Béčko doma bez bodů

publikováno v: ČFbU

nejhůře na tom bylo dnes naše Béčko, těch omluvenek tady bylo nejvíce a sestava se tvořila tedy jen velice těžce. Nakonec jsme tedy všechny body přenechali soupeřům, ale já věřím, že nás to nepoloží a příště do toho zase půjdeme s chutí, odhodláním a úsměvem!

Těžce se tvořila sestava už od brankoviště. Tradiční opora na brankovišti byl mimo ze zdravotních důvodů a Matyho premiéra se z důvodu zaneprázdnění také odložila. A tak do branky se po dlouhé době postavil Frenštátský Ayres Zdena. Tedy ne že by někde jezdil s rolbou, ale emergency goalie je to jako vyšitý. A myslím, že i bez té smlouvy na 500 dolarů se své role zhostil slušně. Ve druhém zápase se představil pro změnu Čompa, pro kterého, pokud si to tedy nerozmyslí, to byla jedna z posledních příležitostí. Dvě pětky se nakonec podařilo složit a jak vše probíhalo, zhodnotí kapitán týmu….

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBC Pirates Ostrava B      3 : 5   (0:1,2:4,1:0)

• G+A: 16´ J.Ondryáš, 19´ L.Muras (Z.Zejda), 35´ J.Novotný (Z.Zejda)

S: Z.Polách
A.Nádvorník – J.Klecker, M.Ondryáš – P.Koutný – J.Ondryáš
M.Vašenda – L.Morys, L.Muras – Z.Zejda – J.Novotný, J.Stráník

V 11 lidech do pole, gólmanem a Robinem na střídačce jsme započali naše dnešní tažení na čeladenské frontě. Zpočátku se hrálo vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách, ale na té naší bylo jednoznačně vidět, že máme neuvěřitelný problém s efektivitou střelby, což se mělo projevit zvlášť v dalším zápase s Rafany. Do vedení šel na konci 1. třetiny soupeř a když přidal ve druhé třetině další dva přesné zásahy, vypadalo to s námi hodně bledě. Nám se však podařilo 2x snížit, nejprve se prosadil Sony a pak po Zbyňově nahrávce překonal VÝSTAVNÍ!!! střelou soupeřova obrovitého gólmana Mury (abych vás tedy nebalamutil…shodli jsme se, že to bylo možná i trochu se štěstím no). Jenže my pak spáchali dvě do nebe volající hrubky a soupeř během 2 minut v pohodě 2x korigoval do prázdné brány. Za nás pak ještě v přesilové hře upravil na konečné skóre Kuba, ale to už bylo bohužel z naší strany pro tento zápas vše a my tak odcházeli z hřiště poraženi.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – Rafani Ostrava    3 : 6   (0:1,2:4,1:0)

• G+A: 24´ A.Nádvorník, 29´ M.Ondryáš (J.Klecker), 34´ J.Novotný

S: M.Rusev
A.Nádvorník – J.Klecker, M.Ondryáš – P.Koutný – D.Kutěj
M.Vašenda – L.Morys, L.Muras – Z.Zejda – J.Novotný

Jsou zápasy, kdy vás soupeř rozstřílí 15:0 a vy to holt přijmete, protože byl rychlejší, přesnější, techničtější a zkrátka a dobře – lepší. A pak jsou zápasy, jako ten dnešní proti Rafanům. Kdy si můžete za každé střídání vypracovat 2 gólové situace a gól nedáte ani za zlaté prase, oproti tomu soupeř za celý zápas 8x vystřelí na kasu a šoupne vám míček přesně do vinglu nebo těsně nad nohu gólmana. Ten to měl z nás všech v druhém zápase zdaleka nejtěžší, troufám si skromně říci. Ono není úplně jednoduché chytat tento typ zápasů, kdy máte mezi 4 střelami soupeře rozestup 8 minut (a já vím, co říkám…). Čompovi jsme tedy dnes rozhodně nepomohli, tohle si holt nezasloužil. Zvláště pak to, co se přihodilo na začátku 3. třetiny, kdy jsme dostali v rozmezí 2 a půl minuty neuvěřitelné 4! (slovy ČTYŘI) góly… V tu chvíli jsme byli zralí na ručník, ale naštěstí jsme byli schopni se ještě alespoň trochu vzchopit a řekli jsme si, že chudák gólman pykal za naše chyby už až až. Ale šlo nám to těžko. Soupeři, který od konce 1. třetiny už moc neběhal, při našem útoku držel postavenou pětku a hrál na výhozy, stačilo zkrátka jen stát v oné zmiňované pětce…my totiž stáli s ním. Ony 4 zmíněně góly ze začátku třetiny nás zkrátka zlomily, a i když pak Ufy a Kuba (ten dokonce z přesilovky!!!) přidali oba po gólu, pro nás už to byla jen kosmetická změna.
A tak jsme sice na šance možná vyhráli 25:10, ale florbal se hraje na góly a těch střílíme stále žalostně málo…
Po dnešku, a zvláště pak tedy po 2. zápase, tak máme v ústech poměrně hořkou pachuť, ale věřme, že si chuť a střelecký účet spravíme příště. Sluší se také složit hlubokou poklonu a poděkovat všem dnešním pořadatelům, kteří strávili prakticky celý den zavření v hale a starali se o to, abychom si my mohli zahrát. Tak tedy – díky moc!

Na závěr ještě jednou. Obrovské poděkování Tonymu, Davidovi a Klemčovi za celodenní šichtu u zapisovatelského stolku! Hráči, važte si toho!!! Speciální poděkování pak ještě Klemčovi za výběr hudby, nevím čím to bylo, ale slyšel jsem hity co letí u nás doma, hlavně tedy u našeho prcka…nevím, že by to bylo tím notebookem? 🙂