Děvčata ukončila sezónu dobrým výkonem!

publikováno v: Ostatní turnaje | 0

Poslední dva zápasy Frenštátské ženské ligy měly na programu v krásném nedělním odpoledni naše děvčata. Soupeřkami nám byly ženy La Comtesse, které mají za sebou úspěšnou premiérovou sezónu ve 3. lize žen.

Dlouho jsem doufal, že k posledním zápasům nastoupíme kompletní a tedy se třemi čtveřicemi. Bohužel zdravotní indispozice nepustila do hry jednu z klíčových hráček, Tinku. Na druhou stranu se nám do sestavy vrátily Lea a Annie, což bylo pro nás velmi pozitivní!

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – La Comtesse     2 : 6   (1:2,0:2,1:2)

  • G+A: L.Gracová (E.Levko), L.Gracová (A.Šturalová)

S: A.Tranová
L.Gracová – E.Levko, A.Šturalová – K.Hlucháňová
B.Slezáková – K.Cahlíková, T.Křistková – Z.Hillová
K.Marková – M.Kleckerová

Výsledek zápasu je poměrně jednoznačný, ale první třetinu jsme byli soupeřkám vyrovnaným soupeřem. Dokonce si myslím, že vstup do zápasu jsme měli lepší, jenže jsme se nedokázali prosadit. Přišla jedna chyba, špatné postavení a stejná hráčka, která rozhodovala zápasy proti juniorkám La Comtesse, rozhodovala i v ženách. Už jsem si i zjistil jméno hráčky s číslem osm a podle mě je Karin Kozová jednoznačně nejlepší hráčkou ŽFL.
Jenže i my jsme dnes měli svou „playmakerku“ Leu. Neunávně z obrany rozehrávala míčky a její jistota nám hodně pomohla, stejně jako její vyrovnávací gól, „bekendem“ přesně k tyčce. Zkušenější soupeřky postupně získávaly převahu a ve druhé třetině přesnými střelami po pěkných akcích vlastně rozhodly o výsledku. Nám se sice ještě podařilo snížit na 2:4, když svou druhou branku v zápase přidala Lea. Soupeřky svou převahu korunovaly dalšími dvěma brankami a samozřejmě hlavní slovo měla opět osmička. Nicméně i tak to byl z naší strany povedený zápas!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – La Comtesse     2 : 3   (1:1,0:2,1:0)

  • G+A: T.Křístková (B.Slezáková), L.Gracová (A.Šturalová)

S: E.Tvarůžková
L.Gracová – A.Tranová, A.Šturalová – K.Hlucháňová
B.Slezáková – E.Levko, T.Křistková – Z.Hillová
K.Marková, K.Cahlíková, M.Kleckerová

Do druhého zápasu jsme do branky nasadili Elzu a Anie se postavila po bok Ley do obrany. No a premiérově se na naší střídačce objevily i dvě nové akvizice v týmu, obě před zápasem podepsaly smlouvu a jak Leontýnka tak Karolínka jsou připraveny za pár let naskočit do zápasů 🙂
Vstup do zápasu jsme měli opět výborný a tentokrát korunovaný i pěknou brankou z florbalky Terky. Jenže první střela soupeřek na naší branku dost nešťastně propadla Elišce do branky a bylo srovnáno. Na hřišti se odehrával vyrovnaný souboj, určitě k tomu pomohlo i to, že osmička soupeře odpočívala na střídačce a příležitost dostávaly jiné hráčky.
Samozřejmě, ještě to není zdaleka takové, jako bychom to chtěli mít ale určitě byl tento zápas našim letos nejpovedenějším. I když jsme inkasovali na 1:2, holky se nevzdávaly a snažily se o vyrovnání. Bohužel jsme inkasovali i potřetí a to ve chvíli, kdy do hry poprvé naskočila … osmička v dresu soupeře 🙂 . Holka jedna…je fakt dobrá… Nicméně holky dřely, bojovaly, střílely i pokusy o kombinaci byly vidět. V závěru zápasu šla na trestnou za faul Annie a jakoby schválně nechala vyniknout umění Ley. Ta parádním sólem v oslabení snížila na 2:3 a rázem bylo drama. Pár šancí na vyrovnání jsme měli, ale soupeřky si už vítězství ujít nenechaly. Nicméně jsem nečekal, že se do posledních vteřin budeme prát o body…
Určitě gratulujeme soupeřkám, děkujeme za zápasy a přejeme jim hodně štěstí v ligových bojích!

Pro nás by tyto zápasy měly znamenat, že jsme na dobré cestě a že přece jen se nám za ten rok nějaký progres povedl. Děkuju našim holkám za skvělou reprezentaci klubu a v dalším příspěvku se podrobněji podíváme na to, jak si která hráčka vedla…