Béčko mužů zakončilo skvělou sezónu!

publikováno v: ČFbU

Zisk třetího místa rezervním týmem mužů v Moravskoslezské soutěži je jedním z největších úspěchů v historii klubu. Strašně moc mě to letos s těmihle kluky bavilo. Potvrdily se moje slova, že jakmile v tomto týmu vytvoříme partu, přijdou i výsledky. Stalo se 🙂

Ukázalo se to i na dnešním posledním turnaji. Přes všechna protivenství jsme dokázali sehrát vyrovnaný zápas proti vítězům soutěže z Petrovic a ve druhém zápase jsme se se soutěží rozloučili vítězstvím nad týmem, který nám ve druhém kole uštědřil porážku.
Trochu v retro stylu se nesl dnešní poslední turnaj pro naši rezervu. Doprava vlakem evokovala vzpomínky na naše začátky. Však jsme také zabrousili na naše filmové dýchánky, na dračák včetně Žermanických pobytů i na deskohraní. Shodli jsme se na tom, že minimálně Talisman bychom přes léto mohli dát… co ty na to Zdendo? Jen tak, pro vzpomínky…
Jediným záporem je to, že ne všichni si udělali čas a tak jsme nemohli postavit do zápasů třetí útok. Sešlo se nás tedy nakonec 11 hráčů do pole a dva golmani. a jako první se nám postavil do cesty vítěz soutěže z Petrovic. Zápasy proti tomuto soupeři jsou vždy velmi náročné ale zároveň také velmi přínosné, protože se hraje florbal bez zbytečného divadla kolem…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – Z.F.K Petrovice D   1 : 2    (0:1,0:0,1:1)

  • G+A: 30´ L.Bartík

S: M.Rusev
M.Karban – L.Morys, L.Bartík – O.Polách – D.Pícha
P.Hrňa – M.Vašenda, M.Ondryáš – P.Káňa – D.Panáček, L.Muras

Myslím, že jsme už s tímto soupeřem odehráli kvalitnější zápasy. Bohužel dnes do zápasu vstoupili i příliš úzkostliví rozhodčí (tedy hlavně polovina z nich), která až příliš často a zbytečně sahala k dvouminutovým trestům na obou stranách, když jsme zažili mnohem více vyhrocenějších zápasů. I dnes se totiž hrálo tvrdě, rychle ale fér. Už první naši přesilovku soupeř potrestal, když naši střelu do prvního hráče proměnil v brejk, který jsme hasili faulem na trestné střílení. Kdo vymyslel nové pravidlo pro zahrávání trestných střílení byl podle mě m….s, protože posuzovat vracení hráče je prakticky nemožné a tento nájezd byl toho důkazem. Nicméně jsme prohrávali a nezbylo než se pokusit dobýt prakticky nedobytnou tvrz. Když už se nám to povedlo a vstřelili jsme vyrovnávací branku, nebyla uznána pro předchozí faul soupeře. Nicméně vše jsme zvládli v klidu a na výši a dále jsme s nebezpečným a kvalitním soupeřem sváděli vyrovnaný boj. Přece jen jsme se dočkali vyrovnání, když aktivní Bart utekl všem a překonal i golmana. Je třeba vyzvednout i super výkon našeho strážce svatyně, Čompy. Když jsme jej před dvěma lety doslova sebrali z ulice, netušili jsme, jaký poklad jsme našli 🙂 a i když s ním někdy na tréninku není k vydržení, je to prostě borec… Bohužel remízový stav dlouho nevydržel, neboť Danek si vybral slabší chvilku a jak dokázal letos procházet sezónou bez vyloučení, sekal v ten nejnevhodnější moment, byl vyloučen a soupeři stačily tři vteřiny aby trestal. Místo závěrečné snahy o vyrovnání přišlo nepochopitelné vyloučení našeho hráče za nic, což po zápase uznal i sám arbitr zápasu. Měli jsme sice ještě jednu šanci, ale nevyužili a soupeř byl tedy opět po zápase spokojenější. Nicméně takové zápasy nás baví, takové zápasy jsou pro nás přínosem. Soupeři gratulujeme k vítězství a děkujeme i za slova uznání od jejich vedoucího týmu.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBC Cobra Hať   8 : 5    (3:3,1:1,4:1)

  • G+A: 2´ O.Polách (L.Bartík), 6´ D.Panáček, 8´ L.Bartík, 13´ P.Hrňa, 26´ P.Hrňa (M.Ondryáš), 28´ D.Pícha (M.Karban), 34´ L.Bartík, 35´ M.Vašenda (D.Panáček)

S: M.Rusev
M.Karban – L.Morys, L.Bartík – O.Polách – D.Pícha
P.Hrňa – M.Vašenda, M.Ondryáš – P.Káňa – D.Panáček, L.Muras

Jednu ze čtyř porážek v soutěži nám připravil náš druhý dnešní soupeř. Ani dnešní zápas nebyl vůbec jednoduchý. Bojovalo se o každý centimetr umělého povrchu a je třeba sklonit poklonu soupeři, že zcela v duch fair play. A rozumím jejich frustraci v konci zápasu, i my jsme si tím několikrát prošli.  začali jsme obrovským tlakem, přišpendlili soupeře před jejich branku a korunovali skvělý vstup do zápasu krásnou brankou Ondry. Dnes se opět ukázalo, že dvojice Bart – Ondra si mimořádně rozumí a s Dušanem na křídle jim to klapalo perfektně. Nicméně jsme možná nabyli dojmu že je vymalováno. nebylo. Domino si prakticky nesáhl na míček a skóre se otočilo na 1:3 v náš neprospěch, včetně vlastního nešťastného gólu. Nicméně i Domino se postupně rozchytal k jistému a spolehlivému výkonu. Podpořili jej svým výkonem i hráči, když nejprve Danek střelou z dálky zamířil přesně pod břevno soupeřovy branky aby se posléze prosadil po dalším ze svých brejků Bart. Krásnou akci předvedl v úvodu druhé třetiny Hrnec, vystartoval si pro balónek, obešel si dva protihráče a přesnou střelou nás poslal do vedení. Jako bychom se nechali strhnout vývojem, chtěli jsme jen útočit, a vzadu udělali hrubou chybu, kterou soupeř trestal krásnou kombinací do prázdné. V úvodu poslední třetině se opět střelecky ukázal Hrnec a poté se opět parádně prezentovala první formace na jejímž konci stál tentokrát přesně zamířivší Dušan. Místo abychom závěr zápasu zvládli v klidu, přišlo zbrklé rozehrání od golmana a soupeř byl rázem na dostřel. jenže my měli dnes skvělou první formaci a důrazného Barta, který opět přesně zakončil. Soupeř tak vehementně nesouhlasil s posouzením situace rozhodčími, že si vysloužil rovnou dva tresty za nesportovní chování. Znovu říkám, tak nějak jim úplně rozumím. My jsme tak dostali výhodu přesilovky pět na tři a v ní se do brejku dostalo neuvěřitelné trio Mury – Danek – Márty a ten největší to korunoval svou třetí brankou v sezóně. Poslední zápas sezóny tak nakonec skončil našim vítězstvím a kapitán si po zápase mohl převzít pohár za krásné třetí místo!!!

 

Kdo by to byl před sezónou řekl, že po 22 zápasech budeme mít na kontě 14 vítězství a jen 4 porážky. mě osobně navíc velmi těší, že jsme inkasovali suverénně nejméně branek ze všech týmů v soutěži. A když do budoucna ještě zvedneme produktivitu v útoku… Bylo to moc fajn!!! Díky hráčům za celou sezónu!