Den D – Áčko mužů znovu 2x vítězné!!!

publikováno v: ČFbU | 0

Den D – neděle 16.12. V jeden v akci všechny oddílové mužské složky. Už při vytváření kalendáře našich akcí bylo jasné, že to pro nás bude opravdová zátěžová zkouška. Tento termín jsme znali měsíce dopředu, upozorňovali jsme, že v tento den budeme potřebovat každou ruku, nohu. Ne všichni však k tomuto faktu přistoupili tak, jak bych, asi bláhově, čekal… mnoho dalších však potilo „krev“ ve jménu našich barev. A to nejen na hřišti jako hráči, ale rovněž při organizační činnosti. Všem bych chtěl poděkovat a jim patří dík za to, že jsme tento den zvládli se ctí a na úrovni.

I Áčko mužů přišlo o několik hráčů. Z pracovních důvodů chyběl Honda, ze zahraničních Vojta, ze zdravotních Pítrs. Někteří junioři, kteří mohli dostat šanci neměli čas a tak Trenerův ukazováček namířil na Mortyho, který se tak po svém zranění po delší době ukázal „mezi svými“ v Áčku. Nevymýšlel, prostě řekl jasně. Do sestavy se také vrátili Bart s Robinem a Vojtu ve třetím útoku nakonec nahradil Kecka. No a brankoviště patřilo Georgemu. A tady musím zmínit přístup Čompy. Nominován by na Béčko na druhý zápas začínající ve 20:00. Přesto přijal nabídku krýt záda Georgemu, i když věděl, že půjde li vše tak jak má, do branky se nedostane. Přijel už na osm hodin ráno a udělal pro klub něco navíc…
Trener jak slíbil dal tentokrát a poprvé přednost mužům před mládeží. A na Čeladné jej čekala 14-ti hodinová služba. A tady si neodpustím malé filozofické okénko. Během té strašné spousty času jsem měl možnost sledovat hodně zápasů, desítky hráčů i několik rozhodčích. A ptal jsem se sám sebe, proč ten sport někteří lidé vůbec provozují. A nemám jen na mysli neustálé řvaní po komkoli, diskuze s kýmkoli, nadávky či kopání do ležících protihráčů… jsou tam i další věci, které mi nejdou na rozum… ale tak občas se dá najít i něco pěkného, ať nezním zase moc pesimisticky 🙂

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – RH Piving Ostrava    5 : 4    (2:2,1:1,2:1)

• G+A: 3´ L.Bartík (F.Karban), 5´ F.Karban (M.Štěpán), 15´ M.Štěpán (F.Nádvorník), 27´ A.Polách, 35´ L.Bartík (M.Karban)

S: J.Adamec
J.Skýpala – L.Morys, M.Karban – F.Nádvorník
M.Štěpán – A.Polách – F.Karban, L.Bartík – R.Pavelka – Z.Zejda, J.Ondryáš – O.Polách – M.Adamec

Piving je tým, se kterým si vždy rádi zahrajeme. Nebezpečný, silný a hrající florbal. Bez zbytečných keců a divadla kolem. A dnes nás tento soupeř tedy pořádně potrápil. Už „rozbruslení“ před brzkým začátkem ukazovalo, že bude chvíli trvat, než se dostaneme do tempa. Ale že po necelých dvou minutách budeme prohrávat o dva góly, to nečekal asi nikdo. Tomu se říká facka na probuzení. Naštěstí tento průplesk pomohl a my do dalších dvou minut vyrovnali hru i stav skóre, když se prosadil nejdříve Bart a po něm Fíla. Hra byla ovšem vyrovnaná a když jsme v úvodu druhé třetiny nevyužili přesilovku, byl to opět a znovu soupeř, který překonal naši tentokrát nepříliš pevnou defenzivu. Jenže i tentokrát jsme dokázali rychle najít odpověď a Mara srovnával. Oba týmy potom nedokázaly využít své početní výhody. Poprvé jsme šli do vedení až v závěrečné třetině, kdy se parádní bombou z křídla trefil, dnes po delší době opět v pozici útočníka, Adam. jenže místo toho, abychom přidali uklidňující branku, dvě a půl minuty před koncem jsme tentokrát útočné křídlo soupeře neuhlídali my a bylo srovnáno. V té chvíli se ale naštval Miloš, který se prostě rozhodl, že tuhle bitvu neprohrajeme. A stejně jako hrdinný Jan Kos vedl svůj tank s číslem 102 do hrdinné ofenzivy, vedl Miloš svůj tým za vítězstvím a nakonec právě po jeho akci, kdy se probil po pravé straně fronty kolem mantinelu do přední linie, přihrál nabíhajícímu Bartovi a ten pálil ostrými. Zbývající minutu a půl do konce jsme již i díky vyloučení soupeře v závěru zvládli na výbornou a vydřené body po nepříliš povedeném výkonu zůstaly doma. Je třeba zvládat i zápasy, kdy se ne vše daří.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBK Štajgřy Ostrava    5 : 2    (2:2,1:0,2:0)

• G+A: 9´ M.Štěpán (F.Karban), 9´ F.Karban (M.Štěpán), 23´ F.Karban (F.Nádvorník), 27´ A.Polách (M.Karban), 29´ F.Karban (A.Polách)

S: J.Adamec

O téměř půl hodiny déle trval dnešní druhý zápas. Za což mohly především dalekosáhlé diskuze kapitána soupeře s rozhodčími a pokračovaly i dlouho po skončení zápasu. Myslím, že Míša Jílková či Jirka Soukupů se svými diskuzními pořady mají velkou konkurenci. Tak jako kapitán na to právo měl, ale kopat do ležícího soupeře, to by asi neměl… Už předchozí zápas tohoto týmu napověděl, co nás čeká. Tuhá defenziva soupeře na vlastní půlce a smrtící brejky. To společně s fyzickou konstitucí většiny hráčů soupeře a ochotou dohrávat souboje věštilo tuhý boj. O brejcích jsme se bavili, upozorňovali na ně a stačila minuta a půl, první takováto akce soupeře a my byli za hlupáky, protože přesně z takové akce jsme inkasovali poprvé. Další brejk, Filda hasí sekáním, je vyloučen a v oslabení inkasujeme podruhé. Dnešní dejavu. Pět minut se z úvodního KO vzpamatováváme až obnovená spolupráce na ose Mara –  Fíla nese ovoce a Fílá dává naději na lepší příští. Hlavně že už strávil tu čínskou polévku… Potom dochází k oboustrannému vyloučení, což Zbyňa sice nelibě nese, nám to však pomohlo, neboť větší prostor na hřišti nám samozřejmě vyhovuje více a stejná dvojice si role obrací a Mara srovnává. Nastává další zdlouhavé dobývání těžké defenzivy. Spolu s tím, že je prakticky nemožné se dostat do tempa, neboť na minutu hry připadá i minimálně minuta diskuzí, se nám to však nedaří. Navíc v konci úvodní třetiny se tak nějak začínáme přizpůsobovat soupeři, začínáme hulákat ze střídačky, pokřikovat po rozhodčích, kterým jejich dnešní roli fakt nezávidím. A tady přichází chvíle i pro Trenera, dokáže tým zklidnit a vrátit zpět ke hře. Svůj tým podrží i George, který likviduje samostatný nájezd za míček odehraný vysokou hokejkou. Až v samotném závěru druhé třetiny využíváme přesilovku a díky Fílově trefě jdeme do vedení. Nakonec o osudu utkání definitivně rozhodla nedisciplinovanost soupeře. Nejdříve je jeden z hráčů vyloučen na 2 minuty za hrubost a poté zmiňovaný kapitán na 5 minut za kopnutí do ležícího soupeře. Následují dlouhé minuty jednostranných diskuzí… a po nich naše přesilovka 5 na 3, kterou díky Adamově trefě využíváme a v následující dlouhé klasické přesilovce přidáváme díky Fílovi i další trefu. Závěr zápasu už hrajeme na jistotu, nikam se neženeme a jsme rádi, že zápas končí. A stejně tak i hrstka nejvěrnějších fanoušků… Důležité je, že i toto těžké utkání jsme zvládli a můžeme si tak v klidu užít konec tohoto roku.