Béčko pohrdlo třemi body a musí to zkusit příště

publikováno v: ČFbU

Blízko blizoučko bylo vítěznému vstupu do soutěže naše Béčko. Po hrůzostrašných chybách v poslední třetině však přišlo o vítězství nad Jablunkovem.

Že získat body proti medojedům z Frýdku je dost nereálné jsme věděli. V kombinaci se zmiňovanou koncovkou prvního zápasu tedy vstupujeme do soutěže s nulou na kontě bodů. Nicméně herně to vůbec nebylo zatracení hodné. Zvlášť, když se někteří členové týmu viděli naposledy možná někdy před rokem. protože trénink je věc zapovězená. Celkově ale tým prokázal životaschopnost a uvidíme, jak to bude klapat dál…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FbC Coyotes Jablunkov   3 : 4   (2:0,1:0,0:4)

• G+A: 6´ Zejda (Štěpán), 8´ Adamec (Pavelka), 24´ Adamec (A.Genzer)

S: Rusev
Pavelka – A.Genzer, Štěpán – Adamec – Zejda
A.Nádvorník – Klecker, M.Ondryáš – Lacina – J.Ondryáš
J.Stráník, Jančálek

Že je u nás všechno možné a stačí jen chtít a něco tomu dát, dokazuje florbalový zápasový debut Aleše v 37 letech…a ještě k tomu přidal pár větiček zhodnocení z pozice vedoucího týmu:
První 2 třetiny zápasu se nám více méně vše dařilo a nikdo by se nedivil, kdyby to bylo 6:0. Byli jsme více na míčku a do obrany jsme skoro nic nepropustili a zbytek pokryl Čompa. Poslední třetinu nás však začal soupeř více napadat a naše rozehrávka už vázla. Z útoku jsme si to nesklepávali na obránce a celkově bylo málo přihrávek a spíše jsme balónek tahali na sebe. A bohužel, co se nestalo. Dostali jsme možnost hrát přesilovku a bohužel i díky tomu, že někteří mají výpadek tréninků, tak jsme místo toho po hrubce v rozehrávce dostali gól. Bohužel se ty hrubky staly ještě 2 a najednou bylo vyrovnáno. A aby toho nebylo málo, tak ke konci jsme měli ještě 2 přesilovky a soupeř opět po chybě našeho zkušeného hráče otočil zápas a ani při hře 6 proti 4 jsme nedokázali srovnat. Závěrem k tomuto zápasu chci říci, že když zlepšíme pohyb po hřišti, přihrávku a zakončení, tak se dá s tímto týmem hrát klidný střed.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBC Honey Badgers F-M   3 : 9   (1:0,2:3,0:5)

• G+A: 4´ Jančálek (Pavelka), 15´ Novotný (Pavelka), 15´ Zejda (Štěpán)

S: Kutěj
J.Stráník, Jančálek, Novotný

Povedené dvě třetiny na body nestačily…

Tento zápas nám ukázal, že florbal má 2 mince, jednou jsi dole a jednou nahoře. Ze začátku vypadalo, že bude stačit prešovský beton a sem tam vyvézt balónek a pokusit se zakončit, ale bohužel jsme se mýlili. První třetinu si nás soupeř více méně jen oťukával a nechal nás hrát a moc se nepohyboval. Jakmile jsme šli v druhé třetině do vedení 3:1, tak soupeř zlepšil pohyb a začal utahovat oprátku. Od té doby nám začala váznout rozehra a opět jsme se začali spoléhat na občasné úniky a návraty už byly pomalé, tak bohužel začaly přibývat góly v naší brance a už jsme se nezmohli na odpor.
V tomto utkání nám soupeř ukázal, že když je přesná přihrávka a nabídka na správném místě, tak je ta hra tak jednoduchá.
Děkuji všem zúčastněným, že dnes dorazili akorát by to chtělo častěji trénovat a taky žádného soupeře nepodceňovat. Aleš…