Dorostenci opět na výsledkové houpačce

publikováno v: ČFbU

Tři turnaje, šest zápasů…tohle mají za sebou naši dorostenci po vánoční pauze. Po dvou vítězstvích přišly dvě porážky a dnes v Opavě vybojovali dorostenci pro změnu jeden vítězný zápas a jednou odešli poraženi…nahoru dolů, jako na houpačce.

Dnešek byl ve znamení kolize juniorského a dorosteneckého turnaje, což nejvíc samozřejmě odnesli junioři a také Trener, který se nemohl rozpůlit ale taky nemohl opustit trosky juniorského týmu a tak informace z Opavy netrpělivě vyhlížel na displeji svého kultovního mobilu. První nečekaná a nepříznivá informace byla o neúčasti Žingyho, což znamenalo, že obě kategorie jsme brankářsky pokryli velmi těsně…Nicméně posléze začaly chodit velmi pozitivní informace o dílčích stavech prvního zápasu a Trener si tak mohl oddechnout, že jaksi „povinné“ vítězství opravdu přišlo. Z druhého zápasu už tak pozitivní infa o stavu nepřicházely, nicméně několik pozápasových hodnocení přímých účastníků vyzněla velmi pozitivně a vypovídala o velmi kvalitním zápase, což je tedy nakonec nejdůležitější. Svou samostatnou trenérskou premiéru zvládl Olí ve spolupráci s asistentem Patesem na výbornou a to je skvělá zpráva do budoucna. Stejně jako velmi kvalitní report z jednotlivých zápasů od Olího, má prostě talent, kluk jeden!
Děkujeme tedy celému širokému týmu, který se stará o naše talenty, děkujeme hráčům za předvedené výkony a slibujeme, že tu chuť dávat góly do nich natlučeme… 🙂

A nyní už slibované Olího reporty:

Nebolo to svetové, ale……

Dnešní dva zápasy nám ukázaly, že nám nedělá problém přizpůsobit se hře těžšího soupeře, hrát do těla, jezdit po zadku a při příchodu na střídačce tam nechat plíce, což je obdivuhodné, ale jakmile jsme papírově silnější my, tak nic z výše jmenovaných věcí prostě neexistují. Krásně to dnes bylo vidět v obou zápasech , kde jsme vyzvali nevyzpytatelný Český Těšín a  a technicky a fyzicky výborné mužstvo domácí Opavy. Komplikace začaly už při výjezdu Novojíčínské kliky. Sotva jsme ujeli pár metrů, už jsme byli pokutováni Městskou policií, kdy náš ochotný řidič přehlédl zákaz vjezdu. No což, jsou horší věci na světě.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R.-  FBC Český Těšín  10 : 1   (4:1,2:0,4:0)

  • G+A: 3´ V.Zemánek (P.Káňa), 6´ V.Zemánek (M.Adamec), 6´ J.Ondryáš (P.Hrňa), 9´ P.Káňa (M.Adamec), 18´ P.Káňa (V.Zemánek),
    19´ V.Zemánek (A.Soudil), 31´ M.Adamec (V.Zemánek), 33´V.Zemánek (P.Káňa), 34´ A.Soudil (V.Zemánek), 34´ O.Polách (J.Plevák)

S: J.Adamec
M.Bolek – M.Adamec, A.Soudil – P.Káňa – V.Zemánek
P.Hrňa – P.Koutný, V.Syrovátka – O.Polách – J.Ondryáš (J.Plevák)
D.Kutěj

K prvnímu zápasu jsme přistoupili k již zmiňovanému Českému Těšínu. Tento tým známe především z juniorské soutěže a vždy šlo o velmi vyhrocené zápasy. Dnes se naštěstí zápas obešel bez podobných excesů. Zápas férový a čistý. No, čistý.. Když se podívám na počet vyloučení na naší straně a soupeřově, tak není něco v pořádku. Pár vyloučení ani nevím, za co bylo. Ale zpět k zápasu. Kluci byli před zápasem upozorněni, že tým soupeře bude velmi nepříjemný. A ano, soupeř hrál převážně na brejky a my stále ne a ne je pokrýt. Naší tradicí je začít hrát kombinačně nejdřív až ve 2.třetině. A ani dnes tomu nebylo jinak, druhá lajna v podstatě neexistuje. Nudný, křečovitý a statický florbal. První lajna by taky dokázala zahrát lépe. Naštěstí si kluci dali říct a od poloviny 2. třetiny jsme postupně přebírali otěže zápasu. Lajna Zemy-Pítrs-Soudy občas radost pohledět, to co dokážou vymyslet, to klobouk dolů. Několikrát nám v zápase předvedli, jak se to dělá. Ukázkově vyťukat soupeře až do prázdné klece. Jenže kámen úrazu je ve střelbě, kluci to ví. To “Ondrova” lajna hraje jednoduchý a chytrý florbal. Přesně  tohle to ti kluci umí. Pár přihrávek a zakončení. Dnes ale pokulhávalo . Žádný pohyb a nulové prosazení u soupeřovy brány. Ale konec dobrý, všechno dobré. I tato lajna si nechala promluvit do duše a změnila přístup k zápasu. Ve třetí třetině se už naše mašina rozjela a donutila Českotěšínské ke kapitulaci. Že to ale dalo zabrat….

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R.-  S.K. P.E.M.A Opava  1 : 4   (0:2,1:0,0:0)

  • G+A: 22´ P.Káňa (V.Zemánek)

S: J.Adamec
M.Bolek – M.Adamec, A.Soudil – P.Káňa – V.Zemánek
P.Hrňa – P.Koutný, V.Syrovátka – O.Polách – J.Ondryáš (J.Plevák)
D.Kutěj

Ke druhému zápasu jsme vyzvali domácí tým Opavy. Tým urostlých chasníků, což naznačovalo velmi rychlý a tvrdý florbal. A ono světe div se, se tak nečekaně skutečně stalo. Hned po úvodním hvizdu jsme věděli, co nás čeká. Soupeř nás zavalil hromadou střel a my nevěděli, co dřív. Ještě že jsme tam měli toho Patrika. Když už nemohl klukům pomoct na hřišti, tak jim perfektně radil ze střídačky. Měl velký podíl na tom, jak kluci zamakali. Postupem času se síly vyrovnávaly. Rychlý, tvrdý (ale podotýkám čistý !) florbal. Nahoru dolů a zase nahoru. Opravdu radost pohledět. Žádný z týmu nikomu nechtěl nechat ani metr prostoru. Jenže…. Soupeř zasypával našeho luxusně chytajícího George (a to v obou zápasech !). Jenže my ne a ne vystřelit. První lajna prostě chtěla hrát do prázdné brány, jenže proti takovému soupeři to prostě nejde. Nevím, kdo jim zakázal střílet. Já to nebyl. Opravdu bych se divil, kdybychom měli více jak 4 střely na branku za třetinu. Což byl také velmi vlídný faktor toho, že jsme na dnes lepší Opavu prostě nestačili. Ale kdybych měl klobouček, tak bych smeknul. Opravdu můžu s klidným srdcem říct, že to kluci odmakali na 110 %. Dnes se sice 6 bodů nepovedlo. Ale mám radost z toho, že jsme byli ochotni na hřišti nechat duši.