Děvčata na prvním výjezdu bez úspěchu

publikováno v: Ostatní turnaje

Poprvé v krátké historii našeho dívčího týmu jsme vyjeli za hranice všedních dnů, tedy dál než do Frýdlantu. A rovnou až do Rapotína poblíž Olomouce. Tam se dnes odehrál první turnaj přeboru ČOS v kategorii žen a dívek.

Před sezónou jsme opět přišli o několik hráček, některé nebyly schopné ani říct nashle… ale tak zažili jsme už i takové, které zdrhly s florbalkou i s dresem, že Edit. Hlavně jsme přišli o dvě golmanky. Zbyla jediná, která vloni ani vlastně nechytala. Začít sportovní kariéru po dvou dětech a na hranici veteránské kategorie chce odvahu a tu Silvie rozhodně má. Po měsíci tréninku dnes jasně ukázala, kdo bude vládnout našemu brankovišti. Bohužel, i když jsme dva měsíce věděli, kdy a kde budeme hrát, chyběly nám dnes určitě moc Kája s Míšou, které si naplánovaly jinou akci. To při našem počtu taky není nejlepší. Ze všeho nejhorší ovšem je, že po odehrání posledního zápasu v minulé sezóně přestal pro většinu našich děvčat sport na tři měsíce existovat. Dnes se to projrvilo v plné síle a bude nám nějaký ten měsíc trvat, než se znovu dostaneme do tempa. Ale příležitostí budeme mít víc než dost! V plánu máme start ve třech soutěžích!!! Samozřejmě prioritou číslo jedna pro nás zůstává PFLKa, to je nad sluce jasnější. Na druhém místě jsou Sokolské přebory a Frenštátská ženská liga by měla být dobrou přípravou a možností herně potrénovat. K tomu přidáme další akce jako třeba tu hned příští neděli v Trojanovicích a když budou holky chtít, můžou sportovat do alelujá…

Takže dosti negativ a věnujme se pozitivům. V týmu zůstaly holky, které prostě chtějí. Jsou fajné, jsou hodné, jsou pěkné, mají čtyři trenéry… není možné, aby z toho něco nebylo. Když nic jiného, tak dobrý pocit z toho, že dělají něco rozumného, co by jim mohlo do života něco dát. Mají svou kapitánku mámu Silvii, mají svou kapitánku Tinku. Mají zkušenou Šárku. Nezapomínejme ani na Annie, Vendy a Leu. V příštím týdnu se snad přidá i Monča. Takže dnes sice bez bodů, ale budoucnost nemusí být jen černá…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sokol Frýdlant n.O.   0 : 5   (0:4,0:1)

  • G:
  • A:

S: S.Klementová
Š.Vávrová – J.Jančálková, E.Žáčková – L.Tůmová
T.Šelepová – Z.Hillová, L.Zemanová – D.Petrová, M.Kleckerová – E.Pustková

Nejhorší dnešní výkon. První poločas jsme byli ještě v autech, zatímco soupeř hrál. Pomalí, ospalí, tam kde jsme měli být jsme nebyli a naopak. Prakticky jsme soupeřovu branku neohrozili. A jen skvělá Silvie v brance zabránila většímu debaklu.

 

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sokol Třebíč   0 : 5   (0:2,0:3)

  • G:
  • A:

S: S.Klementová
Š.Vávrová – J.Jančálková, E.Žáčková – L.Tůmová
T.Šelepová – Z.Hillová, L.Zemanová – D.Petrová, M.Kleckerová – E.Pustková

Stejný výsledek ale úplně jiný výkon. Mnohem lepší pohyb po hřišti, lepší přechod přes půlku a nakonec i těch pár střel přibylo. Dlouho jsme se drželi na dostřel, až v závěru jsme definitivně podlehli. Opět výborná Silvie v brance dávala zapomenout na Elišku.

 

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Sokol Dubicko   2 : 8   (1:5,1:3)

  • G: Š.Vávrová, M.Kleckerová
  • A: Z.Hillová, Š.Vávrová

S: S.Klementová
Š.Vávrová – J.Jančálková, E.Žáčková – L.Tůmová
T.Šelepová – Z.Hillová, L.Zemanová – D.Petrová, M.Kleckerová – E.Pustková

Hned po druhém zápase nás čekal zápas třetí. Došly síly, nedařilo se, padaly vlastní branky. Šárka sama na vše nestačila i Silvie už toho měla v brankovišti plné zuby. Naplno se ukázalo to, co jsem kolegům říkal při tvoření pravidel. Nahradit golmanku – dívku 15 letým klukem je nesmysl. Jako vždy na moje názory nebyl brán zřetel. No nic, to o výsledku zápasu samozřejmě nerozhodlo.

Bez bodů ale věřím že s odhodláním vyhlížíme další události… Děkuju všem hráčkám, děkuju Tonymu, Skypymu a Ondrovi za péči o ně. Děkuju Klemčovi za skvělý statistický servis… holky, příště vyhrajem!!!