Dorostenci zvládli premiérový turnaj na jedničku…

publikováno v: ČFbU

… a z Petrovic si přiváží šest bodů za vítězství nad Opavou a Havířovem!

Výsledkově a bodově tedy velmi povedený turnaj. Herně jsme se však lépe předvedli ve druhém zápase proti Havířovu, tam to byl opravdu výkon na který se dalo hezky dívat. Naopak silná nespokojenost panuje s výkonem v prvním zápase, kde jsme se příliš ochotně přizpůsobili pomalejšímu tempu a laxním výkonem a neochotou plnit pokyny jsme mohli být nakonec spokojeni jen s výsledkem.

Dnes své premiérové starty v ligových zápasech absolvovali Kulich s Davčou. Samozřejmě do rozjetého rychlíku se jen těžko naskakuje ale společně s Denisem, Čompou a dalšími necestujícími náhradníky musí letos sbírat zkušenosti tak, aby příští rok mohli navázat tam, kde jim úspěšná Vize M17 předá štafetu.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – S.K. P.E.M.A Opava  4 : 1  (0:0,4:0,0:1)

  • G+A: 13´ J.Ondryáš (P.Káňa), 14´ V.Zemánek (M.Adamec)
    18´ A.Soudil (M.Adamec), 22´ V.Zemánek (M.Adamec)

S: J.Adamec
P.Hrňa – M.Bolek, J.Ondryáš – O.Polách – P.Káňa
A.Soudil – J.Stráník, V.Zemánek – M.Adamec – V.Syrovatka
D.Svoboda, D.Kutěj, J.Zeman

S Opavou jsme vždy sváděli líté boje a výsledky zápasů byly jako na houpačce. Letos v prvním vzájemném měření sil jsme od začátku tahali za delší konec lana, i díky tomu, že soupeř přijel jen s 8 hráči do pole. Celou první třetinu se prakticky hrálo na jednu branku, ovšem s nulovým efektem. Stálý problém všech našich týmů…mizerná efektivita a špatná střelba…a když už vyšla z našich florbalek pořádná rána, skončila na břevně, jako se to povedlo 2x Keckovi. Dalším aspektem neůspěchu byla neustálá snaha o přechod do útoku přes zahuštěný střed pomocí mizerných přihrávek. Nedali si to kluci vymluvit…Naštěstí se nám ve druhé třetině podařilo prolomit střeleckou neschopnost a po pěkné kombinaci se prosadil nový „otvírák“ v našem dresu, Sony. Netrvalo ani půl minuty a klid na florbalky přináší Kecka, který vyměnil roli střelce za asistenta a vyplatilo se, když Zemy zužitkoval jeho nabídku v druhý gól. Při dalším střídání této řady pak Kecka pro změnu nabil Soudymu a bylo to ještě veselejší. Potom se nám podařilo úspěšně odbránit několik, řekněme hodně přísných vyloučení a definitivní rozhřešení zápasu padlo z florbalky Zemyho po hattrickové asistenci Kecky. To byl pokyn ke zvednutí z lavičky pro dosavadní náhradníky tak, aby i oni nasáli atmosféru zápasu. Zbytek zápasu jsme už ovšem nezvládli především v hlavách. Laxní přístup a polevení v koncentraci vedlo i k chybě v rozehrávce a George tak po brejku soupeře přišel o vychytanou nulu. Za celý zápas prošlo na našeho golmana jen sedm střel, nicméně výkon to opravdu nebyl dobrý. Stačil ale k prvnímu vítězství a zisku tří bodů. Dalším pozitivem zápasu bylo to, že jej celý zvládl i kapitán Ondra, u něhož kvůli zdravotním komplikacím nebylo jisté, zda zvládne celý zápas.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Slovan Havířov  8 : 0  (2:0,4:0,2:0)

  • G+A: 8´ J.Ondryáš (M.Adamec), 12´ V.Zemánek (V.Syrovatka)
    13´ A.Soudil, 18´ V.Zemánek (A.Soudil), 22´ A.Soudil,
    24´ M.Adamec (V.Zemánek), 26´ P. Káňa (M.Bolek), 33´ A.Soudil (V.Syrovatka)

S: J.Adamec
P.Hrňa – M.Bolek, J.Ondryáš – O.Polách – P.Káňa
A.Soudil – J.Stráník, V.Zemánek – M.Adamec – V.Syrovatka
D.Svoboda, D.Kutěj, J.Zeman

Bylo jasné, že s Havířovem nás čeká těžší zápas než v prvním případě. V dlouhé pauze mezi zápasy jsme mohli sledovat jeho vyrovnaný boj s letos velmi silným Frýdkem Místkem ( podle toho co jsem viděl, patří jednoznačně Frýdek k favoritům soutěže). Možná i toto povědomí přinutilo naše hráče ke skvělému výkonu po celý zápas. Tentokrát nejen skvělá defenziva (za dvě třetiny musel George v brance zasahovat pouze 2x !) ale hlavně zlepšený výkon v ofenzivě. Kluci jako by si vzpomněli na poslední tréninky a šance střídala šanci. Jako první se prosadil náš otvírák Sony, který využil velkého tlaku v právě se končící přesilové hře a nádhernou střelou (Sony jako, nádhernou střelou 🙂 ale jako tentokrát fakt) otevřel skóre zápasu. V závěru třetiny pálil ze středu Zemy a Syrda před brankou pracoval tak dobře, že míček proklouzal za golmanova záda. Soupeř dřel, bojoval, sváděl osobní souboje, jenže kluci si perfektně plnili defenzivní úkoly a tak měl George volno. Hlavně ve druhé třetině, kdy nemusel zasahovat ani jednou! Přitom zdaleka nešlo o jednoznačný zápas, to vůbec. Jen jsme prostě hráli dobře po celém hřišti a obzvlášť druhé třetiny nám dnes šly parádně. Opět jsme v ní nasázeli čtyři branky a hlavní slovo si vzal tentokrát Soudy a je nad slunce jasné, že pozice v defenzivě mu sedí jako zadek na hrnci. Jeho skvostné sólo, kdy před pátým gólem přešel přes celé hřiště a s přehledem zavěsil…další gól přidal Zemy, trefil se i asistent Kecka a k tomu jsme měli ještě spoustu dalších velkých příležitostí. Nasazené tempo jsme udrželi i v poslední třetině, kdy se soupeř přece jen víc osmělil a i George tak musel vytáhnout pár jistících zákroků, nicméně jeho první životní vychytaná nula už mu zůstala. Naše branky pak přidali Pítrs a hattrick dokončující Soudy. Perfektní týmový výkon pak byl korunován dvěma obrovskými šancemi debutanta Kulicha. Dnes mu to tam ještě nespadlo, ale myslím, že není daleko doba kdy…

Pěkné to bylo kluci, tak jen neusnout na vavřínech…stačí zavzpomínat na minulý rok…