Dorostenci na memoriálu J. Jaškovského

publikováno v: Letní příprava

Vskutku historická událost pro fobalový oddíl TJ Bystré. 54 ročníku fotbalového memoriálu se totiž zúčastnilo dorostenecké družstvo florbalového oddílu TJ Sokol Frenštát p.R.

Ano ano, je to tak, naši florbalisté se v předprogramu této legendární akce utkali s domácími fotbalovými žáky! Protože kolik sportů vyzkoušíš, tolikrát jsi člověkem. Takže se sluší poděkovat fotbalovému oddílu za pozvánku a snad jsme je svým výkonem nezklamali…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Bystré   4 : 6  (2:2,2:4)   8+1, 2 x 30 min

G: Genzy – 3, Jezevec
S: Hokejka, Genzy – Pepé – Kuky, Šíma – Gendy – Krtek, Miki – Jezevec, James

Tak určitě…nejdříve jsme zavolali Jardovi Šilhavému do Baku, aby nám pomohl s taktikou. Rada byla jasná, rozestavení 3 – 3 – 2 a co nejméně točit sestavu. To pro nás samozřejmě nebyl žádný problém, protože na střídaní jsme měli jediného hráče. Šest dorostenců ještě navíc doplňovali čtyři žáci. První poločas jasně ukázal, kdo je na hřišti pánem. Ten tým, který měl zrovna na kopačkách míč. Domácí byli samozřejmě v kopací technice mnohem okopanější, u nás tvrdili muziku zejména borci s nějakými fotbalovými zkušenostmi. Na vedoucí gól domácích profíků jsme dokázali reagovat přesnými trefami Jezevce a Genzyho. Nicméně do konce poločasu se domácím podařilo ještě jednou překonat vynikajícího Hokejku v bráně a bylo srovnáno. Druhý poločas už patřil zkušenějším domácím. Byť my jsme si samozřejmě našli viníka. A nikoho jiného než muže s píšťalkou. Za stavu 2:3, kdy jsme se chystali k velkému náporu 🙂 , odpískal pro domácí zcela nepochopitelně penaltu! Samozřejmě, využil absence VARu a po zcela nevinné situaci ukázal na značku pokutového kopu. I když značku…ta tam samozřejmě nebyla a tak si vzdálenost odkrokoval, nedbaje na naše protesty, že místo jedenácti kroků jich udělal pouze šest! Nicméně, my dobře víme, kde pan rozhodčí bydlí, jaké má auta a další podrobnosti 🙂 . Takže je jasné, že na nejbližším tréninku mu vysvětlíme, kdy lze proti nám odpískat penaltu a kdy ne 🙂 🙂 🙂 .
Dalším gólem se domácí dostali do trháku o tři branky. Naše nezkušenost v zakončování do takto velkých branek a skvělý výkon golmana v domácí brance nám dovolil pouze snížit na 3:5. A přišla další rozhodující chvíle. V tutové tutovce jsme nastřelili pouze tyč a zatímco jsme se ještě všichni drželi za hlavu, vyrazil soupeř k rychlému brejku a definitivně nás dorazil. Ovšem pouze co se vítěze zápasu týká. Naši borci nic nevzdávali, brousili trávník a dočkali se ještě odměny v podobě čtvrté branky… Dobré to bylo, prohráli ale se ctí a hlavně jsme si vyzkoušeli jaké to je, běhat po trávníku. Teď se nám bude lépe rozumovat u právě probíhajícího zápasu Česko – Dánsko 🙂

PS: všimněte si malebného pozadí na úvodní fotografii, ale že je u nás krásně…