V Bolaticích to bolelo ale čtyři body jsou doma

publikováno v: ČFbU | 0

Remíza a vítězství, takový je výsledek dnešního dvojboje našich mužů v dalekých Bolaticích.

Dříve, než se budeme věnovat samotným zápasům, dovolím si malé zamyšlení. Velmi by mě zajímalo, KDO neustále uděluje výjímku Bolatické hale a dovoluje tam hrát zápasy MUŽSKÉ kategorie (je mi jasné, že 7. liga nikoho, kromě samotných aktérů asi nezajímá, ale i my chceme hrát florbal). Jak jsme se shodli s jedním z rozhodčích, s florbalem má tohle máloco společného a ani arbitry to nebaví. Dvoumetrové chlapiska na 34 x 17 či kolik centimetrů to hřiště má…Rozuměj, to není nic proti Bolatické hale, celý Frenštát a my samozřejmě s ním můžeme jenom tiše závidět, jakou tělocvičnu má tamní škola, ale nějaké hranice jsou přece nastaveny a měly by se dodržovat.
My platíme haly, platíme rozhodčí, platíme licence hráčů, platíme licence trenérů, platíme cestovné na zápasy a za to dostáváme co? Rozuměj, nebrečíme proto, že jsme prohráli, protože jsme neprohráli, ale proto, že nás to dnes vůbec nebavilo. Kdo se dnes díval v televizi místo na volby na zápas našich ragbistů proti týmu Barbariens, mohl vidět spoustu paralel. Souboj, souboj, prásk, bum, rána do těla, dvě tři přihrávky, souboj, souboj, prásk bum, dvě tři přihrávky. Jako na ragby dobrý, no… Nebo se čeká, až se něco stane, nějaký vážný úraz a potom se tím budeme zabývat? Jasně, víme o problému s halami, kdo jiný když ne my by o tom něco měl vědět, vždyť nemáme ani kde trénovat, ale…to když hrajeme florbal s Leontýnkou doma v kuchyni, tak máme více prostoru na hřišti….to jen tak na okraj.

Tři věci lze na dnešním výjezdu vnímat velmi pozitivně.
To, že se Mara po operaci zotavuje, že vše věřme dopadlo dobře a že se brzy dočkáme jeho návratu do dresu.
To, že se po dlouhých zdravotních komplikacích vrátil do sestavy Adam a že se vrátil ve velkém stylu. Nejenže zvládl oba zápasy po fyzické stránce ale se čtyřmi trefami se stal dnes našim nejpřesnějším střelcem.
To, že se na hřišti po dlouhé době opět proháněla naše „repre“ lajna.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Letka C   4 : 4  (3:1,1:2,0:1)

• G+A: 3´ A.Polách (F.Karban), 6´ V. Graf (O.Rusev),
    12´ F.Karban (J.Skýpala), 18´ O.Rusev

Š.Vávrová
J.Skýpala – M.Vašenda, O.Rusev – A.Polách – F.Karban
R.Pavelka – D.Pícha, L.Bartík – M.Karban – Z.Zejda
V.Graf, D.Kotrs

Poprvé jsme se letos v brance museli na turnaji obejít bez Hondy, jenž dostal nabídku práce z ČT a ta se neodmítá. Do branky tak v mini hale putovala Šárka a na druhý zápas byl připraven Zdena. Jenže žaludeční problémy způsobily, že tento musel část prvního zápasu strávit na wecku a tak se nakonec Šárka mrskala v brance i ve druhém zápase.
Od začátku bylo zřejmé, v jakém duchu se bude odvíjet hra. Oba týmy vyznávají aktivní a důrazný florbal a tak se celý zápas nesl v duchu soubojů. Jaké štěstí, že k zápasu byli nominováni skvělí rozhodčí, kteří tento nelehký zápas zvládli na výbornou.
My jsme začali výborně, hráči hned od startu pracovali na úkolu č.1, tedy zvýšit frekvenci střelby. Na tak malém hřišti jasná priorita. Už po dvou minutách oslavil návrat do sestavy Adam první brankou v síti soupeře. Jenže ani soupeř se nenechal zahanbit a brzy bylo srovnáno. Prakticky vzápětí jsme si vedení vzali zpět, když míček do branky doslova dorval Vojta a následovala typická oslava vstřelené branky. Za takový skok do výšky by se nemusel stydět ani Javier Sotomayor. Když v závěru třetiny využil přesilovku Fíla, vypadalo to, že zápas je na dobré výsledkové cestě.
Jenže soupeř s hráči z A i B týmu dokazoval svou kvalitu, stále zlobil a my dnes v obranné práci rozhodně nebyli na pochvalu. Na soupeřovo snížení ještě dokázal reagovat Olí a z prvního útoku tak již měli na svém kontě zářez všichni tři. Jenže ani toto slibné vedení jsme nedokázali udržet a soupeř srovnal. A to ještě několik luxusních zákroků předvedla i naše golmanka. Nakonec tedy vzhledem k průběhu zápasu asi spravedlivá remíza. Zejména v defenzivních činnostech to z naší strany nebylo dobré…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – O.C.E.L.O.T Ostrava   13 : 7  (4:3,5:2,4:2)

• G+A: 4´ R.Pavelka (Z.Zejda), 8´ F.Karban (A.Polách),
    9´ A.Polách (O.Rusev), 10´ J.Skýpala (O.Rusev),
    13´ A.Polách (J.Skýpala), 19´ J.Skýpala (O.Rusev),
    21´ A.Polách (J.Skýpala), 23´ R.Pavelka (V.Graf),
    24´ F.Karban (O.Rusev), 26´ Z.Zejda (V.Graf), 30´ L.Bartík
    30´ O.Rusev (J.Skýpala), 34´ O.Rusev (A.Polách)

Š.Vávrová
M.karban – D.Pícha, L.Bartík – R.Pavelka – Z.Zejda

Druhý zápas a první setkání s pro nás zcela neznámým soupeřem. Pouze z PFLky jsem si pamatoval jednoho z hráčů, který kdysi párkrát do Frýdlantu zavítal. Vítězství, spousta vstřelených branek … to je fajn. Defenzíva (čti obranná hra celé pětky) naprosto zoufalá. Polovinu zápasu trvalo než jsme byli schopni reagovat na soupeřovu taktiku dlouhých balonů. Vždyť soupeř přijel k zápasům pouze v osmi lidech, tak mu celkem nic jiného nezbývalo. My si dlouho mysleli, že stačí mít vzadu jednoho borce a ostatní můžou trávit čas v okolí soupeřovy branky… a soupeř tvrdě trestal.
My se sice ujali vedení, když se kupodivu 🙂 prosadil Robin, který si vyměnil pro tento zápas místo s Milošem. Jenže přesně z těch nahozených balonů soupeř během minuty otočil stav…Ještěže se však včas dali dohromady kluci z „repre“ lajny. Přesné trefy Fíly, Adama a Skypyho převážily misku vah na naši stranu. Ale stále jsme nebyli dost ponaučeni a mizernou hrou dozadu jsme nechali soupeře opět snížit. V úvodu druhé třetiny se podruhé přesně trefil Adam a znovu to bylo o dva a znovu to ještě nestačilo a soupeř znovu snižuje na dostřel jediné branky. Až teprve branky Skypyho a dokonaný hattrick Adama dává konečně klid na florbalky. A také to, že konečně kluci pochopili, že tři jsou více než jeden, začali sbírat dlouhé výhozy a začali z toho těžit. Do konce třetiny se ještě trefil opět Robin a Fíla. Ale abychom se příliš neuklidnili, darovali jsme soupeři v samotném závěru ještě jednu branku. Trochu se štěstím otevřel skóre v poslední třetině Zbyňa, když se jeho „pumelice“ odrazila od nohy jednoho z bránících hráčů za brankářova záda. Důležité v tomto zápase také bylo to, že jsme udrželi klidné nervy a jediné vyloučení našeho hráče přišlo za sekání. Oslabení jsme odehráli paradoxně lépe než rovnovážný stav, asi proto, že konečně bylo na hřišti trochu více místa 🙂 . Nejprve soupeřům pláchnul Bart a přesně zavěsil a v pokračujícím oslabení se ještě prosadil Olí. Náš střelecký účet v tomto zápase pak uzavřela dvojice střelec Olí a přihrávající Adam…To ale nebylo vše. Ve zbývajících chvílích zápasu jsme ještě soupeře potěšili dvěma brankami v naší síti, když jsme absolutně nebyli ochotni jít proti střelci. A soupeř střílet umí, jak nám dnes ukázal.
Výsledek tedy skoro jako v nejvyšší juniorské soutěži, vítězství ale taky spousta námětů k přemýšlení.Nakonec tedy byla Bolavá mise úspěšná, všichni přežili ve zdraví a jedeme dál…