Béčko mužů vyvařilo na Varenské šest bodů!!!

publikováno v: ČFbU | 0

Úspěšné vystoupení má za sebou naše Béčko mužů v hale na Varenské. Dokázalo zvítězit v obou zápasech a do tabulky si připsalo krásných šest bodů. A co je nejdůležitější, herně to nebylo vůbec špatné!

Neříkám, že to bylo dokonalé, ale dalo se na to dívat. A oba zápasy nebyly rozhodně jednoduché, o to víc je cennější, jak jsme si s nimi dnes poradili. V nepříliš velkém prostoru haly na Varenské se na naši střídačce tísnilo i s Trenerem 19 borců. Neuvěřitelný pohled 🙂 . Tři kompletní pětice i s náhradníkem a dva golmani. Dobře namixovaný tým juniorů a mužů. Nasazení, pohyb, výborní golmani a dnes dokonce i přesná střelba, to vše bylo součástí naší hry. A tak dnešní radost kalí jen Emčovo zranění…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – Poruba Sharks   3 : 1    (1:0,1:0,1:1)

• G+A: 11´ M.Karban (M.Adamec), 22´ M.Karban (M.Štěpán), 26´ M.Štěpán (M.Adamec)

S: Z.Polách
P.Hrňa – P.Koutný, J.Ondryáš – O.Polách – D.Pícha
M.Karban – L.Morys, M.Štěpán – M.Adamec – D.Panáček
M.Vašenda – J.Klecker, E.Milata – R.Lacina – M.Ondryáš, L.Muras

Těžký zápas proti urostlým chlapíkům z Poruby. Hrálo se tvrdě ale čistě, fér a bez zbytečného řvaní. Za to patří soupeři velké díky. V první třetině se odehrával vyrovnaný souboj, jen na vyložené šance vedl soupeř. A tak jen díky skvělým zákrokům golmana, který zlikvidoval pět vyložených šancí soupeře, včetně dvou samostatných úniků, jsme drželi krok i na výsledkové tabuli. Nehráli jsme špatně, ale chyběla střelba a důraz v zakončení. O to cennější bylo, že jsme se prosadili z první vážnější šance. A kdo jiný než Miloš přesnou střelou, nijak prudkou, za to ale přesnou, poslal náš tým do vedení. Ve druhé půli jsme už získávali herní převahu, samozřejmě i díky početní převaze na naší střídačce. Ovšem stále jsme útočili do pevně semknuté obrany soupeře. Zvedli jsme i četnost střelby, dlouho však zůstávalo u jediné nastřelené tyčky, kterou trefil Ondra. Až přišlo Hrncovo vyloučení a naše hra ve čtyřech. Obranné čtveřice houževnatě odolávaly až do doby, kdy se ke smrtícímu brejku vydali Mara s Milošem a skvělou souhru korunovali druhou brankou. Nás stále držel výborný golman, i když měl stále méně práce. I v poslední třetině jsme diktovali tempo hry a tlak jsme korunovali moc pěknou brankou, když druhá pětka krásně zakombinovala, přihrávky i marova střela z první a bylo to 3:0. Soupeř se ale nevzdával, stále vyrážel do brejků, ovšem naše obrana dnes fungovala velmi dobře. Až v samotném závěru zápasu jsme se jednou nestihli včas vrátit, a soupeř se štěstím z dorážky odčaroval kouzlo našeho golmana. Škoda, za svůj dnešní výkon by si tu nulu zasloužil. Klidný závěr nám nabídlo i soupeřovo vyloučení a tak jsme už další komplikace nepřipustili a mohli se radovat z vítězství…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – Slovan Havířov C   10 : 2    (3:0,5:0,2:1)

• G+A: 5´ M.Karban (M.Štěpán), 6´ D.Pícha (J.Ondryáš), 7. M.Adamec (D.Panáček), 16´ M.Ondryáš (R.Lacina), 20´ M.Štěpán (M.Karban), 21´ J.Ondryáš (D.Pícha), 22´ D.Panáček (M.Karban), 24´ P.Hrňa (J.Ondryáš), 29´ P.Koutný (J.Ondryáš), 30´ L.Morys (D.Panáček)

S: M.Rusev

Jestli mi paměť dobře slouží, je to první desítka, na kterou naše Béčko v ligové historii dosáhlo. O to víc překvapivější výsledek, o co byla vyrovnanější hra. Úplně jiný zápas, než ten první. Dravý soupeř, rychlý, tvrdý bojovný s vysokým napadáním. Po celou dobu, bez ohledu na výsledek, hráli stejně, důrazně s tlakem na branku. Jen těch tvrdých zákroků zejména u mantinelů, potažmo u zdí, nemuselo být možná tolik. Doplatil na to zraněním Emča ale ani Ondrova hlavička do zdi nevypadala moc pěkně, i Hrnec se přesvědčil o tvrdosti mužského florbalu. Je ale fakt, že omluva od soupeřů vždycky přišla a bylo vidět, že nešlo o úmysl, jen o přemíru snahy.
První dvě minuty nám soupeř prakticky nepůjčil míček a jeho nástup do zápasu byl impozantní. I my jsme tedy byli nuceni zabrat a jak se nám běžně střelba nedaří, tak v tomto zápase nám to střelecky myslelo. Střelecký účet otevřel opět Miloš. Hned po pár vteřinách konečně gólově zúročila svůj důraz a dobrou hru i první, juniorská lajna, když na konci akce byl přesný střelec Dušan. Úspěšnou dvouminutovku pak dovršil Kecka, který využil chytrou Dankovu přihrávku. Opravdu vzhledem k tomu, co se odehrávalo na hřišti, velmi pozitivní výsledek první třetiny. Ještě lepší byla ale třetina druhá. Tam se nám dařilo proměňovat své šance s neuvěřitelnou přesností. Začal to sváteční střelec a velký bojovník Ufy, když krásně protečoval Laciho nabídku. V zápase jsme dostali výhodu dvou přesilových her a obě jsme využili. Tu první po spolupráci s Milošem zakončil přesnou trefou Mara. I náš golman, kterým byl tentokrát Čompa, musel vytáhnout několik skvělých zákroků, přesto jednou kapituloval po přesné střele soupeře. Jenže my jsme byli v laufu, žádné komplikace jsme nepřipustili, přece jen jsme měli více ze hry a další branku přidali junioři, když se trefil Sony, který před tím zvojtil brejk dvou na jednoho, což mu ale nevadilo, pokračoval a ten míček do branky dostal. Potom přišly dvě parádní trefy pod víko od Danka a Hrnce a do poslední třetiny jsme šli za stavu 8:1. Chtělo to samozřejmě upozornit hráče na to, že zápas ještě neskončil. Připomněl nám to i soupeř, který v úvodu poslední třetiny zaznamenal další branku. Dnes jsme ale hráli dobře a potvrdil to další přesnou střelou z dálky Peťan a druhou přesilovku zužitkoval Morty. I podle střeleckého zápisu je jasné, že dnes jsme podali týmový výkon a střelecky se prosadili i hráči, kteří běžně soupeřovo konto nezatěžují. Dobré to bylo a bavilo to!!!