Áčko mužů poprvé „jen“ se třemi body

publikováno v: ČFbU | 0

K dalšímu turnaji zajížděli naši muži do nedalekého Rožnova a z prvního zápasu proti domácímu týmu berou zasloužené tři body. Druhý zápas nám však vůbec nevyšel a poprvé v sezóně jsme okusili hořkost porážky…

Společně se vzájemným zápasem v poháru se ukázalo, že na tohoto soupeře to prostě neumíme a do příště budeme muset řadu věcí změnit. Nicméně varování přišlo včas a je jasné, že to nebude ve zbývajících zápasech vůbec snadné. Ale to jsme čekali. Pořád je to jen na nás a já věřím, že dnešní výsledky nás znovu nakopnou. Snad se marodi brzy uzdraví a na dalším turnaji už budeme moci nastoupit v plné sestavě. Dnes nám chyběli Bart s Robinem a vlastně kvůli pozdnímu času zápasů i Kecka. Šanci tak poprvé v prvním týmu dostal další z juniorů, Danek.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. Fbk Rožnov p.R.  C   4 : 2   (0:0,4:1,0:1)

• G+A: 14´ J.Ondryáš (V.Graf), 19´ A.Polách, 20´ M.Štěpán (P.Káňa), 22´ F.Karban (J.Skýpala)

S: J.Eliáš
J.Skýpala – A.Polách, F.Nádvorník – P.Hrňa,
M.Štěpán – P.Káňa – F.Karban, D.Panáček – M.Karban – Z.Zejda, J.Ondryáš – O.Polách – V.Graf

Vítězství nad sice záložním, ale pro nás stále nebezpečným a těžkým soupeřem, sídlícím na opačné straně Pinduly je pro nás pořád velmi cenné. Zvlášť po zápase, ve kterém jsme měli převahu, ale nedokázali jsme ji korunovat více brankami. Což je náš velký problém. Z tlaku v první třetině jsme nevytěžili vůbec nic. Poprvé se prosadil až v úvodu druhé třetiny třetí útok, když Sony se štěstím prostřelil golmanovu ruku. V polovině druhé třetiny si na sváúspěšná mladá léta zavzpomínal Adam, nyní se pomalu zabydlující na pozici obránce, když si u vlastní branky vybojoval míček a poté prošel přes celé hřiště a mezi golmanovy nohy zvýšil na 2:0. Soupeře jsme polovlastním gólem ovšem velmi brzy nechali přiblížit se na dostřel, ovšem v závěru třetiny se prosadili zkušení Mara s Fílou a prakticky definitivně rozhodli zápas. Bohužel to dnes byla jediná třetina, ve které jsme se střelecky dokázali prosadit. V té poslední dalším téměř vlastňákem soupeř snížil na rozdíl dvou branek. Skvostné sólo předvedl i Sony, když si vymíchal obranu soupeře i golmana aby pak sám před prázdnou brankou poslal míček někam do rohu…neuvěřitelné. Soupeř se v závěru odhodlal k dlouhé hře bez brankáře, kterou zižitkoval naštěstí až po zaznění závěrečného klaksonu, takže gól už neplatil. Důležité vítězství a důležité body tedy putovaly na opačnou stranu kopce….

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Gufuň Nový Jičín  0 : 4   (0:2,0:0,0:2)

• G+A:

S: M.Adamec

Asi jsme to už potřebovali. Nepovedený vstup do zápasu, dvě inkasované branky a soupeř se stáhl do defenzivy. My jsme sice bušili do soupeře, vypracovávali si šance, ale nedokázali jsme skórovat. naopak soupeř stále hrozil z brejků a když dva z nich v poslední třetině využil, bylo jasné, že dnes nám tady pšenka nepokvete. Nicméně se nehroutíme a jedeme dál. Budeme bojovat a rvát se o úspěch dál…