Děvčata gólostrojem v poslední třetině otočily zápas proti Kočkám

publikováno v: Nezařazené, Ostatní akce | 0

V posledním našem zápase základní části prvního ročníku ženské Frenštátské ligy se naše děvčata utkaly s týmem Koček. Je to náš zatím nejčastější soupeř a tak se oba týmy dobře znají a protože jsou si výkonnostně prakticky rovni, slibují vzájemné zápasy vždy vyrovnané dramata.

Výsledkově dramatický zápas byl na programu i dnes, i když se dlouho zápas vyvíjel jednostranně pro Kočky. Velkým obratem v poslední třetině ale holky otočily stav zápasu v náš prospěch a připsaly si tak další pěkné vítězství v sezóně. A abychom neusnuli na vavřínech, přesunuli jsme se po zápase do Sokolovny a pokračovali tréninkem…

Už už to vypadalo, že poprvé v sezóně odehrajeme zápas ŽFL na kompletní tři lajny. Bohužel nakonec nedorazila Kiki, takže jsme museli improvizovat se dvěma obrannými dvojicemi a třemi útočnými dvojkami, přičemž v té třetí se točily tři hráčky. Dnes jsme se museli obejít bez všech zkušených opor. Chyběly Lea, Vendy, Annie i Šárka. K tomu navíc Kája a nemocná Mája. O Kiki už byla řeč. Naopak na hřišti nechyběly všechny naše nové tváře, Lada, Julča i Ester. Do branky se postavila Elza a z lavičky jí kryla záda Silvie. A protože i Kočky daly dohromady 12 hráček a golmanku, mohli jsme se těšit na kvalitní zápas…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Kočky Frenštát    6 : 4   (0:1,2:3,4:0)

• G+A: K.Marková (E.Tvarůžková), B.Slezáková (L.Tůmová), K.Marková, B.Slezáková (M.Čierniková), Z.Hillová (E.Žáčková), M.Čierniková (K.Marková)

S: E.Tvarůžková
K.Marková – L.Tůmová, E.Žáčková – J.Jančálková
Z.Hillová – T.Šelepová, M.Čierniková – B.Slezáková, L.Zemanová – D.Petrová, E.Pustková

S oběma „velikonočními hvězdami“, Ladou a Julčou opět v obraně, jsme vyrukovali na naše soupeřky. Ovšem začátek byl z našeho pohledu hodně rozpačitý, bez pohybu a nasazení jsme jen přihlíželi, jak se soupeřky snaží. Nejlépe to asi vystihla Zuzka na střídačce, když prohlásila, že bez fanoušků se to nedá hrát … neděle zanechala stopy 🙂 . No a když jsme opět nechali pláchnout nejlepší hráčku soupeřek, brzy jsme prohrávali. Opravdu na hráčce s číslem 25, Bohumile Kyselé, nejproduktivnější hráčce letošní PFLky,  jsou znát ligové zkušenosti a velké herní kvality. A když ji podporuje černovlasá ďáblice Střalková, máme problém. Naštěstí v první třetině se tyto dvě prosadily jen jednou. My jsme byli v útočné činnosti jaloví a soupeřovic brankářka tak měla volno. Ani druhá třetina nebyla o nic lepší. Pětadvacítka opět dostala metr prostoru a bylo to 0:2. Poté se jako buldok naší obranou prohnala Džumelová a stav 0:3 nevěstil nic dobrého. Teprve v polovině zápasu si teprve holky daly říct, zapracovaly na pohybu a rázem bylo rušno i před brankou soupeře. Jako první se po pěkné akci po výhozu naší golmanky prosadila dnes opět naše nejlepší hráčka, Týna. Když se Barči podařilo snížit, na rozdíl jediné branky, dostaly holky nový impulz. Pozitivní je i změna v myšlení děvčat, už na střídačce neřeší blbosti ale všechny jsou vtáhnuté do zápasu a prožívají jej i v sedě na střídačce. Všechny tak viděly, jak další střela z hole Kyselé končí za jinak dobře chytající Elzou. My jsme už ale hráli poměrně slušně a hlavně jsme zlepšili pohyb, což bylo umožněno tím, že jsme konečně měli dostatek hráček. Před poslední třetinou jsme si řekli, že ještě více zapracujeme na pohybu, zjednodušíme hru a budeme se víc cpát do branky. Do té soupeřovic, samozřejmě. Změnili jsme taky nasazení jednotlivých čtveřic a protože naše třetí lajna dokázala udržet v uctivé vzdálenosti první lajnu soupeřek, a protože Lada a Julča zvládly skvěle roli „samolepek“ přilepených na pětadvacítce, mohli jsme se poměrně často věnovat útočné činnosti a světe div se, s úspěchem. Nejdříve opět snížilaTýna, tentokrát přímo ze standartky a posléze Barča po pěkné sehrávce od Míši vyrovnala. To ale nebylo všechno. Vítěznou trefu si připsala Zuzka a konečné razítko na výsledek přidala Míša. Bylo až neuvěřitelné, jak se děvčata dokázala prosazovat a jakou radost z toho měla 🙂
samozřejmě, výsledek nemůžeme přeceňovat ale samozřejmě každé vítězství potěší! Zvlášť přístup všech děvčat si dnes zaslouží naprosté absolutorium a doufejme, že nám dlouho vydrží!!!