Béčko mužů v premiéře PFLky bere 6 bodů ze 12 možných

publikováno v: PFL | 0

Skutečně ostrý start čekal na záložní tým mužů na prvním turnaji PFLky. A to v podobě hned čtyř utkání! Tedy s minimální pauzou a v ostrém tempu 120 minut hry…

A nově tvořený tým si s touto porcí poradil se ctí. Po dvou porážkách vybojoval dvě vítězství a do tabulky si tak připsal šest bodů, což je dobrý počin do začátku. Do soutěže jsme druhý tým přihlásili s cílem umožnit všem členům oddílu sportovní realizaci. A tak se dnes v brance představila zbrusu nová dvojice brankářů, v poli se představili tři nováčci a dva navrátilci a tito byli doplněni třemi členy mužského Béčka a jedním juniorem. Bylo jasné, že takto nově složený tým bude potřebovat nějaký čas na sehrání a to se potvrdilo. Samozřejmě, proti domácímu Frýdlantu se vítězství ani čekat nedalo, ale porážka 1:5 rozhodně není špatným výsledkem. Naopak proti Pražmu jsme určitě měli navíc, ale moc se nám zápas nepovedl. Proti Motyčkám z Frýdlantu to už ale přišlo a vítězství kluky určitě povzbudilo a tak si těsné vítězství připsali i ve svém posledním zápase proti tradičnímu soupeři ze Staré Bělé.

Ale nechme promluvit přímého účastníka čtyřzápasových bojů, Emču:
Do prvního zápasu jsme se postavili proti velmi zkušenému Frýdlantu. Od prvních minut měl soupeř mnohem více ze hry a tak i diktoval hru. Hráči v našem týmu si na sebe teprve zvykali a nesouhra byla znát. Bohužel jsme nedokázali držet soupeřovo tempo a počet Frýdlantských branek, hlavně díky golmanovi Žížovi, se zastavil čísle 5. V závěru utkání pouze kosmeticky upravil výsledek na 1:5 Ufy.
Začátek druhého utkání jsme trestuhodně zaspali a než jsme začali konečně něco hrát, soupeř vedl o 3 branky a blížila se polovina zápasu. Bohužel opět jsme soupeři dávali až příliš prostoru pro hru a Tonymu dávali až zbytečně moc práce. Až po poločase se konečně naše hra začala zvedat a začali jsme hrát vyrovnané utkání. Bohužel soupeř na naši branku měl vždy odpověď a tomu i odpovídá výsledek 4:7. Věděli jsme, že toto utkání jsme si prohráli sami a i proto následovala otevřená diskuze k naší hře v kabině.
Do třetího zápasu nově namotivovaní jsme dokázali jako první vstřelit branku. Následně však soupeř dokázal odpovědět a otočit stav na 1:3. Na to jsme dokázali odpovědět a za zmínku jistě stojí Golyho s přehledem proměněný nájezd na 3:3. Pěknou kombinační hru navíc předvádělo trio Márty – Staňa – Goly, navíc všechny tři formace se začaly sehrávat a obraz naší hry tak získával lepší podobu. Do poločasu jsme šli do vedení 4:3. Ve druhém poločase jsme měli možnost si zahrát přesilovku, kterou jsme dokázali i využít a konečný výsledek 6:4 byl pro nás odměnou za odmakaný zápas.
Čtvrtý zápas taktéž velice vyrovnaný a aktivní z obou stran. Skóre na 1:0 stanovil Kvardis. Soupeř na branku dokázal odpovědět. Díky bojovnosti a i zákroků golmana jsme šli do vedení 4:1. soupeř ovšem dokázal opět snížit až na rozdíl jedné branky. Velice bojovný a dramatický zápas plný osobních soubojů jsme naštěstí zvládli na jedničku.
Nakonec bereme přijatelných 6 bodů, které pro nás ovšem nejsou úplně uspokojivé. Především ve druhém zápase mužstvo mohlo ukázat mnohem více, na druhou stranu nám chyběl někdo, kdo by nás pořádně „seřval“ a dostal do zápalu. Pozitivní je, že každým zápasem kvalita v podání hry šla nahoru a věříme, že příště to bude ještě lepší.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – TJ Sokol Frýdlant n.O. 1    1 : 5   (0:2,1:3)

• G: M.Ondryáš
  • A: E.Milata