11 minutu první třetiny. To se nejprve parádní ranou představil Robin, však už bylo na čase…no a o pár vteřin později zakombinovala repre lajna, na konci kombinace byl s přesnou střelou Olí.
Ve druhé třetině místo abychom převahu potvrdili, vyklidili jsme pole a nechali hrát soupeře. Nebyl to pěkný pohled na náš utrápený výkon. Znovu můžeme jen děkovat jistotě v brance.
Do třetí třetiny jsme vstoupili přece jen lépe. Na Fílovi bylo vidět, že není úplně ve své kůži, přesto to byl právě on, kdo zakončil další kombinaci prvního útoku. Ani teď jsme ale nedokázali zápas rozhodnout. Naopak, dalšími chybami jsme bojovného soupeře pustili zpět do zápasu. Nejdříve si při naší přesilovce nedokázali dva naši hráči poradit s jedním soupeřem a ten se prokličkoval až před Hondu a zkušeně trestal. Poté dostal výhodu přesilové hry za naše špatné střídání (prostě vrchol zmaru a beznaděje) soupeř a svou výhodu proměnil na snižující gól. Do konce zbývaly téměř 4 minuty a z jasného zápasu bylo drama. Rozhodnutí vzal na sebe náš kapitán, proběhl celé hřiště a po zemi pěkně k tyčce minutu před koncem definitivně rozhodl zápas. Nadřeli jsme se víc, než jsme chtěli. Ovšem na druhou stranu je jednoduché vyhrávat, když vše vychází a do branky vám spadne vše, do čeho plácnete, vyhrávat když se hra nedaří, to se cení…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R.-FBK Letka Ostrava C  9 : 4  (5:2,3:0,1:2)

  • G+A: 3´ J.Skýpala (L.Bartík), 3´ F.Karban (A.Polách), 6´ M.Karban (Z.Zejda), 10´ F.Karban (O.Rusev), 12´ O.Rusev, 16´ D.Kotrs (M.Karban), 18´ F.Karban, 21´ R.Pavelka (M.Karban), 32´ A.Polách (O.Rusev)

S: Z.Polách
J.Skýpala – D.Schneiderka, O.Rusev – A.Polách – F.Karban
F.Nádvorník – L.Morys, D.Kotrs – M.Karban – Z.Zejda
L.bartík – R.Pavelka – V.Graf

Už pohled na scházející se hráče soupeře ukazoval, že to nebude tak úplně stejná Letka z minulých turnajů, ta Letka, která je bez vítězství v soutěži. Několik urostlých a vysportovaných těl ukazovalo na posily z týmů Letky, označených dvěma počátečními písmeny abecedy. Nejen pohled do zápisu ale i dění na hřišti pak jasně ukázalo, co takové posílení s týmem udělá. Od začátku obrovské tempo na obou stranách, tvrdá a důrazná hra a divoká přestřelka. Už po 40 vteřinách šel po parádní dělovce soupeř do vedení. Nám se ve třetí minutě podařilo otočit skóre, když se stejně parádní ránou prezentoval Skypy a poté se svým typickým důrazem a způsobem prosadil Fíla. Jenže za další minutu bylo znovu po další perfektní střele srovnáno. Přiznám se, že jsem začal malinko uvažovat, jestli je to zápas pro Zdenu, ten mě však brzy vyvedl z pochybností. Od druhého gólu zachytal skvěle, poradil si se všemi těžkými střelami, vytáhl i pár spektakulárních zákroků a poradil si i s několika rychlými brejky. Nám aktivní a důrazná a rychlá hra soupeře svědčila víc než defenziva z prvního zápasu, taky jsme se pěknými kombinacemi dokázali prosazovat a v 6 minutě trefil konečně dnes Miloš nejen branku, ale i volné místo v ní. V desáté minutě se po další pěkné kombinaci prvního útoku prosadil Olí a tentýž hráč v závěru první třetiny sebral u naší branky míček, proběhl celé hřiště a překonal po páté soupeřova golmana.
Do druhé třetiny vstoupil soupeř už s novým golmanem a s ještě větší vervou. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance střídala šanci. Náš golman pokračoval ve velmi povedeném představení a když se dařilo i v produktivitě, bylo hned veseleji. Čtvrtou vstřelenou branku si ve svém čtvrtém zápase za Áčko připsal Koty, Poté se znovu prosadíl Fíla. Krásně obral o míček soupeře a své sólo proměnil. Konečně jsme taky využili i přesilovou hru a Robin si dalším zářezem jistě vylepšil náladu.
O tom, že tohle nebyl zápas týmů z rozdílných konců tabulky svědčí i poslední třetina. Soupeř dřel, bojoval a neustále hrozil. A stačilo jedno zbytečné zaváhání v útočné třetině, ztráta balónku a brejk soupeře na který byl tentokrát náš golman krátký. Museli jsme si ten zápas doslova dobojovat do poslední vteřiny. Naštěstí se v polovině třetiny opět perfektně předvedl první útok a na konci skvělé kombinace stál tentokrát Adam, který si tak udělal pěknou tečku za svým víkendovým čtyřzápasovým čtyřbojem. V závěru pak ještě rozhodčí vyloučil Miloše za naprosto čisté a ukázkové odebrání míčku soupeři, naopak neviděl při přesilovce zpracování míčku rukou a gólovou tečku za zápasem tak udělal soupeř.
Těžký a náročný zápas jsme ale zvládli a udělali další krok…