Áčko na úvod sezóny předvedlo bezchybný výkon!

publikováno v: ČFbU

Jako první se v nové sezóně ligových soutěží představilo v Brušperku naše Áčko a ve dvou zápasech proti záložním týmům našich nejbližších florbalových sousedů dokázalo zvítězit a do tabulky si tak hned v úvodu připisuje šest bodů.

Ale hlavně kluci předvedli výkon, na který se dalo dívat, všechny hráče to naše florbalování bavilo a třešničkou na dortu je fakt, že ve dvou zápasech jsme neinkasovali jedinou branku.
Dalším obrovským pozitivem je velmi povedené začlenění juniorů do týmu. Dnes se jich představilo hned pět a všichni zaslouží absolutorium.
K zásadním kladům dnešního výkonu patří kompaktní výkon celého týmu. Skvělý a jistý debutující golman George. Dvě obranné dvojice, které fungovaly téměř bez chyb. O tom, že máme funkční první útok není třeba pochybovat. Parádní výkon dnes předvedl i nově složený druhý útok. A dovolím si tvrdit, že pro Zbyňu s Bartem to bylo nejpovedenější představení v našem dresu v ligových zápasech. Samozřejmě obří podíl na tom má i Islanďan Mara, který po dlouhém pobytu na chladném severu rychle pookřál. No a dílem nemalým k dnešnímu úspěchu přispěla i třetí trojice, kde se po boku matadora Vojty představilo akční mládí v podobě Ondry a Sonyho.
Byla to radost dnes být na střídačce. Kluci si vzali za své předsezónní slova a náš herní systém K + M + B opět skvěle zafungoval. Jasně, je to „jenom“ začátek, soutěž bude ještě extrémně náročná, soupeři sice dnes odešli poraženi ale kvalitou jejich hráčů je jasné, že nás čekají ještě hodně náročné odvety. A v letošní soutěži nebude slabých soupeřů, proto radost z dobrého vstupu. Jasně, náš klub má svůj strop, víme, kde je naše místo ale bavíme se náramně…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. Fbk Rožnov p.R. C      4 : 0   (1:0,1:0,2:0)

  • G+A: 12´ Z.Zejda (L.Bartík), 20´ L.Bartík (M.Štěpán), 29´ Z.Zejda (L.Bartík), 35´ L.Bartík (Z.Zejda)

S: J.Adamec
J.Skýpala – P.Hrňa, F.Nádvorník – M.Karban
P.Káňa – A.Polách – F.Karban, L.Bartík – M.Štěpán – Z.Zejda, J.Ondryáš – O.Polách – V.Graf

Natěšení a nažhavení nastoupili kluci k prvnímu derby proti záloze Rožnova. Nažhavení možná až moc, protože v úvodu zápasu jsme několikrát špatnou rozehrávkou vyzvali ke skórování soupeře, ten naštěstí naše chyby nepotrestal. Kluci si to ale včas vyříkali, přestali vyrábět chyby a hlavně dobře pokrývali soupeře, takže ten se do větších šancí nedostával. Ani my jsme však mnoho vyložených šancí neměli, pouze Zbyňa z jedné z nich trefil břevno. První velká radost tak přišla těsně před první sirénou. Čtyři vteřiny před jejím zazněním si Zbyňa seběhl do prostoru brankoviště na Bartovu přesnou přihrávku zpoza branky a tahle dvojice tak načala své dnešní skvostné představení. V úvodu druhé třetiny jsme hned dostali soupeře pod tlak, ovšem vytěžili jsme z něj jen Milošem nastřelenou tyčku. Do defenzivy fungoval náš tým jako švýcarské hodinky, skvěle si obsazoval hráče a co prošlo, zlikvidoval chladnokrevně George. Z tlaku jsme vypadli po velmi přísném vyloučení Ondry. Navíc soupeř začal přesilovku v šesti, což hasil opuštěním hřiště zcela mimo prostor střídaček, ovšem rozhodčí to z klidu nevyvedlo. Obranné čtveřice fungovaly na 100% a ihned po skončení oslabení vyrazili do brejku Mara s Bartem a druhý jmenovaný si před zraky své odborné poroty v hledišti 🙂 otevřel střelecký účet. Třetí třetina se nesla stále v duch celého zápasu, soupeře jsme tlačili a jeho přechody do útoku jsme si dobře pokryli. Navíc si v polovině třetiny Zbyňa s Bartem jako přes kopírák zopakovali situaci při první brance a definitivně tak uklidnili tým. Potom ještě Pítrs šel zcela sám na golmana soupeře ale neuspěl. Poslední gólové slova tak měla opět dvojice Zbyňa – Bart. Tentokrát Zbyňa z křídla přesně našel před brankou Barta a ten se nemýlil. Perfektním výkonem byť bez vstřelené branky se prezentoval třetí útok. V závěru zápasu si vzal míček a téměř dvě minuty jej nepůjčil soupeři a my tak mohli oslavit první vítězství v sezóně…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Vikings Kopřivnice  B       7 : 0   (0:0,4:0,3:0)

  • G+A: 14´ F.Karban (P.Káňa), 18´ Z.Zejda (M.Štěpán), 23´ Z.Zejda (L.Bartík), 24´ F.Karban (A.Polách), 33´ F.Karban, 33´ L.Bartík (M.Štěpán)
    36´ M.Karban (P.Káňa)

S: J.Adamec
J.Skýpala – P.Hrňa, F.Nádvorník – M.Karban
P.Káňa – A.Polách – F.Karban, L.Bartík – M.Štěpán – Z.Zejda, J.Ondryáš – O.Polách – V.Graf

Po půlhodinové pauze jsme nastoupili k druhému dnešnímu derby, tentokrát proti záloze Kopřivnických Vikingů. Soupeř, letos posílený o několik dlouholetých opor tamního Áčka, vzbuzoval respekt. Hlavně svými střeleckými schopnostmi. Nicméně hned od úvodního hvizdu jsme dokázali soupeře zatlačit před jeho branku, ovšem opět bez úspěchu. Nevyvarovali jsme se ani několika chybných přihrávek, z čehož soupeř podnikal rychlé brejky. Ovšem oba hlavní střelce jsme si opět dokázali velmi dobře pokrýt. Zejména hráč s č.11 velmi čeřil vodu na naší obranné polovině. Třetinu jsme končili téměř jako tu v prvním zápase. Jen místo gólu trefil pár vteřin před koncem Fíla břevno. Ale byl to právě Fíla, který v úvodu třetiny druhé střelou z první, když mu přesně nabil Pítrs z křížku, rozjásal všech pět fandů v hledišti a zbylé spoluhráče. Prakticky ihned po gólu soupeř vysunul napadání a chvilku trvalo, než jsme si zvykli. Ale podařilo se a Marovu pobídku využil nově zrozený střelec Zbyňa ke druhému gólu. O pár minut později si Bart se Zbyňou opět zopakovali svou akce před brankou soupeře a Bart přihrával Zbyňovi na další gól!!! Prakticky vzápětí se vydal na únik po mantinelu Adam, našel svého dvorního střelce Fílu a ten po zemi do prázdné střílí čtvrtou branku. Velmi povedená třetina. Ovšem soupeři nejsou žádná ořezávátka, v úvodu poslední třetiny nás dostávají pod tlak. Je vidět, že se snaží o vstřelení branky, s návratem do obrany už někteří nespěchají a hrají na riziko. My se dostáváme do obrovské šance, jenže Pítrs netrefuje prázdnou branku… Závěr zápasu už korunuje náš skvělý dnešní výkon. Fíla využívá chybné rozehrávky soupeře ke zkompletování hattricku. Miloš od vlastní branky přesně po Milošovsku najde dlouhým pasem Markusona, ten sklepává na Barta, který tentokrát bekendem trefuje přesně. Definitivní pečeť na dnešní výkon přidává Miloš, který doklepl chladnokrevnou Pítrsovu přihrávku zpoza branky soupeře.

Kdoví, kolikrát se nám to ještě povede, dva zápasy, dvě výhry, dvě čistá konta… tak si to tedy užijme 🙂