Béčko mužů opět bez porážky!

publikováno v: ČFbU | 0

Třetím týmem, který dnes zasáhl do hry, byla záloha mužů. Ani tam se to neobešlo bez problémů, přesto se nás tentokrát sešlo více než na první turnaj. Svou premiéru si v našem dresy odbyl Stypa (a úspěšnou) a opět jsme museli i povolat dobrovolníky z řad Áčka, když se při absenci golmanů postavil do branky Zdena a do pole nastoupili nerozehraný Kleky a coach Miloš. Na lavičce si premiéru v roli vedoucího odbyl Morty.

Jedno bych chtěl Béčkařům vyřídit…pánové, nemáte místo v sestavě jisté, pokud neprojevíte dostatečnou snahu, prostě nebudete hrát, dnes to ještě nešlo ale příště to již půjde a třeba junioři potřebují takové zkušenosti jako sůl…je to jen a jen na vás, jak přistoupíte k tréninkům i k zápasům. Vše se dá pochopit a na všem domluvit, ale musí být vůle…

No ale 4 body dnes, průběžné vedení v tabulce…jo, pojďme si to užít! 🙂

No a v následujících řádcích si můžete přečíst reportáž psanou na PC z kláves kapitána týmu, Lukáše…

Ani na druhý turnaj se sestava mužského béčka nerodila lehce. Ze zdravotních důvodů se nemohli účastnit Goly a Emča a těsně před startem se musel omluvit i Bohy. Naštěstí opět zaskočili áčkaři Miloš s Klekym a také gólman Zdena. Tentokrát pod vedením Mortyho jsme vyrukovali na soupeře z Kopřivnice, v jejímž dresu se představilo i pár starých známých z PFLky.

FBC Sokol Frenštát p.R. – Vikings Kopřivnice C  4 : 4 (1:2,1:1,2:1)

G+A: 5´ D.Pícha (F.Stypka), 24´ J.Klecker (L.Muras), 25´ D.Pícha,
30´ L.Muras (J.Rosinský)

S: Z.Polách
M.Karban-J.Klecker, D.Pícha-D.Kotrs-F.Stypka
A.Nádvorník-J.Rosinský, L.Muras-M.Hříva-F.Wilczek, J.Novotný

Jako vždy jsme si řekli, že nesmíme zaspat na začátku zápasu… a jako vždy jsme přesně tenhle bod nesplnili. Už po 9 sekundách jsme museli tahat míček ze sítě. Opět jsme byli zmatení a rozhození a po pár minutách jsme už prohrávali o góly dva. Nezávidění hodná situace, ale dokázali jsme se zvednout a Dušan na tlak soupeře odpovědět poté, co úspěšně dorazil míček do sítě. Ale soupeř dokázal odpovědět také a ve druhé třetině už jsme znovu prohrávali o dva góly. Naštěstí jsme se nepoložili a byli jsme schopni snížit a poté dokonce vyrovnat po střelách Klekyho a znovu Dušana A když pak přidal ve třetí třetině další gól Mury, byl obrat dokonán a my jsme začínali po očku pokukovat po 3 bodech. Bohužel jsme se ale nechali strhnout napjatou atmosférou a naše i soupeřova hra tak začínala až nepříjemně jiskřit a my za to zaplatili hned 7 (SEDMI!) oslabeními. A v jednom z nich jsme nakonec zaváhali a soupeř skóre zkorigoval na 4:4 a na těchto číslech už se zastavilo. Vyzdvihnout je třeba chycený nájezd, se kterým si s klidem poradil Zdena a i dobře odehrané oslabení ve 3 proti 5 poslední minutu a čtvrt před koncem zápasu.

FBC Sokol Frenštát p.R. – FBC Hlučín B  5 : 1 (1:0,2:1,2:0)

G+A: 6´ D.Pícha (F.Stypka), 18´ M.Karban (J.Novotný), 20´ F.Stypka (D.Kotrs), 30´ D.Kotrs (M.Karban), 34´ F.Stypka (J.Klecker)

S: Z.Polách

První soupeř, který měl na soupisce více hráčů než my. My už byli po prvním zápase a dvojzápasové čekací lhůtě zralí na postel a předzápasová příprava tomu odpovídala. Tentokrát už jsme však žádnou chybu na začátku neudělali, vlítli jsme na soupeře, který se první polovinu zápasu spíše stáhl na vlastní polovinu a my tak museli dobývat jeho pětičlennou obranu. A co si budeme povídat, na úspěšné „ťukání“ soupeře, technickou převahu a rozkládání obrany ještě příliš nemáme, přesto se dokázal opět poprvé trefit Dušan. Další branku přidal režižér Miloš a i když jsme si potom dovolili lehké zakolísání a soupeř byl opět na rozdíl jediného gólu, dokázali jsme přidat další branky, včetně premiérové trefy debutanta Stypy a soupeř už na ně i přes značný tlak v závěru nedokázal odpovědět (také díky sebevědomému výkonu Zdeny). K remíze z prvního zápasu jsme tak přidali ještě vítězství ze zápasu druhého.

Přesto je třeba říct, že je ještě určitě na čem pracovat. Hlavně na přechodu z obrany do útoku musíme zapracovat nejvíce. Důraz před vlastní bránou a rozebírání hráčů jsou hned v závěsu. Na druhou stranu, 4 body do tabulky jsou doma a doufám, že za dva týdny jich přivezeme ještě více!