Áčko rozšířilo portfolio získaných bodů o další čtyři…

publikováno v: ČFbU | 0

Další těžkou zkoušku absolvovali dnes naši muži. Na programu totiž měli hned tři zápasy proti týmům z nedalekého okolí. Ani program turnaje nebyl pro nás moc příznivý na což jsme reagovali nominováním dvou golmanů a tří kompletních pětic, včetně hned sedmi juniorů…

Na první zápas proti Novojičínským Gufuňům nebyli zdaleka všichni ideálně připraveni, přesto jsme se už dokázali lépe vyrovnat s jejich hrou, jen jsme nedávali branky a po smolném gólu v závěru skončil zápas remízou 1:1. Další a velmi emotivní zápas jsme absolvovali proti Rožnovu a tu nejdůležitější zkoušku dne jsme dokázali zvládnout a zvítězit. V posledním a nutno říci nejhezčím zápase jsme nestačili na zálohu Vikingů a tak si z Kopřivnické palubovky přivážíme čtyři body.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Gufůň Nový Jičín   1 : 1   (1:0,0:0,0:1)

• G+A: 9´ M.Štěpán

S: J.Eliáš
J.Skýpala – L.Morys, M.Štěpán – A.Polách – F.Karban
F.Nádvorník – M.Karban, L.Bartík – P.Káňa – Z.Zejda
P.Hrňa – P.Koutný, J.Ondryáš – O.Polách – D.Panáček

Jedna pohárová a jedna ligová porážka s dnešním našim prvním soupeřem napovídala, že musíme něco v naší hře změnit. Udělali jsme to a myslím, že ku prospěchu věci. Bohužel ne všichni naši hráči byli v prvním zápase v top kondici a tak efekt nebyl úplně dokonalý. V první třetině jsme měli jasnou převahu, kterou jsme bohužel okořenili pouhým jediným gólem, o který se postaral dnešní střelec Mara. Další šance jsme neproměnili a od druhé třetiny se hra vyrovnala a i soupeř se dostával k nebezpečným zakončením. V brance byl však skvělý Honda, který několikrát až zázračně zastavil míček v cestě do branky. Bohužel jsme opět selhali v koncovce a další branku jsme už nepřidali. V samotném závěru pak náhodná střela z půlky proklouzla Hondovi do sítě a ani napotřetí jsme tak svého soupeře nedokázali porazit.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. Fbk Rožnov p.R. C     4 : 2   (0:0,2:1,2:1)

• G+A: 22´ L.Bartík (F.Nádvorník), 23´ M.Štěpán (L.Morys), 25´ M.Štěpán (F.Karban), 27´ M.Štěpán

S: J.Eliáš

Soupeř z Rožnova nabral fazónu a v posledních pěti zápasech zvítězil. Věděli jsme tedy, že nás nečeká nic lehkého. Ve hře byly i zbytečné emoce a tak to byl oproti dvěma minulým vzájemným soubojům i hlasitější souboj. Nicméně hra v první třetině byla vyrovnaná a jen díky výborným golmanům se skóre neměnilo. Ve druhé třetině se jako první prosadil náš soupeř a my najednou museli dohánět manko. Panika se nekonala, pokračovali jsme v dobrém výkonu a konečně začali dávat i branky. Nejdříve se prosadil Bart a pak přízemní střelou z velké dálky Mara. V konci druhé třetiny jsme dostali výhodu přesilové hry a jak se ukázalo později, byl to rozhodující moment. Na počátku třetiny třetí, v pokračující přesilovce, se znovu prosadil přesnou střelou Mara a postaral o navýšení skóre na 3:1. Chvíli na to to byl opět Mara, který přidal čtvrtou branku. Soupeř však rovněž z výhody přesilové hry brzy snížil.  V těchto důležitých chvílích jsme však hráli velmi dobře a nepřipustili další komplikace. Závěr však byl ještě velmi emotivní a dramatický. Nejprve jsme my nevyužili další výhodu přesilové hry a poté byli těsně po sobě vyloučeni dva naši hráči, takže poslední minutu jsme dohrávali ve třech hráčích, proti šesti hráčům soupeře. Všechny střelecké pokusy však naše trojice dokázaly perfektně zblokovat a tak radost po vítězství v takto emotivním zápase byla o to větší.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Vikings Kopřivnice B   1 : 5   (0:1,1:2,0:2)

• G+A: 23´ F.Karban (M.Štěpán)

S: J.Adamec

Náš dnešní poslední soupeř se na domácí turnaj sešel ve velmi kvalitní sestavě. Hráči z prvoligovými zkušenostmi, jak ti starší bývalí ligoví harcovníci, tak mladá budoucnost kopřivnického klubu, nám dala velkou lekci především v zakončení. Ale musím říct, že to byl nejpovedenější zápas dne a i přes porážku jsme si zápas užili. nehráli jsme špatně, jen prostě soupeř byl lepší. Navíc se hrál rychlý, tvrdý florbal bez zbytečných řečí a zápas trval o 15 minut méně než ten předchozí. Zejména „prvoligová“ první lajna v dresu soupeře nás školila v efektivitě hry a v důrazu při zakončení. A sledovat třeba hráče s č.14 to byl velký zážitek. Taky jsme minisouboj s touto lajnou prohráli 0:4. Už od první minuty jsme prohrávali 0:1 ale ani my jsme svou kůži nedali lacino, všechny tři formace, včetně juniorské lajny, si šance vypracovával, jen přesně zakončit jsme nedokázali. Skvěle nám zachytal i George a tak jsme se dlouho drželi na dostřel. Bohužel nám soupeř gólově odskočil ve druhé třetině, na což jsme dokázali reagovat jedinou brankou, vstřelenou v přesilovce, když se střelou, jakou bychom od našich hráčů chtěli vidět častěji, prosadil Fíla. Ovšem dnes jsme na tohoto soupeře prostě a jednoduše neměli nárok a přes dobrý a poctivý výkon jsme odešli poraženi. Poraženi ale spokojeni se zápasem jako takovým….