Béčko mužů opět bez porážky!

publikováno v: ČFbU

Třetím týmem, který dnes zasáhl do hry, byla záloha mužů. Ani tam se to neobešlo bez problémů, přesto se nás tentokrát sešlo více než na první turnaj. Svou premiéru si v našem dresy odbyl Stypa (a úspěšnou) a opět jsme museli i povolat dobrovolníky z řad Áčka, když se při absenci golmanů postavil do branky Zdena a do pole nastoupili nerozehraný Kleky a coach Miloš. Na lavičce si premiéru v roli vedoucího odbyl Morty.

Jedno bych chtěl Béčkařům vyřídit…pánové, nemáte místo v sestavě jisté, pokud neprojevíte dostatečnou snahu, prostě nebudete hrát, dnes to ještě nešlo ale příště to již půjde a třeba junioři potřebují takové zkušenosti jako sůl…je to jen a jen na vás, jak přistoupíte k tréninkům i k zápasům. Vše se dá pochopit a na všem domluvit, ale musí být vůle…

No ale 4 body dnes, průběžné vedení v tabulce…jo, pojďme si to užít! 🙂

No a v následujících řádcích si můžete přečíst reportáž psanou na PC z kláves kapitána týmu, Lukáše…

Ani na druhý turnaj se sestava mužského béčka nerodila lehce. Ze zdravotních důvodů se nemohli účastnit Goly a Emča a těsně před startem se musel omluvit i Bohy. Naštěstí opět zaskočili áčkaři Miloš s Klekym a také gólman Zdena. Tentokrát pod vedením Mortyho jsme vyrukovali na soupeře z Kopřivnice, v jejímž dresu se představilo i pár starých známých z PFLky.

FBC Sokol Frenštát p.R. – Vikings Kopřivnice C  4 : 4 (1:2,1:1,2:1)

G+A: 5´ D.Pícha (F.Stypka), 24´ J.Klecker (L.Muras), 25´ D.Pícha,
30´ L.Muras (J.Rosinský)

S: Z.Polách
M.Karban-J.Klecker, D.Pícha-D.Kotrs-F.Stypka
A.Nádvorník-J.Rosinský, L.Muras-M.Hříva-F.Wilczek, J.Novotný

Jako vždy jsme si řekli, že nesmíme zaspat na začátku zápasu… a jako vždy jsme přesně tenhle bod nesplnili. Už po 9 sekundách jsme museli tahat míček ze sítě. Opět jsme byli zmatení a rozhození a po pár minutách jsme už prohrávali o góly dva. Nezávidění hodná situace, ale dokázali jsme se zvednout a Dušan na tlak soupeře odpovědět poté, co úspěšně dorazil míček do sítě. Ale soupeř dokázal odpovědět také a ve druhé třetině už jsme znovu prohrávali o dva góly. Naštěstí jsme se nepoložili a byli jsme schopni snížit a poté dokonce vyrovnat po střelách Klekyho a znovu Dušana A když pak přidal ve třetí třetině další gól Mury, byl obrat dokonán a my jsme začínali po očku pokukovat po 3 bodech. Bohužel jsme se ale nechali strhnout napjatou atmosférou a naše i soupeřova hra tak začínala až nepříjemně jiskřit a my za to zaplatili hned 7 (SEDMI!) oslabeními. A v jednom z nich jsme nakonec zaváhali a soupeř skóre zkorigoval na 4:4 a na těchto číslech už se zastavilo. Vyzdvihnout je třeba chycený nájezd, se kterým si s klidem poradil Zdena a i dobře odehrané oslabení ve 3 proti 5 poslední minutu a čtvrt před koncem zápasu.

FBC Sokol Frenštát p.R. – FBC Hlučín B  5 : 1 (1:0,2:1,2:0)

G+A: 6´ D.Pícha (F.Stypka), 18´ M.Karban (J.Novotný), 20´ F.Stypka (D.Kotrs), 30´ D.Kotrs (M.Karban), 34´ F.Stypka (J.Klecker)

S: Z.Polách

První soupeř, který měl na soupisce více hráčů než my. My už byli po prvním zápase a dvojzápasové čekací lhůtě zralí na postel a předzápasová příprava tomu odpovídala. Tentokrát už jsme však žádnou chybu na začátku neudělali, vlítli jsme na soupeře, který se první polovinu zápasu spíše stáhl na vlastní polovinu a my tak museli dobývat jeho pětičlennou obranu. A co si budeme povídat, na úspěšné „ťukání“ soupeře, technickou převahu a rozkládání obrany ještě příliš nemáme, přesto se dokázal opět poprvé trefit Dušan. Další branku přidal režižér Miloš a i když jsme si potom dovolili lehké zakolísání a soupeř byl opět na rozdíl jediného gólu, dokázali jsme přidat další branky, včetně premiérové trefy debutanta Stypy a soupeř už na ně i přes značný tlak v závěru nedokázal odpovědět (také díky sebevědomému výkonu Zdeny). K remíze z prvního zápasu jsme tak přidali ještě vítězství ze zápasu druhého.

Přesto je třeba říct, že je ještě určitě na čem pracovat. Hlavně na přechodu z obrany do útoku musíme zapracovat nejvíce. Důraz před vlastní bránou a rozebírání hráčů jsou hned v závěsu. Na druhou stranu, 4 body do tabulky jsou doma a doufám, že za dva týdny jich přivezeme ještě více!