Den D – dorostenci po bojovných výkonech ale bez bodů

publikováno v: ČFbU | 0

Den D – neděle 16.12. V jeden v akci všechny oddílové mužské složky. Už při vytváření kalendáře našich akcí bylo jasné, že to pro nás bude opravdová zátěžová zkouška. Tento termín jsme znali měsíce dopředu, upozorňovali jsme, že v tento den budeme potřebovat každou ruku, nohu. Ne všichni však k tomuto faktu přistoupili tak, jak bych, asi bláhově, čekal… mnoho dalších však potilo „krev“ ve jménu našich barev. A to nejen na hřišti jako hráči, ale rovněž při organizační činnosti. Všem bych chtěl poděkovat a jim patří dík za to, že jsme tento den zvládli se ctí a na úrovni.

Dorostenci to letos nemají jednoduché. Početně určitě nejslabší tým v našich dějinách. A naše už tak dost řídké řady přišly ještě o lyžující benyho a Toma. Oba však svou absenci hlásili dlouho dopředu, takže za mně v pořádku. Pouze s devíti hráči do pole a bez Trenera, který pro tentokrát z výchovných důvodů přislíbil účast na lavičce mužů. Nicméně bez zodpovědného vedoucího tento tým nezůstal. Pro zdravotní patálie na mužích absentující Pítrs se chopil diregentské taktovky a k ruce měl asistující Káně a vedoucího Davida. Trener vše sledoval z on line přenosů a byl docela překvapen a potěšen. S vedoucím Paskovem jsme drželi krok do poslední třetiny, než došly síly. S Rožnovem zase naopak i přes velmi nepříznivý vývoj skóre to kluci nezabalili a bojovali až do konce. Naděje na záchranu soutěže jsou už jen minimální, ono taky kdo by jí příští rok hrál…musíme si zase počkat, až nám dozrají některé silnější ročníky, říkejme tomu třeba pozdní sběr… Přes dvě porážky si myslím, že si naše výprava, včetně všech doprovázejících rodičů, zaslouží naše uznání a poděkování za předvedené výkony.

A že je Pítrs nejen dobrý trenér, ale taky velmi šikovný dopisovatel a reportér, tak o tom se můžete přesvědčit z jeho následujících reportů k jednotlivým zápasům…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Paskov Saurians    5 : 10   (1:1,2:3,2:6)

• G+A: 6´ J.Zeman (M.Genzer), 14´ D.Svoboda (V.Syrovatka), 15´ D.Kutěj, 32´ J.Polášek, 36´ D.Svoboda (A.Hovorič)

S: M.Kalina
V.Syrovatka – A.Hovorič – M.Genzer
D.Svoboda – J.Zeman – O.Kytka, J.Polášek – D.Kutěj – J.Jančálek

Do Ostravy jsme odjeli v malém počtu a snahou odehrát co nejlepší výsledky. V zápase s Paskovem jsem žádné body a góly ani neočekával, jelikož soupeř se nachází na prvním místě tabulky. Tím víc jsem byl překvapen, jak se kluci nebojí a od začátku hráli vyrovnaný florbal. Hráli jsme spíše zataženě a poctivě jsme bránili. To se nám vyplatilo a když Kulich v 6.minutě z úhlu vymetl pavučiny soupeřovy branky, šli jsme do vedení. Do přestávky však stihl soupeř vyrovnat a tak jsme šli do kabin za nerozhodnutého stavu. Brzy po přestávce jsme inkasovali znovu. Potom se řítil Davča sám na brankáře, byl faulován a místo nájezdu jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou sám Davča proměnil už po čtyřech vteřinách, když mazácky nachytal gólmana u tyčky a bylo vyrovnáno. Neuběhla ani minuta a šli jsme už podruhé do vedení. Tentokrát se prosadil, dnes trochu přidrzlý Denis. Do přestávky ale soupeř dokázal vyrovnat a poté navýšit skóre. O přestávce jsme si řekli, že tento zápas nemusíme prohrát a budeme střílet. Bohužel my jsme se snažili a Paskov dával góly. V 31. minutě jsme dostali gól už na 3:6. I tak jsme se ale ještě snažili a když Kompot, který ve stejném střídání neproměnil své dva úniky, si vyjel od mantinelu na střed a ještě nám vykřesal nějaké naděje…Ty uhasly hned minutu poté, kdy nám soupeř dal dva góly a bylo hotovo. Za další minutu jsme obdrželi další a minutu před koncem zápasu už svítilo na tabuli skóre 4:10. To ještě kosmeticky upravil Davča, který zase nachytal gólmana na jeho bližší tyči. Zápas jsme prohráli, ale musím uznat, že to kluci zvládli. Bohužel nám ve třetí třetině došly síly a soupeř byl na koni. Ale s výkonem byl trenérský tým spokojen.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. Fbk Rožnov p.R.     4 : 6   (1:2,2:4,1:0)

• G+A: 6´ O.Kytka (A.Hovorič), 18´ D.Kutěj (J.Polášek), 23´ D.Kutěj (V.Syrovatka), 32´ D.Svoboda (V.Syrovatka)

S: M.Kalina

Zato zápas s Rožnovem jsem označoval, jako zápas kdy můžeme vyhrát. Jenže soupeř už před námi porazil Krnov. Sotva začal zápas a už jsme měli výhodu přesilové hry, která se nám vůbec nepovedla a naopak soupeř měl výhodu trestného střílení, když Syrda hasil. Soupeř nájezd neproměnil a nám pokračovala přesilovka. Bez úspěchu… V půlce první třetiny dorazil Bobeš střelu, kterou z půlky vyslal Alan a šli jsme do vedení. To jsme neudrželi a soupeř do konce třetiny otočil skóre. Ke konci třetiny přišlo oslabení, když rozhodčí docela přísně poslal Kompota na dvojku. Přesilovku soupeř využil ze začátku druhé třetiny. Pak nás ale hodně podržel Miki. Už se na něj řítili dva Rožnováci a když už to vypadalo na čtvrtý gól v naší síti, Miki tygřím skokem schoval míček pod své tělo. Jenže potom přišla minuta hrůzy. Inkasovali jsme tři góly a byli na ručník. To se našim hráčům nelíbilo a byl to Denis, který propálil soupeřova brankáře dvakrát, jednou i v přesilovce.  Před třetí třetinou jsme ztráceli tři. Úkol byl jasný. Střílet a dávat góly 🙂 . Místo toho se však nechal Denis vyloučit dvakrát po sobě. Jednou právem, jednou ne. Obě oslabení jsme dokázali ubránit a dokonce v tom druhém po Syrdově nahrávce dal gól Davča. Měli jsme něco přes čtyři minuty na dva góly. Dostali jsme i výhodu další přesilové hry, kterou jsme bohužel nevyužili. Na konci jsme na hřiště poslali to nejlepší, co jsme dnes měli a to co se ještě mohlo “hýbat“. Závěrečný tlak jsme nevyužili… Další prohra. Škoda.

S výkonem spokojen jsem. Když nás příště bude víc, budeme dávat přihrávky naším hráčům a budeme proměňovat šance, můžeme okusit chuť výhry.