Dorostenci vstoupili do MS ligy vysokým vítězstvím!

publikováno v: ČFbU

Dalším týmem, který vstoupil do ligových soutěží, byli dnes naši dorostenci. Loni se v úvodu 2. ligy utkali s dnešním soupeřem 2x a vždy jsme odcházeli z hřiště s porážkou. Dnes jsme byli již lépe připraveni a hlavně díky fantastickému nástupu do zápasu si připisujeme první 3 body do tabulky MS ligy.

Vstup do sezóny je pro náš klub docela pozitivní. Z pěti zápasů ve třech kategoriích bereme 13 bodů za čtyři vítězství a jednu remízu. Budiž to motivací pro mužské Béčko, které jako poslední zahájí svou sezónu příští týden.
Dnes nám naši dorostenci udělali radost. Byť jsme tedy do daleké Opavy cestovali k jedinému zápasu (tady patří velký dík rodičům – šoférům), tak to stálo za to.
Kluci si vzali předzápasová slova k srdci, na některých byla znát i video inspirace mužského rozboru zápasu a tak na dnešní výkon byla vskutku radost pohledět. Samozřejmě nebylo to úplně bez chyb, to samozřejmě ne ale tento stále velmi mladý tým (vždyť jediný hráč dnes splňoval hraniční ročník 03) jasně ukázal, že se od něj v budoucnosti můžeme dočkat ještě hodně pozitivních momentů! A ještě jednu věc bych chtěl na dnešním zápase vyzvednout. Vedle sympatického vystupování obou týmů to byl výkon rozhodčích. Hned se jinak hraje, když vám pískají rozhodčí a ne jen muži s píšťalkou. Rozhodčí, kteří jednu a tu samou situaci posoudí vždy stejně, ne pokaždé jinak. Rozhodčí, kteří vidí a kteří chtějí být součástí zápasů… kterým prostě věříte…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Tigers Poruba   9 : 3   (6:1,2:2,1:0)

G+A: 7´ M.Křenek, 8´ J.Jančálek, 8´ J.Zeman (TS), 11´ D.Svoboda (J.Zeman), 11´ D.Svoboda, 12´ O.Kytka (M.Genzer), 13´ D.Svoboda (B.Rašovský),
22´ J.Jančálek, 32´ M.Křenek (B.Rašovský)

S: M.Kalina
J.Zeman – A.Hovorič, D.Svoboda – B.Rašovský – M.Křenek
M.Genzer – V.Stráník, J.Jančálek – P.Klepáč – O.Kytka, P.Pícha

Loni jsme se stejným soupeřem v úvodu soutěže 2x padli. Dnes jsme něco podobného nechtěli dopustit. Ovšem hned v prvním střídání první, zkušenější pětky, jsme se přesvědčili, jak důležité je být v pěti na brankovišti, když je tam míček. Kritickou situaci jsme ustáli a prakticky ihned převzali otěže zápasu do svých rukou. Sedm minut trvalo, než jsme svou převahu vyjádřili gólově. Potom jsme ovšem během pěti minut nasázeli šest branek a užili si tak kopec radosti 🙂 . Po loňské sezóně to pro tyhle kluky bylo jistě velmi důležité. Jako první se po pěkné akci první pětky prosadil nadvakrát Matty. Jeho první střelu golman soupeře ještě vyrazil, ale na dorážku už neměl šanci. Vzápětí otevřel loveckou sezónu náš myslivec. Jonáš, samozřejmě. Obral soupeře o míček a nekompromisně zavěsil. Bylo strašně důležité, že jsme začali velmi aktivně s vysokým napadáním a nedali soupeři ani metr volného místa. Další akci první pětky ukončil až faul soupeře oceněný trestným střílením. Kulich trochu se štěstím ale přece rozjásal nejen sebe ale celou střídačku! Ta dnes fungovala opravdu na jedničku! Jsem si připadal jako kdysi před léty, když jsme v lize začínali 🙂 . Poté přišla první naše velká chyba, když jsme na standartku soupeře reagovali velmi pozdě a navíc byli nedůrazní na našem brankovišti, kde měl soupeř moře času na otočku s míčkem. Čtvrtou naši branku přidal Davča, když jej opravdu parádně svou přihrávkou našel Kulich. To byla přesně ta situace, kvůli které se náš Kulíšek pro letošek přestěhoval do obrany. O pár vteřin později využil dalšího aktivního napadání a chybu soupeře znovu Davča. No a třetinu snů zakončil střelou od mantinelu Bobeš.
Soupeř se pomalu přizpůsoboval naší hře a my jsme několikrát v koncovce zaváhali. Takže od druhé třetiny byla hra mnohem vyrovnanější. Na naši úvodní Davčovu trefu (po opět parádní přihrávce s očima, tentokrát od Benyho) odpověděl soupeř dvěma góly. Jenže my máme myslivce a ten když je třeba, sebere soupeři míček, vystřelí a většinou trefí 🙂 . V závěru druhé třetiny došlo k historickému okamžiku, když se na hřiště dostal dosavadní náhradník se slavným jménem, které se nesmazatelně zapsalo do historie našeho klubu. Premiéru v ligových zápasech totiž absolvoval Patrik Pícha druhý… A nevedl si vůbec špatně a ukázal, že zapracovávání těchto mladých pušek do týmu má smysl. V závěrečné třetině pokračoval náš dobrý výkon, kterému se soupeř zuby nehty bránil. Několik šancí jsme nevyužili a navíc jsme někdy zbytečně místo přihrávky volili variant „vezmu to na sebe a proběhnu celé hřiště“, což ovšem moc nefungovalo. Při chybách v rozehrávce poté dostal několikrát příležitost vyniknout i náš golman. A s potěšením můžeme konstatovat, že naši golmani udělali kus dobré práce… Jedinou naši branku tak po další parádní přihrávce Benyho přidal Matty. Ten Matty, který si v závěru neodpustil seknutí do florbalky soupeře a poslední minuty jsme tak odehrávali ve čtyřech. Přesto jsme byli několikrát velmi blízko vstřelení desáté branky. A to i ve chvílích, kdy jsme si dovolili tu drzost a do hry v oslabení nasadili tři naše nejmladší, nejmenší a nejméně zkušené hráče, doplněné o myslivce. Vašek, Pepé, Kuky i Jony však odehráli oslabení nebojácně a jen kousíček jim chyběl k pokoření soupeřovy branky i v oslabení.
Vstup do sezóny tedy parádní, ovšem to nejtěžší nás ještě čeká! My to víme a jsme na to připraveni!!!