Děvčata v ŽFL končí na třetím místě!

publikováno v: Ostatní turnaje | 0

Ženská Frenštátská liga ve florbalu. Docela zajímavý fenomén, když v tak malém městě se našly tři subjekty, věnující se ženskému či dívčímu florbalu. Každý subjekt to dělá s jinými cíli a jinými metodami, přesto se všechny dokázaly domluvit a odehrát mezi sebou zajímavou soutěž.

O pořadí na prvním a druhém místě ještě není rozhodnuto, zítra odehrají své zápasy ženy La Comtesse proti juniorkám stejného oddílu. Z toho je tedy jasně zřejmé, že oddíl La Comtesse, který do soutěže vyslal dva týmy, frenštátskému ženskému florbalu vládne. Ale ani oddíly z Astry či našeho Sokola se nemusí stydět. Nedaly svou kůži lacino a odehrály s premianty určitě zajímavé zápasy. A určitě velmi zajímavé a hlavně velmi vyrovnané byly i vzájemné souboje Astry a Sokola, vždyť o našem třetím místě rozhodla jediná branka v náš prospěch! Samozřejmě, těšíme se z dílčího úspěchu, o tom žádná, ale zároveň víme, že hlavním pozitivem byla možnost si zahrát ženský florbal.
Samozřejmě je nám jasné, že do pěkného a koukatelného florbalu máme ještě daleko. Ale narozdíl od jistého kritika, který nemá ani tolik odvahy, aby se pod svou kritiku podepsal, si velmi užíváme každou povedenou přihrávku, akci, šanci či dokonce branku! Víme totiž velmi dobře, jak naše hra vypadala na samém začátku sezóny. Vždyť drtivá většina děvčat nevěděla, co je to sport….začínat s florbalem a sportem obecně ve 14 – 15 letech je dost pozdě a tak jsme děvčata museli naučit základy…že není dobré dostávat góly, naopak je dobré je dávat…že když chci sportovat a ještě k tomu hrát florbal, že se musím občas i rozběhnout…že se nehraje jen jedním směrem…zní to možná humorně, ale je to tak. Navíc našemu týmu sice říkáme juniorky, ale jsou to všechno děvčata ve věku dorostenek a žaček. Takže pro nás je výsledný efekt, který děvčata předvedla (snad je to pravopisně v pořádku) v ŽFL nesmírně pozitivní. A víte co je pro nás největší vítězství! Že to ty holky baví!!! A jestli u nás v Sokole hrají jen kvůli klukům? No není to krásná a pozitivní motivace? 🙂

Náš dívčí tým tedy v ŽFL odehrál šest zápasů. S juniorkami La Comtesse prohrál 2:6 a 1:4, s týmem Astry prohrál v prvním zápase 3:5 a ve druhém jsme konečně dokázali zvítězit a to 5:2. S ženami La Comtesse jsme pak zaznamenali dvě porážky v poměru 2:6 a 2:3.  Za mně určitě dobré výsledky, 3 body a skóre 15 : 25 a na závěr tedy první medailová pozice pro naše hráčky.

Do bojů v ŽFL jsme nasadili celkem 14 hráček. 11 hráček do pole a tři brankářky!
no a samozřejmě už si vrabci cvrlikají, jak jsme v honbě za vítězstvím hledali posily v ligových týmech…řeč je samozřejmě o Annie a Leontýně. Jenže ti vrabci jsou blbě informovaní 🙂 . Protože když se mě někdo zeptá, jestli jsou tyto hráčky naše, pravím ano! Samozřejmě respektuju a uznávám jejich domovská práva v jejich soutěžním týmu P.E.M.A Opava. Jenže…tyto dívčiny jsou ochotny ve svém volnu cestovat desítky kilometrů jen proto, aby mohly našim holkám předat poselství…poselství o tom, jak se ten florbal vlastně hraje. Protože my můžeme holkám říkat, kreslit, cvičit na tréninku, jak řešit různé situace 10 x dokola…a pak k nim postavíme takovou hráčku a ony to vidí….a to je ta nejlepší škola! A proto je v týmu máme…aby nás něco naučily…Obě už s námi hrály v PFLce a obě jsou to perfektní holky! Jako věkové vrstevnice si s našimi děvčaty rozumí a nejsou to žádné namyšlené primadony, ale fakt prostě naše holky Sokolky 🙂 Nejenže ukazují holkám cestu ke sportu na hřišti, ale i na střídačce či před zápasem. A rovnou říkám, že pokud to jen trochu půjde, nasadím je znovu a znovu 🙂 a jestli s tím má někdo problém, bude se s ním muset naučit žít!
Ale nejen tyto dvě dělají tým. Za sezónu nám vykrystalizovalo zdravé jádro týmu, holky na které je spoleh a já věřím, že jsme zdaleka neřekli poslední slovo…
Tři zápasy odchytala Elza, talentovaný nováček, dva Annie, zkušená golmanka která nejenže za nás hraje, ale jezdí nám fandit po celé Moravě…jeden Marťa a rovnou ten vítězný!
Nejlepšími střelkyněmi se třemi brankami se staly Terka a Lea! Po dvou brankách přidaly Anet, Tinka, Zuzka a Kiki a jednu, zato výstavní, přidala Edit. Nejvíc bodů v soutěži nasbírala Anet. Šest za dvě branky a čtyři asistence. Čtyři body přidala Tinka za 2+2 a další čtyři body Edit za 1+3.
Takže určitě pozitivní zkušenost, která stojí za zopakování…

 

No a jelikož jsme posledními zápasy ukončili sezónu, je na místě přidat pár zajímavých čísel.

Celkem náš dívčí tým odehrál 34 zápasů! Slušné číslo na začínající oddíl…

Soutěžně jsme si zahráli Podbeskydskou florbalovou ligu (převážně proti klukům) a ženskou Frenštátskou ligu. A ano 30x jsme odešli poraženi…ale vždy se vztyčenou hlavou 🙂 . protože holky se nebojí podepsat, holky se nebojí jít do boje 🙂 . Ve čtyřech zbývajících zápasech jsme si dokázali sáhnout za body za dvě vítezství nad Astrou, jedním nad Sokolem Frýdlant a jednou za remízu se stejným soupeřem…

Železnou Lady se v našem dresu stala Kája, která nastoupila do 33 zápasů! Respekt! To ani Messi nedokázal (ona ví 🙂 ) Za ní v těchto statistikách následuje Tinka s 29 zápasy a Mája s 28 zápasy.

Nejvíc míčků do branek soupeře dokázala dostat Kiki, celkem 12. Devětkrát se to povedlo Terce a 7x Anet, Tince a Leontýně. Nejvíc přihrávek na gól zaznamenaly Anet a Edit, povedlo se jim to 6x.

Nejvíc minut v brance pobyla Elza, celkem 340. Jen o 12 minut méně tam pobyla Marťa a Annie si odchytala 105 minut.

 

Hlucháňová Kristýna 00 ú 26 12 1 13
Křístková Tereza 02 ú 26 9 4 13
Šturalová Aneta 01 ú 26 7 6 13
Šelepová Tina 01 ú 29 7 4 11
Hillová Zuzana 04 ú 24 4 5 9
Levko Edita 01 o 25 2 6 8
Gracová Leontýna 02 ú 5 7 0 7
Slezáková Bára 02 o 26 3 3 6
Zemanová Lucie 98 o 5 2 1 3
Červenková Kateřina 03 o 13 1 1 2
Marková Kristýna 03 o 16 0 2 2
Cahlíková Karolína 02 o 33 0 2 2
Kleckerová Marie 01 ú 28 1 0 1
Žáčková Estel 03 o 24 0 0 0
Ptáčková Sára 03 ú 12 0 0 0
Bartošová Kateřina 03 ú 9 0 0 0
Čierniková Michaela 03 o 9 0 0 0
Kubečková Bára 04 ú 6 0 0 0
Bernátková Nikola 99 o 3 0 0 0
Tranová Annie 00 o 1 0 0 0
BRANKÁŘI
Z min 0/p G
Tvarůžková Eliška 01 17 340 114
Vašková Martina 02 15 328 134
Tranová Annie 00 4 105 20
Vaverková Karolína 01 2 20 6
Hanusová Martina 04 1 30 13

 

Tož tak holky. Po roční zkušenosti musím říct, že je to jako v životě…jednodušší je vychovávat tři syny než jednu dceru…jednodušší je trénovat tři mužské týmy než jeden ženský…ale zase jak zbožňuju tu dceru tak mám rád i vás a baví mě to s vámi. Zůstaňte takové jaké jste a bude to fajn. Díru do světa možná neuděláme ale budeme se radovat z každého pidiúspěchu a budeme se bavit! Myslím, že mluvím i za Zdenu, Skypyho či Emču 🙂 . Pokud ne, ať mě opraví…