Číslohrátky

publikováno v: Informace

Jelikož byl dnešní juniorský turnaj, který se měl uskutečnit pod kuratelou pořádajícího Frýdku Místku, z neznámých důvodů přeložen na leden, nastalo nečekané ligové volno.

Zase tak úplně na škodu to nebylo, využil jsem volného dne, abych se svým nejmladším dítětem vyrazil na návštěvu prostředního syna v místě jeho dočasného studentského bydliště. Pěkný výlet a chvíle strávené s prckem, který mi za ten den dal zabrat skoro jako muži minulou sobotu…

Ale abychom tak úplně bez ligy nezůstali, podíváme se na pár čísel, která doprovází zatím naši cestu napříč ligovými soutěžemi.

Mužům A patří po šesti zápasech zatím v tabulce velmi krásné první místo za tyto ještě pěknější statistiky:
6 zápasů – 6 vítězství – 0 remíz – 0 proher, skóre 37:6

Béčko se zatím v dvanáctičlenné tabulce vyhřívá na velmi pěkném pátém místě s těmito údaji:
6 zápasů – 3 vítězství – 1 remíza – 2 prohry, skóre 17:22

Junioři mají na svém kontě zatím pouze čtyři odehraná utkání po kterých jim patří průběžně čtvrtá příčka:
4 zápasy – 2 vítězství – 1 remíza – 1 prohra, skóre 15:11

Podle očekávání jsou na tom zatím nejhůře naši dorostenci, po čtyřech zápasech se krčí na posledním místě tabulky:
4 zápasy – 0 vítězství – 1 remíza – 3 prohry, skóre 7:21

V ligových zápasech se v našem dresu letos zatím představilo 7 nováčků. Vesměs věkem ještě žáci, kteří bojují a získávají zkušenosti v dorostencích:
Bobeš, Jonáš, Alan, Matty, Genzy, Miki, Adam

V našem dresu máme i srdcaře, kteří nevynechají žádnou možnost naskočit do zápasů a pomáhat tam, kde je potřeba. Těmto statistikám zatím kraluje junior Ondra se 14 odehranými zápasy, který si připisuje rovněž starty v obou týmech mužů.
Těsně za ním vzpomíná na mladá léta Miloš se 12 odehranými zápasy. A na jeho výkonech i postavě je to znát.
Desítku startů si už připsala i další trojice juniorů Sony, Kecka a Danek.

Nejvíc bodíků si zatím připsal přes léto vzorně na kondici pracující Bart. Za 8 zápasů jich má na kontě už 19. Pomyslná druhá příčka patří mladé pušce Pítrsovi za 13 bodů. Stejný počet ale o gól méně zatím nasbíral Mara, jehož indiánské jméno zní: „tam kde hraje tam jsou góly“. Velmi zvolna se do formy dostává Fíla, určitě to umí lépe, ale není fajn, když se vám nedaří a za šest zápasů máte 12 bodů? 🙂 Fíla na hrad.

I střelcům letos kraluje se 12 přesnými trefami Bart. Deset už jich nasázel formu hledající Fíla a pekelnou šestku přidal Pítrs. Nejvícekrát vymyslel přihrávkou gól pro své spoluhráče Mara, celkem se mu to povedlo 8x. Pítrsovi a Bartovi 7x.

Je tady i jedna méně pěkná statistika, i když tu leckdy ani tak neovlivňují hráči, ale spíše muži s píšťalkou. Protože ten metr, co nosívají po kapsách je co kus to originál, žádná sériová výroba i když technologický předpis pro jejich výrobu je jen jeden. No a v této statistice se nám na nelichotivém prvním místě s 9 trestnými minutami objevuje Hrnec alias tréninkový Neymar. Už méně s podivem patří druhé místo s 8 trestnými minutami Jánošíkovi z Trojanovic, Sonymu. Měl by ten čakan občas nechat na střídačce. No a na tyto dva se tlačí se 7 minutami Ufy a Dušan. Což zejména u Mirka „Ufyho“ Dušína je velmi s podivem…

Nezapomínáme samozřejmě ani na ty naše nejdůležitější muže, což jsou golmani. Celkem šest se jich už představilo v brance či na střídačce a nejvytěžovanějším je zatím náš mladý politolog George se šesti zápasy. Z Brna je to k nám přece jen blíže než z Písku a tak přes velké pracovní i osobní vytížení má už Honda letos 5 startů. Třetí místo se čtyřmi starty patří tréninkovému démonovi Čompovi.

To bylo jen několik málo zajímavostí, které už po příštím víkendu nebudou platit 🙂 . Ale jsou to pěkná čísla, tak proč se za nimi neohlédnout…