Co dospělí, mají si kde hrát?

publikováno v: Ostatní akce

Na lehce pozměněnou otázku, kterou si kdysi v jedné své písni kladl legendární Katapult, lze odpovědět, že mají! Tedy minimálně ve Frenštátském Sokole určitě!

Zvlášť, když v těch dospělých zůstalo něco z dítěte, to se potom vyblbnou dokonale. Zvlášť, když jsou schopni pozitivně reagovat na Trenerovy vrtochy a nebojí se vyzkoušet nepoznané…
A tak měl letošní první ročník „Hammeršprtu“ velký úspěch. Tedy první ročník turnaje ve šprtci. Tedy ve stolním hokeji. Na dvou kluzištích se utkalo šest týmů ve dvou skupinách a následném play off. Dramatické zápasy plné krásných branek a povedených akcí ale také plno legrace se super lidmi. Kde jinde by se také na jednom turnaji sešly týmy Litvínova, Liberce, Zlína, Pittsburgu, Anaheimu či národního týmu Francie? Hospodář Ríša si vzal na povel kačery z Anaheimu, sekretář Miky ševce ze Zlína, golman Tony tučňáky z Pittsburku trenér a dravý útočník Dušan repre Francie, zasloužilý rodič a řidič Genzy Liberecké tygry a Trener samozřejmě srdeční Litvínov. Jako jediný se zkušenostmi z několika zápasů… no dobře z několika desítek zápasů… měl samozřejmě výhodu, nicméně je to sport a tam není dopředu nic jasné. A hlavně, tuhle hru miluje ale nemá ji s kým hrát, o to víc děkuje všem svým dnešním spoluhráčům za skvělé odpoledne.
po bojích ve skupinách se v zápase o 5 – 6 místo utkaly týmy Francie a Anaheimu. Reprezentace Francie měla více štěstí a po vítězství 2:0 bere pátou příčku.
V semifinále nejdříve v zápase Zlína a Liberce musely rozhodnout samostatné nájezdy, které lépe zvládli ševci a postoupili do finále. Ve druhém semíčku pak porazil Litvínov Pittsburg 4:0, když tři branky vstřelil z pěti nařízených samostatných nájezdů! V boji o bronzové medaile se nakonec radoval Liberec po nervydrásajícím a vyrovnaném souboji s Pittsburgem 2:1. V dramatickém a takticky hraném finále se Zlínští dostali do vedení ale Litvínovští zužitkovali větší zkušenosti a zápas dovedli k vítěznému konci v poměru 2:1. Konečné pořadí mezinárodního turnaje tedy zní:
1. HC Litvínov
2. HC Zlín
3. Bílí tygři Liberec
4. Pittsburg Penguins
5. Francie
6. Anaheim Mighty Ducks

Ještě jednou. Chlapi díky! A kdyby si někdo chtěl někdy šprtnout… stačí říct 🙂