Dorostenci 2x prohráli o jednu branku

publikováno v: ČFbU

Dva zápasy, výsledky totožné, velká nula na kontě získaných bodů ale dva rozdílné pohledy na náš výkon.

Dalo by se říct, že momentálně procházíme velkou hráčskou krizí. Odchody, smutné konce a v poslední době zranění a nemoci. To jsou věci, se kterými se musíme vypořádávat. Dnes jsme horko těžko složili dvě pětice, kde jsou ty doby, kdy se naši hráči nevlezli na soupisku či střídačku. Kvůli zdravotním problémům dnes například nemohli do hry zasáhnout Soudy, Sony i Plejtvák. Na jejich místa nastoupili dosavadní náhradníci a ne vždy se povedlo chybějící hráče nahradit.

Za první zápas proti vedoucímu týmu tabulky zaslouží hráči absolutorium, tady není moc co vytknout, jen to pokakané štěstíčko na nás s…kašle.
Druhý zápas jsme už však nezahráli vůbec dobře a jednoznačně našim nejlepším hráčem byli naši fanoušci na tribuně…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. MVIL Ostrava    2 : 3   (0:1,0:1, 2:1)

  • G+A: 30´ P.Káňa (V.Zemánek), 33´ P.Káňa (V.Zemánek)

S: O.Žingor
M.Bolek – J.Stráník, M.Adamec – P.Káňa – V.Zemánek
P.Hrňa – P.Koutný, D.Kutěj – O.Polách – V.Syrovatka

Nejen hráči, nakoneci i jeden z trenérů, Olí, chyběl na střídačce. Jeho místo zaujal Pates a vedl si více než dobře, ovšem jeho bych samozřejmě raději viděl na hřišti…

S Keckou na místě Soudyho,Staňou na Keckově místě a denisem místo Sonyho. Od začátku jsme byli pod těžkým a vytrvalým tlakem, v první třetině jsme se k ohrožení soupeřovy branky prakticky nedostali a tak jednogólový rozdíl byl milosrdný a vděčit jsme za něj mohli výborné defenzivní práci a skvělému Žingymu v bráně. Druhá třetina byla jako přes kopírák, naši hráči skvěle zvládali defenzivu, směrem dopředu jsme však nevymysleli nic a to hlavně proto, že v ohlušujícím rámusu v hale hráči asi neslyšeli pokyny o kombinační hře a snažili se z kolektivního sportu udělat sport pro jednotlivce.

Až teprve třetí třetina ukázala naši světlou stránku ve hře dopředu. Několik pěkných nahrávek, několik pěkných šancí a 4 minuty před koncem bylo vyrovnáno. Nejdříve Zemy našel nádhernou, řekněme až luxusní přihrávkou Pítrse a ten vymetl pavučinky. Posléze opět Zemy vyslal do brejku Pítrse a ten mazácka a chladnokrevně zavěsil. Stejná dvojice byla o pár chvilek později u dalšího velkého a rozhodujícího momentu. Další jasná tutovka však tentokrát gólem neskončila a v samotném závěru soupeř trestal a takovou šmudlou poskakující mezi florbalkama a Žingyho rukou vstřelil vítězný gól. Asi zasloužený, soupeř byl jednoznačně lepší … ale za tu bojovnost a dřinu, nezměrné nasazení, to by si kluci ten bodík zasloužili…ale nebylo nám přáno ani dáno.

Z reportu je jasné, která lajna střílela branky a která se dostávala do šancí, už tak ale vidět není, že to byla ona, která góly i inkasovala. Druhá lajna přispěla skvělou defenzívou, směrem doředu byla ale bezzubá jako moje ústa … Dneska nám tedy ta hráčská chemie nesedla, nicméně směrem k přístupu nelze nikomu nic vytknout.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FbC Frýdek-Místek   3 : 4    (2:2,1:1, 0:1)

  • G+A: 2´ P.Káňa (M.Adamec), 11´ P.Hrňa (V.syrovatka),  13´ P.Káňa (M.Adamec)

S: J.Adamec
M.Bolek – J.Stráník, M.Adamec – P.Káňa – V.Zemánek
P.Hrňa – P.Koutný, D.Kutěj (D.Zeman) – O.Polách – V.Syrovatka

Tenhle zápas se nám nepovedl. Proti MVILu jsme více bořili než tvořili a to nám ještě šlo. Nyní jsme museli i tvořit a to se nám dřilo bohužel jen jednu třetinu, zbytek zápasu už nebyl z naší strany dobrý. Rozhodně se projevila i únava z prvního zápasu, ze hry se postupně vytratil klid, jistota a zejména pohyb. Pohybová stránka byla v našem podání jednoduše zoufalá. A přitom jsme začali tak pěkně. Kdo jiný než Pítrs poslal náš tým do vedení, když prakticky jen dovezl do branky Keckovu přihrávku. Bohužel vedení netrvalo dlouho a my inkasovali po střele z dálky. V závěru třetiny se konečně střelecky prosadila i druhá formace, když Hrnec takhle pěkně oslavil taťkův příchod na tribunu. Bohužel jsme si v samotném závěru nepohlídali standartku soupeře a bylo srovnáno. Jenže ve zbývajících šesti vteřinách třetiny jsme ještě stačili vstřelit branku, kterou ale sudí pro hru vysokou hokejkou mimo danou situaci neuznal. No nevím…Docela mě rozhodil nejednotný metr pískání. Zemy zezadu při snaze vypíchnout míček trefuje florbalku soupeře a jde na 2 minuty. Totožná situace na druhé straně a sudí píská standartku… Vypadá to fakt blbě a sudí se pak nemůžou divit reakcím ze střídačky či z publika.
Gól v závěru třetiny nám neuznali, tak jsme jej dali v samotném začátku druhé třetiny, když Pítrs opět dovezl do branky Keckův centr. Bohužel to však byla naše labutí píseň a zbytek zápasu už jsme neodehráli dobře. Soupeř ještě ve druhé třetině srovnal. Došly síly, kupili jsme chyby a jednu extra hrubou využil soupeř k vítězné brance. Závěr zápasu už jsme odehráli vyloženě hloupě a nezmohli se na nic.

Moc spokojeni tedy být nemůžeme a to by nás mělo zase popohnat dál. Potřebujeme k tomu srdci přidat i trošku lepší florbalové umění. Jedeme ale dál, na našem cíli se nic nemění a my se o něj ještě popereme.

Někdo si ale přece jen body odnáší. A to naši fanoušci! Zbyňa, Skypy a Skypy, Mara, Adam, Fíla utvořili kotel, ke kterému se přidali naši stálí a věrní návštěvníci a neúnavně povzbuzovali po oba zápasy. Já kdybych mohl, tak fandím s nimi 🙂