Áčko mužů popáté i pošesté vítězně!

publikováno v: ČFbU | 0

Až neuvěřitelně úspěšný vstup do soutěže zažívají naši muži. Dnes na Čeladné v prvním domácím turnaji sezóny dokázali přidat další dvě vítězství a zatím tedy procházejí soutěží bez ztráty bodu.

Nicméně ještě nejsme ani ve třetině soutěže a i oba dnešní soupeři nám dnes ukázali, že žádný zápas v této soutěži nebude snadný. Pouhý pohled na výsledky zápasů tomu sice neodpovídá, ale je to tak. Souboj s Bazingou, druhým dosud neporaženým týmem, jsme rozhodli až v poslední třetině, i díky početnějšímu kádru. Velmi vypjatý byl druhý zápas s Paskovem, který jsme naštěstí zvládli, ale byl to těžký boj. V odvetách nás rozhodně nečeká nic jednoduchého.

Počet diváků dnes sice rekordy netrhal, i tak ale vládla právě na druhém zápase skvělá atmosféra, díky kotli nejvěrnějších fanoušků, vedených neúnavným Marošem, který si po šestnáctihodinové pracovní šichtě posílil hlasivky několika ehm ehm syrovými vajíčky a neúnavně hnal vpřed jak ostatní fanouška, tak hráče. No a nesmíme zapomenout na srbskou sekci v táboře diváků! Ještě jsme se potkali po zápase na nádraží a zdviženými palci dávali najevo svou spokojenost. A příště prý dorazí znovu!

Pro mně je určitě nejcennější zjištění, že máme dva golmany a patnáct hráčů, kteří se nerozlišují na první, druhou či třetí lajnu podle výkonnosti, ale jen pouze podle čísel. Protože všichni jsou schopni podat vyrovnaně kvalitní výkon, HRÁT florbal a navíc se tím bavit. Samozřejmě, chyb je ještě v naší hře spousta, však taky nehrajeme extraligu, s některými situacemi bychom se mohli popasovat ještě lépe ale fakt to není zlé… Ale znovu musím zdůraznit, tenhle tým se florbalem baví, ať už se to někomu líbí nebo ne a vo tom to je…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Bazinga Ostrava     10 : 3    ( 3:1,1:1,6:1)

• G+A: 3´ M.Adamec (L.Bartík), 4´ P.Káňa (F.Karban), 11´ A.Polách (J.Skýpala), 21´ O.Polách (V.Graf), 26´ M.Štěpán (P.Káňa), 28´ P.Káňa (F.Karban),
    28´ F.Karban (M.Štěpán), 31´ F.Karban (P.Káňa), 32´ L.Bartík (J.Skýpala), 33´ O.Polách (J.Ondryáš)

S: J.Adamec
J.Skýpala – A.Polách, M.Karban – P.Hrňa
M.Štěpán – P.Káňa – F.Karban, L.Bartík – M.Adamec – Z.Zejda, J.Ondryáš – O.Polách – V.Graf

Bez Robina a bez Fildy, s Georgem v bráně, Adamem na beku a pěti juniory jsme vyrukovali do přímého souboje o čelo tabulky s dosud neporaženou Bazingou. Ta má ve svém středu hráče, kteří florbal opravdu umí, souboje s nimi jsou vždy velmi náročné ale dnes musím ocenit že ve srovnání s dalšími zápasy zcela v duchu fair play. Vstup do utkání jsme měli excelentní a hned v úvodu svou premiéru v Áčku vyšperkoval Kecka přesnou trefou do prázdné. Hned po minutě přidal další trefu další junior v sestavě a dnes skvěle hrající Pítrs. Jenže soupeř to směrem dopředu vážně umí, což dokázal i v dalším svém dnešním zápase, kdy přehrál Rožnov a z důrazného protiútoku odčaroval Georgeovu neprůstřelnost. Do konce třetiny se ještě naštěstí poprvé letos gólově prosadil na obránce se transformující Adam. Ten využil při přesilovce dlouholetou sehranost se Skypym a ze svého místa na středu se trefil přesně. I na tento gól však brzy po začátku druhé třetiny dokázal soupeř odpovědět a rozpoutala se lítá řež. Druhá třetina nám herně příliš nevyšla, vyrobili jsme i několik chyb a po jedné hasil Miloš faulem, po kterém následovalo trestné střílení. Hodně důležitý okamžik za stavu 3:2 však skvěle zvládl George, gól nepustil! Naopak životní zápas hrající Ondra se jako třetí junior dokázal střelecky prosadit a vstřelil velmi důležitou a ukliďňující branku. V poslední třetině jsme už dokázali využít početní i herní převahy, soupeře jsme až na samotný moment v závěru k ničemu moc nepustili a navíc se nám dařilo střílet pěkné branky. Nejdříve se prosadil velký bojovník Mara, další trefu si připsal Pítrs, který ke gólu přidal navíc i několik velmi povedených technických akcí. Poté přišly dvě velké chvíle Fíly. To je na něm prostě to jeho. Hraje bídu, nedaří se mu a zápas dokončí s bilancí 2+2…. Prosadit se dokázal i dosud nejlepší náš střelec Bart. No a na desítku to zaokrouhlil Ondra. Poprvé v ligových zápasech si připsal dvě branky v jednom zápase. A zdaleka to dnes nebylo jeho poslední slovo co se výkonu týká. V samotném závěru se v pozici posledního hráče s míčkem ocitl Fíla, tak dlouho „miešal s pukom“ až mu jej soupeř sebral a zoči voči golmanovi nedal v posledních vteřinách šanci. To už byla ale jen kosmetická úprava skóre a po opravdu týmovém výkonu jsme si připsali další cenné vítězství. Opět bych chtěl na závěr vyzvednout výkon a přístup rozhodčích, tady prostě těm rozhodčím věříte a to se pak hraje jinak….

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Paskov Saurians     4 : 1    ( 3:0,0:1,1:0)

• G+A: 2´ L.Bartík (M.Adamec), 10´ L.Bartík (P.Hrňa), 12´ M.Karban (M.Štěpán), 25´ F.Karban (M.Karban)

S: J.Eliáš

Z loňských tréninkových zápasů i po zkušenostech našich juniorů, jsme věděli, že nás čeká velmi emotivní zápas. Okořeněný šedesátkou hlasitě povzbuzujících fandů. Soupeř s prvním pětkou zkušených a urostlých hráčů, s druhou doplněnou jako v našem týmu několika juniory a obrovským golmanem. První třetinu jsme i díky několika vyloučením v týmu soupeře jsme zvládli excelentně. Hned zkraje se parádně prosadil Bart. Připravované a dlouho avizované střelecké pokusy si zkušený soupeř dokázal skvěle pokrýt, ovšem na rychlou a překvapivou střelu nestačil reagovat. Hrál se vyrovnaný a rychlý florbal, kde kralovala defenziva askvělí golmani. Až v závěru třetiny se z podobné akce jako před prvním gólem znovu prosadil Bart. A do konce třetiny se ještě prosadil mistr režisér Miloš. Jenomže ve druhé třetině se situace obrátila. Rozhodčí začali posílat na trestnou naše hráče a emoce plály na obou stranách. První přesilovku, po rozehrání standartky z nejbližší možné vzdálenosti, využil soupeř ke snížení. Těžko přetěžko nám bylo zejména v závěru třetiny, kdy nás rozhodčí poslali do třech. Minutu jsme zvládli a zbytek pokračoval po přestávce. Stala se málokdy vídaná věc. Ve třech vypíchl míček Miloš, kupředu vyslal Fílu a ten při dvojitém oslabení překonal soupeřova golmana. Radost byla nezměrná, radovali se i ti, kteří neměli. No a tady došlo k situaci, která v táboře soupeře vyvolala bouři nevole, ovšem řekl bych velmi citlivé a lidské posouzení situace rozhodčím mě velmi překvapilo. Upřímně, moc takovýchto řešení jsem za léta v tomto kontaktním a emocionálně vypjatém a nevraživém sportu nezažil. A kdo mě zná, ví že tohohle si nesmírně vážím. Na druhou stranu ale plně chápu i reakci vedení soupeřova týmu no…. Ubránili jsme se tedy, Kecka přežil i velice tvrdý atak na něj, góly jsme už nepřidali, pouze dvě nastřelené tyče a tak jsme si mohli s našimi fanoušky užít i závěrečnou děkovačku.