Béčko mužů na domácím turnaji vybojovalo tři body!

publikováno v: ČFbU

Nejen konečně zase radost z vítězství ale hlavně také dobrá hra, skvělé nasazení a super atmosféra v týmu, to jsou hlavní pozitiva z pozdního nedělního odpoledne na Čeladné…

Nebyl to jednoduchý víkend. Dva pozdně odpolední turnaje jak v sobotu tak dnes. Z víkendu prakticky trosky… nicméně tolik pozitivní energie (a že ji potřebuju jako sůl) jako o tomto víkendu jsem už dlouho nedostal. Včera i dnes. Samozřejmě, výsledky, body jsou fajn. Ale radost z dobré hry a z dobré pohody je ještě víc.
Přitom nedělní turnaj se nerodil jednoduše. Problémy se složením týmu, nedostatek ochoty při pomoci s organizací. Apropó… je třeba si uvědomit, že Tony, David, Klemča a dnes i Miky věnovali svých  2×7 hodin tomu, abychom si my mohli zahrát… Jestli někomu musíme poděkovat, tak jim určitě!
A taky bych chtěl ocenit i skupinku našich věrných fanoušků v hledišti, i těch ve večerních šatech… co taky dělat v neděli večer jiného, než sledovat naše borce jak se snaží!!!
Nakonec jsme tedy ty dvě pětky dali dohromady a s podporou dvou golmanů jsme se mohli pustit do boje…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBC Spartak Bílovec B    0 : 2    (0:1,0:1,0:0)

  • G+A:

S: M.Rusev
F.Nádvorník – A.Nádvorník, L.Muras – P.Koutný – V.Graf
M.Vašenda – J.Klecker, P.Hrňa – O.Polách – E.Milata
M.Ondryáš

Nedáš gól tak prostě nevyhraješ. Můžeš hrát dobře ale bez dobré koncovky je ti to celkem k ničemu. V předchozích dvou zápasech jsme vstřelili po jedné brance, dnes v prvním zápase ani jednu. Ne, že bychom se do šancí nedostávali. Ale ta koncovka. Zatímco v jiných týmech se to snajpry jen hemží… jako celkem jsem to při pohledu na naši sestavu tušil, vždyť někteří čekají na ligovou branku i více než rok (a není to nic proti našemu kapitánovi 🙂 ). Golman perfektní, hra až nečekaně dobrá… až jsem si říkal, jestli tolik těch přihrávek máme zapotřebí 🙂 . Ne, samozřejmě, že máme. Chceme hrát florbal ne na honěnou 🙂 . Jenže branku jsme nevstřelili. Pak stačilo v nesmírně rychle hraném zápase, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, vyrobit dvě chyby a je vymalováno. stačí se podívat do zápisu. Obě branky padly po našich chybách. Nejdříve čistý námaz na soupeřovu florbalku a poté si soupeřův bek došel pro gól přes celé hřiště nikým neatakován… Ale ten pocit ze zápasu jsem zase neměl tak špatný. Jenže sport je o tom, že chceš být rychlejší než ten druhý, chceš skočit dál, výš, častěji se trefit a to se dnes povedlo soupeři…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – SKP Nový Jičín/FBK Frenštát    3 : 2    (0:0,2:0,1:2)

  • G+A: 15´ O.Polách (P.Hrňa), 19´ A.Nádvorník (L.Muras), 26´ P.Hrňa (J.Klecker)

S: M.Rusev
F.Nádvorník – A.Nádvorník, L.Muras – P.Koutný – V.Graf
M.Vašenda – J.Klecker, P.Hrňa – O.Polách – E.Milata

Přes porážku z prvního zápasu jsme se rychle přenesli a v šatně panovala dobrá atmosféra. Někteří navíc zjistili, že chodit otravovat personál do kavárny v neděli odpoledne se přece nedělá, všichni máme nárok na odpočinek, zvlášť když jsou obsazené dva stoly a pokazí se myčka… kdo to pak má všechno stíhat. Dobře naladěni a dobře namotivováni skupinou O-Zone jsme vstoupili do dalšího zápasu. Který byl ještě daleko rychlejší a důraznější než ten první. Tempo bylo opravdu zběsilé. Zásluhu na tom měly oba týmy. Nám chvilku trvalo, než jsme zareagovali na vysoké a důrazné napadání soupeře ale jakmile se tak stalo, vyplatilo se. První branka padla až téměř v polovině zápasu a měl ji na svědomí po Mártyho výhozu juniorský tandem Hrnec – Ondra. Druhý jmenovaný a dnes asi nejaktivnější náš střelec tak oslavil svůj 199 ligový zápas. A přál bych vám vidět třeba tu Vojtovu radost, to je vskutku legendární. V polovině druhé třetiny pak přišlo něco úžasného. Po třech zápasech jsme dokázali vstřelit více než jednu branku na zápas. Postaral se o to mladší z bratrů Nádvorníků. Obrovskou radost znovu rozpoutal v úvodu poslední třetiny Hrnec (nevím co sledovali rozhodčí při označení střelce branky, ne že bych to Emčovi nepřál 🙂 ) , který svůj nájezd zakončil pěkným jednoručním blafákem. Samozřejmě, že se soupeř z výsledkem nehodlal smířit, vždyť v prvním dnešním zápase dokázal otočit zápas ze stavu 0:5. Dlouho nás držela obrovská bojovnost a nevídané nasazení a rovněž skvělý Domino v brance. O čistý štít jsme přišli až dvě a půl minuty před koncem a soupeř ještě za další minutu přidal další branku. Závěr dramatického zápasu jsme však zvládli a po třech porážkách jsme si mohli užít trochu té vítězné radosti.
Za dnešní předvedený výkon ode všech hráčů jsme si ji i zasloužili. A děkujeme i dnešním soupeřům za skvělé zápasy….