Béčko mužů válí a z Ostravy veze opět šest bodů!

publikováno v: ČFbU | 0

Z minulého turnaje na Varenské přivezli muži dvě vítězství, dnes v jiné Ostravské hale, ČPP Aréně, podobný kousek zopakovali. I přesto, že před dnešními zápasy dorazilo hned osm omluvenek od účastníků Varenských vítězství.

Přes takto velkou obměnu týmu se nám podařilo dát dohromady 11 hráčů do pole a dva brankáře.  V sestavě zbyli pouze čtyři věkem muži. Roli veterána si užíval Morty a druhým nejstarším hráčem byl Adam. I to leccos vypovídá. Chyběli nám především hráči do obrany a tak nám velice pomohla účast právě Adama, který, byť celoživotní útočník, přinesl do naší defenzívy klid, jistotu a důraz. Jako jeden ze dvou našich hráčů dokázal konkurovat fyzickému florbalu našich soupeřů. Vůbec poprvé se v dresu B týmu představil také junior Pítrs, což bylo samozřejmě velkým pozitivem a vůbec první ligový zápas za muže odehrál další junior Zemy. V jeho případě jsme měli štěstí, že dnes nebyla na programu žádná etapa Lysa cupu a že mistrovství Moravy a Slezska v atletice proběhlo již včera a Vojta tam vybojoval 5. místo v běhu na 1500 metrů. Dnes tedy pro změnu v Ostravě předváděl opakované sprinty 🙂 . Do branky pak dnes byli připraveni junioři Čompa s Dominem. Při 11 hráčích v sestavě jsme museli vymyslet co s tím, aby si zahráli všichni. Bylo jasné, že tím 11tým hráčem nemůže být Ufy, který coby student Brněnské univerzity nechybí na trénincích v úterky, čtvrtky a pátky… Dnes si tedy poprvé zahrál v útoku se svým bratrem a na centra se jim postavil Ondra. V této pětce se sešly hned dvě bratrské dvojice, neboť v obraně nastupoval Ondrův starší sourozenec Adam. Pro dnešek pak bratři adoptovali do rodiny jediného nebratra, Mortyho 🙂 . V další pětce vytvořili obrannou dvojici Márty s Peťanem, na centra se postavil Pítrs a na dvou křídlech rotovala trojice Zemy, Kecka a Danek. A fungovalo to dnes báječně. Hlavním znakem týmu byla dnes ochota poslouchat a hrát přesně to, co jsme si řekli. Občas jsme si to sice museli důrazně připomenout, ale hráči si dali říct a byli odměněni dvěma vítězstvími ve dvou nelehkých zápasech. Aby všem komplikacím nebyl konec, vybouchlo nám jedno auto a tak s rozvozem hráčů do Ostravy musel vypomoct narychlo povolaný křtitel Dušan… děkujeme.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBC Pirates Ostrava B       6 : 0     (0:0,3:0,3:0)

• G+A: 15´ V.Zemánek (D.Panáček), 16´ M.Adamec (P.Koutný), 21´ P.Káňa (V.Zemánek), 26´ M.Ondryáš (A.Polách), 28´ P.Káňa (D.Panáček), 36´ M.Vašenda (P.Káňa)

S: M.Rusev
A.Polách – L.Morys, J.Ondryáš – O.Polách – M.Ondryáš
P.Koutný – M.Vašenda, D.Panáček – P.Káňa – V.Zemánek, M.Adamec

V prvním dnešním duelu se nám do cesty postavily dvě pětky převážně urostlých a statných chlapíků ze zálohy Pirátského týmu se kterým jsme v minulosti sehráli několik velmi těžkých zápasů. Nechtěli jsme se pouštět do dostihů a chtěli jsme si pohlídat hlavně nebezpečné brejky soupeře. V první třetině se nám to tak úplně nedařilo a soupeř se dostal do několika velmi nebezpečných šancí, se kterými si ovšem poradil výborný Čompa v brance a taky dobře postavená branka, neboť soupeř trefil 2x brankovou konstrukci. My jsme první obrovskou šanci nevyužili, když Pítrs neproměnil trestné střílení. Po první vyrovnané třetině se zápas rýsoval tak, že jej rozhodnou jedna dvě chyby či povedené akce. Od druhé třetiny jsme získávali více ze hry a častěji jsme se dokázali dostat k ohrožení soupeřovy branky. Jako první se dnes prosadil nováček v mužském dresu, Zemy! Nutno říct, že to byl zejména on, který poslechl dobře míněné rady a zakončoval rychle, často z první a často bez zbytečného natažení… však byl taky dnes našim nejlepším střelcem. Jako druhý se prosadil Kecka, který zase naopak hlásá teorii, že bez pořádného natažení jej góly dávat nebaví. Tentokrát mu to tedy k naší radosti vyšlo. Ještě do konce třetiny se dorážkou na brankovišti prosadil Pítrs a do poslední třetiny jsme šli s pěkným náskokem. Důležité bylo, že jsme se „nezbláznili“ , hráli stále svou hru a postupně přidali další branky. Nejdříve krásně protečoval Adamovo nahození Ufy. Jako asi bychom dlouho hledali nějaký zápis gólu, u kterého by stálo Ufy (Adam)… Podruhé se v zápase prosadil Pítrs a v poslední minutě se dalekonosnou střelou prosadil i sváteční střelec Márty. Výtečný Čompa, poctivá defenziva a třetí nastřelená tyčka soupeřem pak zajistily i čisté konto pro našeho golmana. Pěkný zápas v podání našich mladíků… Poděkování míří i soupeřům za férový zápas i rozhodčím, kteří zkušeně a s přehledem naše dnešní zápasy odřídili.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBK Rafani Ostrava       6 : 5     (1:3,2:0,3:2)

• G+A: 2´ M.Adamec (A.Polách), 18´ V.Zemánek (M.Adamec), 18´ J.Ondryáš (O.Polách), 27´ L.Morys (O.Polách), 32´ D.Panáček (P.Káňa), 34´ V.Zemánek (P.Káňa)

S: D.Tkadleček

Jestliže jsme měli v prvním zápase respekt fyziognomii soupeřů, tak tady to bylo povýšeno na druhou. Ve žlutočerveném dresu sami urostlí chasníci, kterým naše „děti“ prostě nemohly ve fyzické hře konkurovat. Však tomu také odpovídal úvod zápasu, kdy tři akce soupeře skončily v naší brance… Prostě jsme si nedokázali poradit s důrazem soupeře při hře 1 na 1 . A Dominik v brance, chytající letos teprve svůj druhý ligový zápas, to neměl vůbec snadné. Hned z první střely šel soupeř do vedení. My jsme dostali hned nato výhodu přesilové hry. Mimochodem, o tom, že se dnes hrál především florbal a to v obou zápasech, svědčí to, že naši soupeři měli vždy pouze po jednom vyloučeném hráči a my oba zápasy zvládli bez jediného vyloučeného! Disciplína, to byla dnes naše přednost. Zpět k přesilové hře, tu si odzadu odřídil Adam, který nabil Keckovi a ten si natáááhnul a srovnal. Zbytek třetiny pak s pořadateli řešil on line pozdrav Kači… Na hřišti nás však válcoval soupeř, dlouhý nához „od vlastní modré“ proklouznul za Dominova záda a další souboj  1 v 1 skončil opět míčkem v naší síti. Důležité bylo, že ani v této chvíli jsme se „nezbláznili“ a pochopili, že jestli chceme proti těmto soupeřům uspět, musíme mít v soubojích početní převahu a tak když i Kecka pochopil, že napadat ve dvou třech hráčích nemá smysl, postupně jsme vyrovnávali hru a Zemy opět střelou z první, bez zbytečných kudrlinek navíc snížil. Do konce druhé třetiny se nám dokonce podařilo srovnat stav, když se prosadily stálice v našem dresu, Sony po spolupráci s Ondrou. Neskutečný zápas pokračoval i ve třetině poslední. Soupeř, dlící v tabulce hned za námi, měl za sebou sérii tří vítězných zápasů a o svých kvalitách přesvědčil vítězstvím i ve svém dnešním druhém zápase. Hned v úvodu třetiny se přízemní střelou k tyči, na kterou byl Domino krátký, znovu dostal do vedení. Nutno říct, že po těžkém úvodu se Domino rozchytal ke slušnému výkonu a několikrát svůj tým podržel. Minutu po vedoucím gólu soupeře bylo opět srovnáno, když od „modré“ propálil všechno před sebou i golmana soupeře po Ondrově přistrčení veterán Morty. I to svědčí o tom, jak kluci dnes poslouchali. Byl to dnes druhý gól od obránce po střele z dálky, to se nám často nestává. Drama však pokračovalo a 4 minuty před koncem jsme šli poprvé v tomto zápase do vedení, když se prosadil po spolupráci s Pítrsem bojovník Danek. Respekt k soupeři, který přidal na obrátkách, několikrát nás zatlačil a tři minuty před koncem, řekněme už v těchto soubojích pro nás klasicky, jeden ze soupeřů jednou rukou přímo ze vzduchu doslova „doplácl“ míček za záda našeho golmana. A to jsme u něj byli dva, ale kilogramy prostě rozhodly. Zápas však nakonec v náš prospěch rozhodl náš atlet Zemy, po dnes typické spolupráci s Pítrsem se s tím opět nemazal a udělal nám radost. Samozřejmě, do konce chyběly ještě dvě minuty, což při kvalitách soupeře věstilo drama. Ovšem i tady kluci poslechli, nepotřebovali až na jednu vyjímku přidat další branku, naopak, poslední minutu nepůjčila první pětka soupeři míček a tak ani několika sekundová hra soupeře bez brankáře v podání soupeře už na výsledku nic nezměnila!

Velká pochvala a uznání našim hráčům za dnešní vystoupení! Dnes to v týmu fungovalo náramně…