Dorostencům se v Krnově daří – dnes opět dvě vítězství!

publikováno v: ČFbU

Třetí výjezd do Krnova ve třech týdnech! Pomalu tam trefíme už poslepu. A dorostenci se po 14 dnech opět vrátili na místo činu a opět si z tamní moc pěkné haly vezou šest bodů za dvě vítězství!

Byla to dnes florbalová sobota se vším všudy. Ráno brzký odjezd s dorostenci do „podhůří Jeseníků“ 🙂 do Krnova. Po druhém zápase rychlý dlouhý přesun do Brušperku na zápasy mužského Áčka a to ještě ve stejnou dobu jako dorostenci hráli v Ostravě muži z Béčka. Ve hře tedy bylo pro náš klub celkem 18 bodů a domů, do podhůří Beskyd jsme jich nakonec dovezli devět.

O šest z nich se tedy zasloužili dorostenci, když si poradili v prvním zápase s Opavou aby poté absolvovali nervy drásající drama s domácím týmem. S notnou dávkou štěstí se jim i tento zápas podařilo dotáhnout do vítězného konce. Dnes ale musíme být spokojeni nejen s body. Hlavně a především s předvedenou hrou, do které se nám stále více daří dostávat to, co potřebujeme nejvíc. Týmovost a kombinační florbal. Rovněž tak přístup, nasazení a bojovnost všech zúčastněných byly na vysoké úrovni. Leckdy nastavovali do střel soupeře i ty nejchoulostivější partie…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – S.K. P.E.M.A Opava B    8 : 2   (4:0,1:0, 3:2)

  • G+A: 7´ A.Hovorič (J.Zeman), 8´ O.Kytka (P.Klepáč), 9´ A.Hovorič (J.Zeman), 12´ J.Jančálek (O.Kytka), 19´ D.Svoboda (J.Zeman), 33´ M.Křenek (D.Svoboda), 36´ M.Křenek (B.Rašovský), 36´ J.Zeman (M.Křenek)

S: M.Kalina
A.Hovorič – J.Zeman, D.Svoboda – B.Rašovský – M.Křenek
M.Genzer – V.Stráník, J.Jančálek – P.Klepáč – O.Kytka
P.Pícha, Š.Řezníček

Dnes jsme v Krnově očekávali dva velmi vyrovnané zápasy. Začátek toho prvního byl vyrovnaný jen polovinu první třetiny. Jako první se prosadil dnes (a samozřejmě nejen dnes) velmi agilní Alan. Naběhl si až před branku soupeře, kde mu ale střela nevyšla a místo zakončení po víko, které očekával soupeřův golman, z toho byla střela po zemi, která prošla až do sítě. Vzápětí nato nevěděl Bobeš co s míčkem, tak do něj „plácl“ a ejhle, skončil v soupeřově brance! O dalších pár vteřin později nahazoval z dálky míček na branku Alan a opět ejhle, i ten si našel cestu do sítě. Jak moc nám to připomínalo loňské začátky našich golmanů….Teprve čtvrtá branka byla „normální“ a zásluhu na ní měl náš myslivec. Soupeře jsme do žádných velkých akcí nepouštěli a co prošlo, pochytal dnes opět skvělý Miki. Jen jsme se ve druhé třetině dokázali prosadit jen jednou, za to po krásné kombinaci celé první pětky. Ovšem celý zápas a vlastně celý dnešek nás zdobila snaha o kombinaci, přihrávky a pěkné akce. Zapojovali se do nich i naši dva náhradníci. Dlouho to vypadalo, že by si Miki mohl připsat svou první vychytanou nulu. Až jej překonal vlastní brankou jeden z našich obránců. Smůla ale toho štěstí jsme dnes měli poměrně dost. navíc brzy po inkasované brance jsme se prosadili znovu, konkrétně přesně dorážel Matty. Poté sice soupeř z přesilovky opět korigoval stav, což nás ale zdravě naštvalo a během dvaceti vteřin po inkasované brance jsme ještě 2x překonali soupeřova golmana. Matty a Kulich tak dali moc pěkné razítko na moc pěkný výkon.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Orca Krnov    2 : 1   (0:0,1:0, 1:1)

  • G+A: 19´ D.Svoboda (B.Rašovský), 33´ M.Genzer

S: M.Kalina
A.Hovorič – J.Zeman, D.Svoboda – B.Rašovský – M.Křenek
M.Genzer – V.Stráník, J.Jančálek – P.Klepáč – O.Kytka
P.Pícha, Š.Řezníček

Druhý zápas, to bylo jiné drama. Dramatický a vyrovnaný souboj dlouho vypadal, že snad skončí bez branek. Ne že by oba týmy neměly šance, ale vynikající golmani na obou stranách zavřeli bránu a hotovo. Vskutku obrovský kus práce udělal Miki od loňských prvních nesmělých krůčků. A s ním samozřejmě oba naši další golmani. Nám se dařilo navázat na výkon z prvního zápasu a tak se bylo poměrně dost na co dívat. Střeleckou smůlu protrhl až po Benyho přihrávce parádní bombou v přesilovce Davča, ta tyč, od které se míček odrazil do branky zvoní možná ještě teď. Nicméně kluci předváděli nezměrnou bojovnost ale také klid a jistotu, v čemž vynikal zejména Kulich. Ale dnes se nenechal zahanbit nikdo. No a kolik toho schytal Alan… ten gólu dokonce zabránil svými nejchoulostivějšími partiemi, kterými pokryl střelu soupeře… zní to jako sranda, ale nikdo by se v jeho kůži asi nesmál.  Čemu už ale zabránit nedokázal bylo to, že když s bolestivou grimasou opouštěl hřiště, naskočili za něj hned dva obránci. A protože jsme v tu dobu již hráli v oslabení, šli jsme do třech. A toho soupeř dokázal využít. A drama dostalo další rozměr ve chvíli, kdy si rozhodčí na souboji těsně za půlkou našel faul a potrestal jej trestným střílením. Miki ale ukázal formát a nájezd zlikvidoval! A pak to přišlo. Doposud životní chvíle Genzyho v ligové kariéře. Tak jak je mu vlastní, potáhl míček a našel mezírku mazi tyčkou a nohou brankáře. První ligový gól a takhle důležitý! Do konce ještě ale zbývaly necelé čtyři minuty, ve kterých jsme museli ustát obrovský tlak soupeře. Povedlo se to a kluci si tak znovu mohli vychutnat ten příjemný pocit vítězství!