Béčko mužů dnes neprohrálo … ale ani nevyhrálo

publikováno v: ČFbU

Aneb jak nazval Lukáš svůj report … Zdar kopyta, díl druhý. To se mi už zdálo ale příliš kruté a tak titulek zní malinko jinak. Záloha našich mužů dnes totiž vyrazila do Bílovce napravit si reputaci po minulém zpackaném turnaji ze Stonavy. Narozdíl od dorostenců nebyla o hráče nouze a tak jsme mohli na cestu vyslat tři kompletní pětice a jednoho golmana. Nakonec tedy muži vybojovali dvě remízy se soupeři z druhého a třetího místa v tabulce. Relativně tedy slušný výsledek…kdybychom ovšem neměli na víc. V obou zápasech jsme vedli a v obou zápasech jsme přišli o vítězství v koncovkách zápasů. Nicméně snad tedy můžeme věřit, že jsme se již odrazili ode dna a pomalinku stoupáme ke hladině.
jak to vše dnes probíhalo si můžete přečíst v reportu týmového kapitána:
(já si jen dovolím zmínit, že skvěle po organizační stránce ošéfoval tým Dušan a jako vyjímečný vůdce a hrající kouč se dnes představil Robin!)

Zdar kopyta, část 2
Dnes už tedy rozhodně mnohem menší kopyta než minule, ale i přesto je toto označení na místě. Protože to, co jsme si dokázali sami pokazit…
Ale od začátku. Na ranní sraz dorazilo místo 3 plánovaných aut skoro 5 (ještě, že jsme den předem skoro nemohli kvůli nedostatku aut vyjet). Další dopravní kuriozita se stala Robinovi, který tak nějak zaměnil Suchdol a Studénku a když se paní pokladní ptal, proč není na tabuli napsaný vlak ze Studénky do Bohumína odvětila jen: Nooo, protože jste v Suchdole.
Naštěstí všichni dorazili včas a mohli jsme tak započít další turnaj.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „B“-Flash. Star Havířov  6 : 6  (2:3,1:1,3:2)

  • G+A: 3´ M.Golas (J.Novotný), 12´ R.Pavelka (J.Rosinský), 23´ vlastní
    26´ M.Golas, 28´ D.Kotrs, 31´ M.Golas (L.Muras)

S: Z.Polách
J.Kratochvíl-M.Vašenda, L.Bartík-R.Pavelka-E.Milata
A.Nádvorník-J.Klecker, D.Kotrs-J.Rosinský-F.Stypka
M.Ondryáš-M.Hříva, M.Golas-J.Novotný-L.Muras

Po hrozivém minulém turnaji jsme byli odhodlaní, zlepšit si chuť i dojem ze hry, a posíleni tentokrát o Robina s Bartem a Zdenou v bráně, jsme se postavili proti havířovským hráčům. A zřejmě jsme na ně vletěli až moc, protože po pár minutách se nám zranil Nádvor, který zápas kvůli podvrtnutému kotníku nedohrál a my jsme hráli naše první z dnešních oslabení. U toho bych se rád zastavil, protože po několika našich vyloučeních (z mého pohledu, tedy co se týče sekání, většinou oprávněných) jsme opět zbytečně diskutovali s rozhodčími a víme, jak to v takových chvílích bývá. Nikdo nerad slyší kritiku, a tak se možná párkrát stalo, že se rozhodčí pár faulů soupeře (které jsme mimochodem vyprodukovali taktéž) neviděl. Zajímavé pro mě bylo, že sice viděl, jak náš hráč zahodil míček a vyloučil ho, ale to, že soupeřův hráč mrskl hokejkou za mantinel už jaksi přeslechl a přehlídl…no nic, možné je všechno a co řekne rozhodčí, je na hřišti svaté. Každopádně jsme se ve třetí třetině uklidnili a rozhodčí už řešit přestali, ale to jsem odbočil.
Vraťme se tedy k prvnímu našemu oslabení. Míček se ze zblokované střely dostal ke Golymu, ten proběhl celé hřiště a zavěsil. Dnes to byl celkově Golyho zápas, nastřílel 4 z 6 gólů a na hřišti patřil k nejaktivnějším hráčům našeho týmu. My jsme ale ještě do konce oslabení inkasovali srovnávací gól a když jsme byli po pár minutách vyloučeni znovu, opět se ocitl míček v naší síti. Po špatně zvládnuté (z naší strany) standartní situaci soupeře už jsme poté prohrávali 1:3. My jsme však dokázali snížit na 2:3 a potom jsme dokonce dostali možnost samostatného nájezdu. Míček si postavil Goly, vykročil…a nedal. Pak dostal možnost nájezdu i soupeř, i když tedy podle mého skromného názoru, za faul, který mohl být maximálně ohodnocen 2 minutami, nájezdem spíš ne. Ale jak jsem říkal, pravdu má rozhodčí, a tak si míček postavil soupeř, vykročil…a proměnil. Dnes tedy na nájezdy úspěšnější Havířov, ale je třeba zdůraznit, že jinak nás gólman nesmírně podržel, protože jsme až zoufale mnohokrát propadali a nebýt jeho, mohli jsme dnes přijet s prázdnou. Po proměněném nájezdu jsme tak opět prohrávali o 2 branky, ale dokázali jsme se vzchopit, vyrovnat, a dokonce strhnout vedení na svou stranu! Když jsme pak přidali ještě další gól na 6:4, zdálo se, že vítězství je naše. A to byl asi ten problém, protože soupeř se dostal jedním gólem na dosah vyrovnání, my jsme znejistěli, a tak následoval druhý gól a konečné skóre 6:6. První remíza dnešního dne.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. „B“ – SK Anakonda  2 : 2  (0:1,1:1,1:0)

  • G+A: 6´ R.Pavelka (E.Milata), 18´ L.Bartík (R.Pavelka)

S: Z.Polách
J.Kratochvíl-M.Vašenda, L.Bartík-R.Pavelka-E.Milata
J.Klecker, D.Kotrs-J.Rosinský-F.Stypka
M.Ondryáš-M.Hříva, M.Golas-J.Novotný-L.Muras

Druhý zápas a zcela jiný průběh. Zatímco v prvním byla hra značně vyrovnaná na obou stranách, dovolím si tvrdit, že tentokrát jsme byli lepším týmem my. Hráči Anakondy na nás vyrukovali s poctivým betonem, za který by se nemusel stydět ani rodilý Prešovan. Nás tak čekalo nekonečné rozbíjení vynikající soupeřovy obrany, kterou se povedlo prostřelit nejprve Robinovi a pak i Bartovi. Soupeř však nebezpečně hrozil z brejků a my opět neuvěřitelně propadali a znovu je nasnadě vyzdvihnout našeho gólmana, který nás mnohokrát neskutečně podržel. Ale nic nemůže fungovat do nekonečna, a tak musel i Zdena po silném tlaku soupeře poprvé v zápase kapitulovat. Nám už se další gól vstřelit nepodařilo, naopak hráčům Anakondy se znovu povedlo z brejku překonat naši obranu i brankáře, a tak jsme se i v tomto zápase museli spokojit pouze s bodem.

Celkově tedy mnohem lepší turnaj než minule, ale myslím, že nejsem jediný, kdo cítí, že to ještě pořád není ono a mohlo by to být lepší. Mnohem lepší…