Dorostenci…jsou…druzí!!!

publikováno v: ČFbU | 0

Skvělé finále dnes předvedli naši dorostenci a za letos bezkonkurenčním MVILem vyhráli tuhý boj o stříbrné medaile!!! A to byli letos ve 2. lize nováčky… S vyjímkou jediného odfláknutého zápasu zvládli celou sezónu na výbornou! Vyrovnali se i s odchodem nejproduktivnějšího hráče a skvělým finišem a čtyřmi vítěznými zápasy v řadě si vybojovali fantastické druhé místo!!!

Je to pro náš klub obrovský úspěch a důkaz o dobré práci s mládeží. Ani odchody ani předčasné a smutné konce některých jednotlivců nezastavily tento tým v cestě za úspěchem. A hranice mezi spokojeností a úspěch byla velmi tenká. Díky vítězství v dnešním úvodním zápase nad Krnovem a vzhledem k ostatním výsledkům byly karty před posledním zápasem soutěže, ve kterém jsme se utkali my a Slovan Havířov, rozdány jasně. V případě naší porážky končíme čtvrtí (super výsledek, ale…), v případě remízy končíme třetí ( skvělý úspěch), v případě vítězství jsme druzí! (vlastně první za MVILem) Při pohledu na urostlé chasníky Slovanu, většinou ročníkově na hranici kategorie, jsem při svém vrozeném skepticismu ani moc nedoufal. To co ovšem borci předvedli v posledním zápase byl nevídaný famózní koncert! A po koncertě mohla vypuknout neskonalá radost všech hráčů. Byl to dnes ten nejlepší týmový výkon, jaký kdy předvedli! Moc bych si přál, aby si tuhle chvíli zapamatovali, aby pak za rok někteří neřekli, že končí, že je to nebaví…protože tohle musí bavit! 🙂

FBC Sokol Frenštát p.R. – FBC Orca Krnov  4 : 2  (0:0,1:1,3:1)

• G+A: 13´ P.Hrňa (O.Polách), 27´ V.Zemánek, 29´ P.Káňa (V.Zemánek),
    33´ P.Káňa

S: J.Adamec
M.Bolek – J.Stráník, A.Soudil – P.Káňa – V.Zemánek
P.Hrňa – P.Koutný (M.Adamec),J.Ondryáš(J.Plevák) – O.Polách – V.Syrovatka

Prakticky se vším, co nám zbylo, jsme vycestovali na poslední turnaj do Ostravy na Dopravku. Po operaci se vracející Kecka a po zranění se vracející Peťaň se střídali v obraně vedle Hrnečka a Plejtvák od druhé třetiny alternoval Sonyho. Už ani nevím, kdy naposledy jsem byl na lavičce s kluky sám, většinou je o organizační stránku věci postaráno vydatněji.
Tým Orcy má naše sympatie i díky svému neúnavnému fanouškovi, který jezdí svému týmu dělat „atmošku“ na všechny zápasy. Je to tým hodně podobný tomu našemu. Jak ročníkově, tak fyziognomicky…malý, velký, tenký…dokonce jedna skvělá dívka. Dnes to byl hodně tuhý boj, naprosto vyrovnaný, prim hráli oba golmani. To, co předvedl George, bylo naprosto famózní. Ale ani my jsme dlouho nemohli překonat soupeřova golmana. Až na začátku druhé třetiny se ke standartce těsně před půlkou postavila trojice Peťan, Ondra, Hrnec…a opět, velká odměna za aktivitu na tréninku…Ondra rozehrává a Hrneček dalekonosnou ránou, kterou nikdo nečekal, otvírá skóre! Tvrdý boj ovšem pokračoval a v závěru třetiny jsme se po několika chybách dostali pod tlak. Přišlo zaváhání od obránce, námaz a bylo srovnáno. Vstup do třetí třetiny ovšem patřil nám. Nejdříve se prosadil Zemy a po něm Pítrs! Naši euforii ovšem brzy schladili rozhodčí, kteří vyloučili Syrdu za naprosto čisté odebrání míčku a v přesilovce jsme inkasovali. Po pár vteřinách ale Pítrs ukázal, proč mi udělal obrovskou radost svým rozhodnutím, že mě ( 🙂 ) a nás neopustí! Prostě vzal míček u své branky, prošel přes celé hřiště a mazácky zavěsil!!! Je to můj kluk 🙂 Soupeř se nevzdal, bojoval až do konce, ale naši borci ukázali, jak moc jim pomohla účast ve dvou soutěžích. Vlastně ve třech, když vezmu kromě juniorky ještě PFLku 🙂
První důležité vítězství dne bylo na světě.

FBC Sokol Frenštát p.R. – Slovan Havířov  12 : 4  (4:0,4:2,4:2)

• G+A: 1´ A.Soudil (M.Bolek), 7´ A.Soudil (M.Bolek), 10´ J.Ondryáš (P.Koutný), 11´ P.Koutný (J.Ondryáš), 13´ V.Zemánek (A.Soudil),
    17´ P.Káňa, 22´ O.Polách (P.Koutný), 24´ M.Adamec (P.Káňa),
    25´ V.Zemánek (P.Koutný), 24´ J.Ondryáš (J.Plevák), 30´ A.Soudil,
    34´ V.Zemánek (P.Káňa)

S: M.Vávra
M.Bolek – M.AdamecJ.Stráník, A.Soudil – P.Káňa – V.Zemánek
P.Hrňa – P.Koutný,J.Ondryáš – O.Polách – V.Syrovatka
J.Stráník, J.Plevák, D.Kutěj

Upřímně, moc jsem nevěřil… O to víc jsem valil oči, co to ti naši kluci předvádí. Jak už bylo řečeno, zápas proti urostlým chasníkům hodně bolel, jak už to tak v zápasech s Havířovskými týmy bývá. Nešťastný Kecka to po několikátém pobytu za mantinely či na zemi komentoval slovy: proč mě nikdo nemá rád? Myslel jsem, že právě tohle bude náš největší problém…ale kluci to zvládli neuvěřitelně! A co víc, takovou produktivitu, jakou předvedli v tomto zápase, to snad nepamatuju…a ty začátky třetin…v každé třetině jsme se dokázali prosadit už v úvodní minutě! Po 30 sekundách zápasu to byl Soudy, který v prvním zápase netrefil ani vrata od chlíva! A nabíjel mu Jarmil! A právě tohle spojení jsme řešili na posledním tréninku…po dalších 5 minutách lítého boje si tihla dva spolupráci zopakovali a bylo to 2:0! pak si slovo vzala jiná dvojka…Sony – Peťan, která závěr třetiny vyšperkovala dalšími dvěma góly!!! Dnes to rozhodně nebylo jen o první pětce!!! Všichni hráli neuvěřitelným způsobem! Bojovnost, nasazení! Kolik třeba jen Ondra po „Rusevovsku“ zabránil šancím soupeře! Samozřejmě nemůžeme zapomenout na skvělého Matyho v bráně. 57 vteřin uplynulo z druhé třetiny a Zemy dává 5!!! Po chvíli tým leader Pítrs dává 6! Jenže soupeř se nevzdává, bojuje a dvěma brankami se dostává do hry! A přišel rozhodující okamžik zápasu. Trener ukazuje na doposud odpočívajícího Plejtváka a se slovy: a žádné vyloučení! jej posílá na hřiště. Po pár vteřinách je dotyčný dost nebezpečným způsobem srolován za mantinel a soupeř vyfasuje 5 minutový trest. Je třeba si uvědomit, že za mantinely na dopravce je půl metru místa, tohle mohlo skončit mnohem hůř. Na reklamace soupeře rozhodčí odpovídá slovy, buďte rádi, že je to jen pětka…V téhle přesilovce jsme vstřelili tři góly a definitivně rozhodli zápas. Jako první se dalekonosnou bombou přesně k tyči trefil kapitán Ondra. Druhý gól před zraky svého otce (třímajícího v ruce malorážku) trefil dnes skvělý Kecka. No a do třetice se parádní trefou prezentoval Zemy! Střelecké hody ale nekončily. Další branku přidal Sony, Soudy zkompletoval hattrick a Pítrs nedal nájezd…na chvilku jsme zapomněli bránit, soupeř korigoval ale Zemy korunoval společné dílo a neuvěřitelný zápas a skvělé vítězství bylo na světě.
Jeden z nejlepších výkonů našich týmů v historii. I Pates, který dorazil na poslední třetinu, musel smeknout klobouček…před výkonem svých bývalých spoluhráčů. Neudělali mu ani nám ostudu! naopak, v této chvíli to považuju za jeden ze tří největších klubových úspěchů!!! bylo to skvělé!!!