Béčko mužů zakončilo sezónu ve velkém stylu!

publikováno v: ČFbU

A je skoro až škoda, že sezóna končí… Vždyť v prvních osmi zápasech jsme získali jediný bod za remízu s Cobrou Hať a krčili se na posledním místě tabulky s jistotou sestupu. Po novém roce se však vše změnilo, tým se konečně ustálil, sehrál, posílil zejména v obraně a ve zbývajících dvanácti zápasech nasbíral sedm vítězství, jednu remízu a v celkovém kontextu pouhé čtyři porážky. A hlavně dokázal bodovat či porážet soupeře z čela tabulky. A hlavně a to především se na hru našeho týmu dalo v rámci možností dobře dívat a samotné hráče to bavilo….

K poslednímu turnaji do Petrovic jsme odjížděli s tím, že stále nemáme jistotu setrvání v osmé lize jistou, potřebovali jsme bodovat a hned první zápas proti týmu Cobra Hať měl rozhodnout, jestli budeme úspěšní či nikoli. Už před tímto zápasem ale vítězství Petrovic právě nad tímto týmem rozhodlo o tom, že definitiva setrvání v soutěži je jistá, my však chtěli víc, vyhrát… K zápasům vycestoval (přes problémy v komunikaci) ustálený tým, kde chybějící brigádníky Skypyho s Bartem nahradili Zbyňa s Milošem. letos poprvé jsme navíc mohli využít toho, že v rodném kraji pobýval golman Honda a tak se k zápasům vydal opět společně se Zdenou, který stále doléčuje zraněný prst z minulého turnaje. Do první lajny mezi Kotyho a Dušana jsme tentokrát postavili Zbyňu a záda jim jistili obráncovské šikulky Miloš s Peťanem. Ve druhé formaci měli na povel defenzívu Filda s Mártym, v útoku řádil Ufy vedle kterého se střídaly dvě dvojičky, Koudy s Alanem a Laci s Lukášem…. Jo i tak se to dá hrát…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBC Cobra Hať    6 : 2   (3:1,2:0,1:1)

  • G+A: 3´ D.Pícha (Z.Zejda), 3´ A.Grygar, 8´ M.Ondryáš (F.Nádvorník), 14´ D.Pícha (P.Koutný), 21´ D.Kotrs (F.Nádvorník), 36´ R.Lacina (Z.Zejda)

S: J.Eliáš
M.Karban – P.Koutný, D.Kotrs – Z.Zejda – D.Pícha
F.Nádvorník – M.Vašenda, M.Ondryáš – L.Konečný – A.Grygar,
R.Lacina, L.Muras

Obrovská chuť vyhrát a potvrdit dobrou formu z konce sezóny. To byl hlavní hnací motor naší herní snahy. A musím říct, že jsem si několikrát v průběhu zápasu říkal, jestli tohle je souboj týmů z konce tabulky. I soupeř totiž nehrál vůbec špatně a zápas to byl tedy až nečekaně kvalitní. proti úvodu sezóny však s jednou velkou změnou. Zatímco v úvodu sezóny jsme v osmi zápasech nastříleli pouhých 14 branek, nyní jsme na tom s útočnou aktivitou už mnohem lépe a hned ve třetí minutě jsme se dokázali 2x prosadit. Nejdříve se přesně trefil po Zbyňově přesné přihrávce neúnavný bojovník a největší dříč napříč všemi našimi týmy, Dušan. O pár desítek vteřin později se naopak prosadila akvizice, která do týmu zapadla až v průběhu sezóny a která na trénincích nevyniká aktivitou, v zápasech však ukazuje až neuvěřitelný tah na bránu, ano, byl to Johny, který tentokrát překvapivě střelou ze střední vzdálenosti zvýšil na 2:0. Jenže to bychom nebyli my, abychom si to neudělali těžší a po ojedinělé chybce soupeř prostřelil jinak skvělého Hondu v bráně. Nás to ale zastavit nemohlo a ve víceméně vyrovnaném zápase jsme měli přece jen více ze hry a po standartce kousek za půlkou se prosadil dělostřelec Ufy. Filda nabíjel a Ufy tak jak to umí jen on 🙂 pálil.
Ve druhé třetině jsme svou přece jen převahu korunovali dvěma góly a fakt na naše poměry dobrou hrou! Podruhé v zápase se trefil Dušan, který krásně z otočky využil Peťanovu pobídku. Pátý gól dělovkou z křídla přidal Koty a byl tak odměněn za svou neúnavnou aktivitu. Jako fakt, na své možnosti jsme hráli fakt dobře, přihrávky, kombinace, jistota na rozehrávce, obrovský rozdíl proti úvodu sezóny. Soupeř samozřejmě nechtěl dát kůži lacino, bojoval,dřel, šlo mu ještě v souboji na dálku s Havířovem o udržení a nějaké ty zkušenosti má, vždyť loni hrál ještě o soutěž výš. Nám paradoxně vůbec nepomohla výhoda přesilové hry. Tu jsme zahráli přímo tragicky s několika hrubými chybami a tu největší soupeř z rychlého brejku trestal snížením na 5:2. Ovšem i tady se ukázal posun v naší hře, zkušeně jsme si závěr pohlídali a půl minuty před koncem, když jsme hráli druhou přesilovku za vyloučení soupeře za nesportovní chování, dostali se do úniku Zbyňa s Lacim a druhý jmenovaný pečetil výsledek na konečných 6:2!  Určitě jsme z výsledku i výkonu měli dobrý pocit…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBC Poruba Sharks   5 : 5   (1:1,1:2,3:2)

  • G+A: 2´ M.Karban (P.Koutný), 24´ M.Karban (D,Kotrs), 27´ R.Lacina, 32´ A.Grygar (L.Konečný), 34´ D.Kotrs (D.Pícha)

S: J.Eliáš
M.Karban – P.Koutný, D.Kotrs – Z.Zejda – D.Pícha
F.Nádvorník – M.Vašenda, M.Ondryáš – L.Konečný – A.Grygar,
R.Lacina, L.Muras

Nažhavený soupeř s urostlými a fyziologicky mohutnějšími hráči vzbuzoval respekt. V prvním vzájemném zápase nám nedal šanci, navíc na dálku bojoval s Kopřivnicí o bronzovou pozici. Před zápasem se nechal slyšet, jak se na náš souboj těší a jak se na nás chystá 🙂 . Do branky se postavil opět Honda. I když by to Zdena možná i s bolavým prstem zvládl, nesobecky uznal, že Honda má formu a že by měl chytat on. Sestava se neměnila, styl hry však ano. proti urostlým hráčům soupeře bylo jasné, že nemůžeme vyhledávat osobní souboje, v nich prostě nemáme šanci. Potřebovali jsme tedy posílat míček ještě před srážkou 🙂 a to se nám od začátku poměrně dařilo. Jako první se trefil Miloš, který si několikrát v obraně narazil s Peťanem aby se poté vydal na bleskový únik po křídle a přesnou střelou k druhé tyči překonal obrovitého brankáře soupeře. Bohužel po dalším souboji před naší brankou došlo k zaslouženému vyloučení Mártyho, který poslal k zemi jasně faulem nejnebezpečnějšího hráče soupeře. Ten to okomentoval celkem příznačně: jediný velký hráč soupeře a zrovna on mě pošle k zemi. Faul. Jasný. Ovšem další souboje už byly ze strany Mártyho zcela čisté a bez problémů a tak některé stížnosti soupeře byly dost nepochopitelné, když oni měli podobných hráčů s podobným stylem ve svém týmu hned osm. A stačilo se po zápase podívat na Dušana a jeho modřiny po celém těle… Přesilovku a zbytečné vyloučení soupeř potrestal gólem. Stejně dopadlo následné Milošovo podklouznutí a jinak skvěle zpracovaný míček skončil na holi soupeře a posléze v naší brance. Když v úvodu druhé třetiny soupeř zvýšil na 3:1 a mohutně gól slavil, zdálo se, že budeme tahat za kratší konec provazu. Ovšem Miloš na střídačce veřejně slíbil, že svou chybu napraví a svým druhým gólem, po překrááásné kombinaci s Kotym, kdy si několikrát v rychlosti z první vyměnili míček, snížil a vrátil nás do zápasu.
A to nebylo všechno. Poslední třetina byla hodně divoká a opět se ukázal posun v našem podání. Zatímco v úvodu soutěže jsme vyrovnaně bojovali se soupeři z konce tabulky a prohrávali, nyní jsme vyrovnaně bojovali se soupeřem z čela tabulky a neprohráli. Nejprve se takovou lehkou, ale přesnou střelou trefil Laci a bylo srovnáno. Soupeř však z rychlého protiútoku opět proměňuje svou šanci a je to 3:4. Soupeř stáhne svou hru za půlku a vyhazuje míčky…opět velký posun a velká změna, s klidem reagujeme, pohyb útočníků je perfektní a jistota obránců parádní a když Johny pěkně stahovačkou překonává soupeřova golmana po čtvrté, je srovnáno. Ne nadlouho, soupeř opět slaví a opět prohráváme a opět ne nadlouho. Tři minuty před koncem vletí Dušan mezi dvojici soupeřů, vybojuje míček, který se odráží ke Kotymu a ten srovnává! Neskutečný závěr zápasu. Závěr si zkušeně pohlídáme, protože tento zápas prostě nechceme prohrát a my ho neprohrajeme. Zaslouženě.

Jo, určitě to stálo za to. Ze začátku frustrace, beznaděj a zoufalost…v závěru dobrá hra a radost z ní! Tak snad nám to vydrží…A velký posun zaznamenalo Béčko i v tom, že vůbec poprvé se po zápasech dokázalo sejít u Veterán…i když to musel zorganizovat Zbyňa 🙂

I z pohledu na statistiky je vidět, jak se tým hledal, až se našel…

Z G A B tm
1 Daniel Kotrs 93 ú 20 11 5 16 8
2 Alan Grygar 96 ú 16 10 4 14 2
3 Zbyněk Zejda 90 ú 12 6 8 14 7
4 Petr Koutný 00 o 18 5 6 11 6
5 Martin Ondryáš 98 ú 20 5 4 9 2
6 Dušan Pícha 78 o 20 3 5 8 12
7 Lukáš Bartík 93 ú 6 3 3 6 2
8 Jakub Skýpala 97 o 8 3 3 6 0
9 Martin Vašenda 99 o 20 1 4 5 16
10 Adam Polách 98 ú 2 2 2 4  0
11 Michal Karban 96 ú 3 3 0 3  0
12 Filip Nádvorník 93 o 10 0 3 3 4
13 Marek Štěpán 96 ú 3 2 0 2 0
14 Filip Karban 97 ú 2 2 0 2 4
15 Radek Lacina 99 ú 6 2 0 2  0
16 Robin Pavelka 00 ú 2 1 1 2  0
17 Lukáš Muras 96 ú 16 1 1 2 2
18 Lukáš Konečný 89 ú 8 1 1 2 2
19 Jiří Kratochvíl 99 o 12 0 1 1  0
20 Jakub Plevák 00 ú 6 0 0 0  0
21 Emil Milata 96 ú 8 0 0 0 7
22 Adam Nádvorník 97 o 2 0 0 0  0
23 Jan Klecker 97 o 4 0 0 0 2
24 Tomáš Kopecký 99 ú 2 0 0 0  0
25 Filip Stypka 93 ú 3 0 0 0  0
26 Dom. Schneiderka 96 o 2 0 0 0  0
27 Michal Hříva 96 ú 4 0 0 0  0
1 Zdeněk Polách 96 16 576 62 1 x 0 6 v 1 r 9 p
2 Jan Eliáš 96 2 72 7 0 1 1 0
3 Šárka Vávrová 93 2 72 6 0 0 0 2