Áčko mužů ukázalo sílu!

publikováno v: ČFbU

A to nejen herní. Oba velmi těžké zápasy na předposledním turnaji v nedalekém Rožnově zvládli jak herně tak mentálně a zaslouženě berou šest bodů za dvě vítězství.

Znovu opakuji, že tak kvalitní soutěž, jako hrajeme letos, jsme ještě nehráli. Není slabých soupeřů a o to je cennější, že zvládáme i extrémně těžké zápasy. První zápas s Bazingou, jeden z nejlepších a nejtěžších v sezóně. Rychlý, tvrdý vyrovnaný a hlavně bez zbytečných řečí a řvaní kolem. Druhý s Paskovem podle očekávání úplně jiný. Je to škoda ale o to cennější je, že i tento jsme zvládli.
Při absenci několika hráčů jsme dnes vlastně postavili tři zbrusu nové útočné formace. A opět si neskromně myslím, že se všechny tři povedly, což je samozřejmě především zásluhou hráčů. Golmani a dvě obranné dvojice byly jak takž tradiční. K Marovi a Adamovi se do prvního útoku posunul Zbyňa. Druhý útok byl kompletně juniorský a předvedli se v něm debutant v Áčku Zemy, Pítrs a Danek. Třetí útok vytvořili akčňáci Bart, Ondra a Vojta. Prosadit se a vytvořit tlak dokázaly všechny formace a to je cenná devíza. Nicméně největším pozitivem dnešního dne je to, že jsme oba zápasy, ale zejména ten extrémní druhý zvládli bez jediného vyloučeného hráče.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Bazinga Ostrava    6 : 3   (1:0,2:1,3:2)

• G+A: 9´ V.Graf (L.Bartík), 19´ M.Štěpán, 23´ M.Štěpán (M.Karban), 28´ L.Bartík, 31´ M.Štěpán (L.Morys), 35´ O.Polách (F.Nádvorník)

S: J.Adamec
J.Skýpala – L.Morys, M.Karban – F.Nádvorník
M.Štěpán – A.Polách – Z.Zejda, V.Zemánek – P.Káňa – D.Panáček, L.Bartík – O.Polách – V.Graf

Bazinga v deseti hráčích a Kraťasem na střídačce. Opět podle předpokladů velmi těžký a vyrovnaný zápas. Nic nebylo až do samotného závěru jasné. A opět musím ocenit, že Bazinga patřila mezi pětici soupeřů, se kterými nás florbal bavil. Tvrdý, rychlý, důrazný a hlavně a především florbal. O čemž svědčí nula na kontě našich vyloučených a pouze jediný trest pro Bazingu za nešťastné, předčasné vyběhnutí proti naší standartce od jednoho ze soupeřů. Dlouho se žádnému z týmů nedařilo zaskočit soupeřovu obranu. Povedlo se to až na konci první třetiny našemu třetímu útoku. Ondra protečoval do rohu na Barta který našel před brankou výborně stojícího Vojtu a ten si s míčkem poradil jako s uzeným před zápasem. Soupeř ale nerezignoval a dál se hrál vyrovnaný florbal a my musíme vděčit i dobré formě Georgeho, který si v brance počínal velmi jistě.Teprve v polovině druhé třetiny přidal druhý gól krásnou střelou z dálky Mara. Jenže vzápětí odčaroval Georgeho kouzlo i soupeř a opět to bylo o jedinou branku. Bylo to z protiútoku 2 na 1, když si náš obránce přebral nesprávného hráče. Naštěstí se ještě do přestávky prosadila dvojička Miloš – Mara a druhý jmenovaný přidal svou druhou brankou klid na naše florbalky. Ne na dlouho. V úvodu poslední třetiny přišla další naše chyba, nedůrazná a nepřesná rozehrávka z obrany a soupeř opět trestal. O dvě minuty později však předvedl své přednosti Bart, když předvedl nevídaný sprint, vymazal zdánlivě nevymazatelnou třímetrovou ztrátu na soupeře, získal míček a uklidil ho do soupeřovy branky. To byl fukot…Další důležitá chvíle v hlavní roli s Georgem přišla o něco později. Závar před naší brankou řešil Filda vyhozením míčku z brankové čáry, jenže už stál v brankovišti. Rozhodčí nekompromisně ukazují samostatný nájezd. Ale s tím si náš golman skvěle poradil a přispěl velkou měrou k uklidnění situace. Zvlášť když si pět minut před koncem parádně narazil s Mortym míček Mara a dokonal hattrick. Klobouk dolů před soupeřem a uznání… ani tato branka jej nezlomila a 3 minuty před koncem po umístěné střele snižuje na 3:5. Definitivní rozhodnutí o výsledku zápasu tak učinil minutu před koncem třetí útočník třetího útoku Ondra, když přízemní střelou našel místo vedle nohy golmana a tyčkou branky. Třetí útok tak zkompletoval taky hattrick, když se prosadili postupně všichni tři jeho členové.
Perfektní, náročný a kvalitní zápas. děkujeme soupeři a ceníme si vítězství. V tabulce už to nehraje roli, ale důležité to je…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Paskov Saurians    5 : 3   (1:2,2:0,2:1)

• G+A: 1´ M.Štěpán (Z.Zejda), 24´ M.Štěpán (A.Polách), 24´ A.Polách (Z.Zejda), 26´ V.Zemánek (J.Skýpala), 29´ V.Zemánek (M.Karban)

S: J.Eliáš

Že to nebude snadný zápas ukazovaly dvě předchozí zkušenosti a dvě těsné výhry v nich. Soupeř má kvalitní, rychlé, důrazné hráče. Ale většinou tyhle zápasy trvají déle než obvykle a jsou hodně hlasité. Nejinak tomu bylo i dnes a rozhodujícím faktorem rozhodujícím o vítězství v zápase bylo to, že jsme dokázali udržet chladnou hlavu. A nebylo to jednoduché. Do vedení jsme šli už po několika vteřinách zápasu, když si střeleckou formu z prvního zápasu udržel Mara. Včerejší trénink na PFLce šel evidentně k duhu. Jenže první přesilovou hru jsme nedokázali využít a naopak jsme po střele z dálky poprvé inkasovali a bylo srovnáno. V závěru první třetiny se ještě bombou z dálky prosadil znovu jeden ze soupeřů a my prohrávali. Ani druhou přesilovku za hru rukou jsme využít nedokázali a tak se na hřišti odehrávalo drama. My jsme nepanikařili, však jsme také mohli být nad věcí. A v samotném závěru druhé třetiny jsme byli odměněni za trpělivost. Nejprve po spolupráci s Adamem vyrovnával Mara a sedm vteřin po buly se na brankovišti prosadil dorážkou Adam a přetočil tak skóre v náš prospěch. Poté se stalo něco, co vlastně rozhodlo zápas. Jeden ze soupeřů utrpěl zatmění a přes šířku hřiště se rozběhl bez jakékoli snahy hrát míček na u mantinelu stojícího Zemyho. Likvidační zákrok, který při troše smůly mohl skončit mnohem hůře, ještě že to nebylo třeba v Orlové nebo v Bolaticích, tady byl naštěstí za mantinelem prostor a tak se našemu mladému naštěstí nic nestalo. Ať si o mně myslí kdo chce co chce, ale tohle neberu. Morální záklopka by měla fungovat i při stavu velké frustrace. Dostali jsme výhodu pětiminutové přesilovky, která nakonec rozhodla zápas. Střídali jsme všechny tři formace a dvakrát se nám jí podařilo zužitkovat. A dvakrát to byl právě Zemy, který perfektně trefil nabídky spoluhráčů a nejlépe tak potrestal zkrat soupeře. Soupeř sice ještě v závěru snížil ale zápas už se naštěstí dohrál bez větších excesů a šestnácté ligové vítězství v sezóně bylo na světě… ufff