Dorostenci vybojovali na Čeladné 2 vítězství!

publikováno v: ČFbU | 0

Bodově povedený vstup do druhé části soutěže absolvovali dnes na domácím turnaji naši dorostenci. Herně už to tak povedené nebylo, o to možná víc potěší, že oba náročné zápasy dokázali kluci dotáhnout do vítězného konce.

O tom, že ne vždy jsou nejdůležitější branky, body, vteřiny, svědčí včerejší událost v České Třebové. Tam se utkaly ve finálovém turnaji výběrové týmy jednotlivých krajů a při jednom ze zápasů se na hrací plochu zřítila střecha…obrovské štěstí a úleva, že se nikomu nic nestalo. I my jsme v této události byli osobně interesování, neboť poprvé se tohoto turnaje účastnil i zástupce našeho oddílu a to Patrik Pícha. Ve dvou zápasech třikrát skóroval a v tom kritickém zápase byl přímo na hřišti a stejně jako ostatním se mu podařilo včas utéct do bezpečí. Uff. Patrik tak tedy nečekaně stihl návrat domů a osobně mohl sledovat počínání svých, na nějakou dobu bývalých, spoluhráčů.

Bez Patrika. Za poslední roky nevídaná situace. Byli jsme zvědavi, jak si kluci bez svého „tým lídra“ povedou. Je pravda, že jsme se na tuto situaci připravovali, a tak nové složení prvního útoku nebylo nečekané. Druhý útok, tzv. S.O.S lajna zůstala beze změn a do třetího útoku jsme nasadili prcky Staňu a Denise a k nim přidali šoumena Plejtváka. Zdravotní problémy nepustily na výběry ani do domácího turnaje golmana Matyho a tak byla připravena dvojička George – Žingy. Stejně tak byla připravena kompletní squadra u zapisovatelského stolku, včetně další nové krásné zdravotnice…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R – FBC Ossiko Třinec   5 : 3  (1:1,2:1,2:1)

• G+A: 5´ J.Plevák, 13´ V.Zemánek (A.Soudil), 21´ J.Plevák (P.Koutný),
    30´ V.Zemánek (O.Polách), 33´V.Zemánek (A.Soudil)

S: J.Adamec
M.Bolek – M.Adamec, A.Soudil – P.Káňa – V.Zemánek
P.Hrňa – P.Koutný, V.Syrovatka – O.Polách – J.Ondryáš
D.Kutěj – J.Stráník – J.Plevák

Po minulém utkání s Třincem v Třinci následoval velký vítr v kabině. Závěr zápasu tenkrát borci s nosem nahoře hrubě odflákli a přišli o vítězství. Otázkou tedy bylo, jestli svou chybu dnes napraví a také, jak se vyrovnají s hrou bez Patrika. Začátek zápasu byl z naší strany slušně řečeno zoufalý. Stejně jako byl zoufalý výkon našich diváků. Kromě Zbyňka se ostatní totiž přišli jen podívat, nikoli fandit, hlavně tedy mladé slečny se tuze styděly… 🙂
Na naši hru se moc dívat nedalo, hlavně první lajna jako by zapomněla, co má hrát. Na hřišti bylo pět jedinců a jedinec v kolektivním sportu se prosazuje velmi těžko. Druhá lajna to má díky svému režisérovi celkem srovnané, jenže chybí střelec či koncovka obecně. A tak to byl nečekaně třetí útok, který polovinu zápasu držel náš tým nad vodou. Jak se říká, vstanou noví bojovníci a třeba Plejtvák dnes absolvoval životní zápas, však taky posléze rozdával podpisy slečnám na potkání…Byl to totiž právě on, kdo svým tahem na branku poslal náš tým do vedení. Jenže na konci první třetiny přšel trest za naši „nehru“ a první lajna poprvé inkasovala. Hned v úvodu druhé třetiny kluci z prvního útoku ukázali, že občas poslouchají přestávkové pokyny a po první hezké kombinaci jsme šli znovu do vedení. Jenže další nedůraz stejné první lajny znamenal další vyrovnání. A to ještě si George v brance připsal pár hezkých a důležitých zákroků. Naštěstí necelou minutu po vyrovnání si opět vzal slovo Keckův konkurent v „rozprávaní“ Plejtvák a neuvěřitelně se prosadil dnes po druhé! Jenže soupeř se nevzdával a vyrovnávání nebyl konec. Po pár vteřinách závěrečné třetiny se tentokrát prosadil soupeř a opět přes první lajnu a bylo jasné, že nás čeká drama. Stáhli jsme hru na „dvě“ ovšem s tím, že „plejmejkr“ zápasu Plejtvák alternoval v druhém útoku. Hodně nám nakonec pomohla jediná přesilovka ve velmi slušně hraném zápase. Ne že bychom přesilovku zahráli nějak excelentně, ale nakonec kapitán Ondra za brankou podržel míček, počkal si na sbíhajícího Zemyho a ten poslal náš tým počtvrté do vedení. Tentýž hráč tři a půl minuty před koncem dovršil hattrick a poslal nás do dvoubrankového vedení. Závěr zápasu byl z naší strany spíše hektický než zkušený, ale jak říká Vlasta, ubrrránila jsem se….Zápas tedy přinesl více negativ, než pozitiv v naší hře a tak největším pozitivem tedy nakonec byla radost z vítězství 🙂

FBC TJ Sokol Frenštát p.R – Z.F.K Petrovice   6 : 4  (2:2,2:0,2:2)

• G+A: 4´ P.Káňa (V.Zemánek), 6´ A.Soudil (M.Bolek), 19´ P.Káňa,
    24´ V.Zemánek (P.Káňa), 29´ V.Zemánek (A.Soudil), 30´ V.Zemánek (P.Káňa)

S: O.Žingor

Asi nejtěžší a nejcennější vítězství v sezóně. Nás výkon šel oproti prvnímu zápasu hodně nahoru, však nás taky hodně dobře hrající soupeř donutil hrábnout si až na dno. V prvním vzájemném zápase s tímto týmem jsme předvedli bídný výkon, přesto jsme si připsali vítězství 6:3. Dnes jakoby v dresu soupeře nastoupil jiný tým. Důrazný, rychlý a dravý. Dokonce i samotný běžecký guru Zemy měl problémy v běžeckých soubojích. To se snad ještě nestalo…Nicméně první útok si vzal k srdci „ostré prosby“ jim adresované, znovu vsadil na kombinaci a vyplatilo se. Druhá lajna tradičně pozičně i důrazem velmi dobře, jen to zakončení. Viz například Syrdova etuda o prázdné (téměř) brance. Třetí útok pokračoval v dobrém výkonu a sezónní maximum ze sebe dnes vyždímal i skvělý Žingy v brance. Konečně jsme se proti urostlým chlapíkům v dresu soupeře nebáli použít tělo a tak se bylo na co dívat. Ocenili to i diváci. Do kotle dorazily posily a bylo to hned znát. Konečně zase jednou slušná atmoška…Jako první se ovšem prosadil soupeř a už ve třetí minutě šel do vedení. O 25 vteřin později se v našem dresu prosadil Patesův nástupce Pítrs, když hattrickový mág Zemy si připsal asistenci, což je celkem raritní událost 🙂 . O dvě minuty později bylo ještě líp, když Soudy pláchl všem a my šli do vedení. Jenže závěr třetiny byl z naší strany hodně nepovedený. Nejdříve hasil soupeřův brejk sekáním Soudy a následoval nájezd. Na ty ovšem naši golmani mají snad nějaký patent a i Žingy dnes nájezdníka vychytal. Poté ovšem zahrál hlavou Hrnec, ne že by tedy nějak zapřemýšlel, ale prostě se mu na hlavu snesl míček a rozhodčí usoudili, že kdyby chtěl, mohl by cuknout. Dvě vyloučení po sobě i chvilková hra ve třech nakonec vedla k vyrovnání. Hra se stále přelévala od branky k brance, my si občas neodpustili zbytečné chyby, ale naštěstí tento zápas vyšel parádně střelecky první lajně. V polovině zápasu sebral soupeři míček Pítrs a mazácky, před zraky svého mentora Patese, proměnil. V závěru druhé třetiny jsme i my dostali výhodu přesilovky a Zemy přesnou ranou začal svůj další výběh za hattrickem. Myslím, že své dnešní neúčasti na Lysa cupu nemusí vůbec litovat. Alespoň my to tak máme 🙂 . Protože ve třetí třetině to byl znovu on, který po překrásné kombinaci celé lajny zvyšoval na 5:2. Vzhledem k dění na hřišti až nečekaně velký náskok. Který soupeř ovšem velmi brzy snížil na rozdíl dvou branek. Jenže Zemy si asi řekl, že bez dvou hattricků dnes domů nejde a 11 vteřin po snižovacím gólu dovršil nejen zmiňovaný hattrick, ale i další nádhernou kombinaci svých spoluhráčů. Jenže proč dohrávat zápas v klidu, když z toho můžeme udělat drama, stačí jedna „přes střed“ chyba a rázem dostává závěr zápasu nový náboj. Tentokrát jsme si už však počínali lépe, velkou zásluhu na tom má i druhá pětice, která sice dnes neskórovala, ale při jejich pobytu na hřišti v plném počtu jsme inkasovali ve dvou zápasech jen jedinkrát. Těžké, ale důležité vítězství, které nám jasně ukázalo, že můžeme vyhrávat, ale bude to neskutečná dřina…

Skvělá atmosféra panovala ve druhém zápase i v hledišti, kde se „tísnilo“ 62 diváků. Rád jsem opět v publiku zahlédl babi Píchovou 🙂 . Nechyběly samozřejmě krásné slečny, rodiče, příbuzní či kamarádi. Nechyběli skalní rodinní fanošci Píchovic, Klementovic či Milatovic a další, nechyběli někteří starší či mladší kluboví spoluhráči…ale stejně mě vždycky dostane, když se na zápas svých žáků přijde podívat třeba paní učitelka, nijak osobně nezainteresována, dokonce ve svém vlastním dresu…takovou paní učitelku bych přál všem studentům!!!