Druhý den poháru bez bodu ale se štítem…

publikováno v: ČFbU

Dva divizní soupeři, dva náročné, kvalitní a dramatické zápasy, dvě porážky ale přesto pozitvní dojem. Jistě, soupeři nejspíš nebyli v nejsilnějších sestavách, soupisky jsem nestudoval, ale přece jen rozdíl čtyř soutěží mezi námi a soupeři vybízel k mnohem horším výsledkovým asociacím. Ale kvalitní výkon, bojovnost a nasazení našich hráčů nelze hodnotit negativně. Vždyť mnozí ještě před rokem brázdili jen vody malého florbalu.

Dalším našim specifikem je to, že se kompletní scházíme vždy jen na zápasy, ono když je v týmu 90% vysokoškoláků, studujících po celé republice, nelze ani jinak. Dalším našim velkým problémem je naše „prckovitost“. Nejenže jsme věkově ještě mládežníci, on když už je někdo starší, má 40 kilo i s botama a florbalkou a to na náročný mužský florbal je handicap. Toto vše naši hráči nahrazují velkou bojovností a nadšením a taky kolektivním výkonem, kdy jeden podrží druhého. A já musím říct, že takto mi to vyhovuje, vyhovuje mi pracovat s vlastními hráči a s těmi, kteří chtějí hrát. Dneska taky mohl dostat šanci jeden nadějný junior, ale neprojevil sebemenší zájem a tak se museli kluci porvat i bez něj. A to jsme byli oslabeni o Fílu, který včera exceloval, bohužel z naraženého palce se do rána stala jedna velká bambule. I Miloš dnes nebyl úplně fit a tak začínal v nezvyklé roli náhradníka. Tým dnes doplnili Bart a Vojta..ten druhý jmenovaný stihl 15 minut, jednu branku a tvrdý úder loktem do žeber od Krnovského hráče a zápasy pro něj skončily, bohužel velmi bolestivě. Ne že bychom neměli co zlepšovat, ale jak říkali kluci, loni jsme s Krnovem prohráli o sedm, letos o tři a příští rok v poháru … 🙂

 

TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Orca Krnov   6 : 9   (2:4,1:2,3:3)

  • G+A  12´ J.Skýpala (O.Rusev), 15´ V.Graf (F.Nádvorník), 30´ L.Morys (Z.Zejda)
    32´ vlastní, 36´ M.Štěpán (A.Polách), 41´ M.Štěpán (A.Polách)

S: Z.Polách
J.Skýpala – D.Schneiderka, O.Rusev – M.Štěpán – A.Polách
F.Nádvorník – L.Morys, L.Bartík – R.Pavelka – V.Graf
M.Karban, Z.Zejda

V brance opět se Zdenou a se změnami v útoku. Při zranění Fíly se na centra první lajny přesunul Mara a Adam šel na křídlo. V druhé lajně dostali prostor včera chybějící Bart s Vojtou. Miloš a Zbyňa začali v roli alternátorů.
Borci z Krnova na nás naběhli ve velkém stylu, od začátku byli dravější a aktivnější a bylo znát, že umí. Zdena byl v jednom ohni ale i díky tomu se velmi brzy rozchytal k perfektnímu výkonu. Nic na tom nemění ani počet obdržených branek. Hlavně v první třetině jsme se dopustili několika hrubých chyb a zaváhání a v osmé minutě byl stav 0:3 a zdálo se, že je zaděláno na debakl. Nestalo se, hráči se zvedli, přestali jsme chybovat, zvykli si na tempo a hru, se kterou se běžně v 8 či 9 lize nepotkáváme a přišly i pěkné akce z naší strany. Nejdříve se trefil Skypy a poté krásně z první Vojta. Ten však záhy inkasoval velmi tvrdý hit loktem do žeber, zápasy pro něj skončily a až vyšetření v nemocnici ukáže, co bude dál. Ne že by na hřišti nebylo poznat, který tým je lepší, přesto jsme se soupeřem dokázali díky extrémnímu nasazení držet krok a na jeho dvě branky dokázali odpovědět mistrovskou Mortyho trefou 🙂 Takovou „ránu“ golman soupeře absolutně nečekal 🙂 . Strhující zápas pokračoval i ve třetí třetině, kdy na další soupeřovu branku v sítí jinak výborného našeho golmana odpověděl Snajpr nahozením zpoza soupeřovy branky (ano čtete dobře, Snajpr za brankou soupeře 🙂 ) a soupeř si míček nechtěně do branky dopravil sám. Ještě 2x se soupeři podařilo překonat naši houževnatou obranu, ale to stejné jsme dokázali i my. když jsme až neuvěřitelně dokázali zužitkovat dvě naše přesilovky, kdy adam nabíjel a Mara pálil.Kluci to odmakali a za předvedený výkon se nemusí stydět, nehráli jsme žádný Prešov ani žádného zanďoura, což je pozitivní. Škoda zbytečných chyb. Je ale jasné, že celkovým pánem na hřišti byl soupeř…

 

TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Holešov  2 : 3   (1:0,1:1,0:2)

  • G+A  10´ O.Rusev, 25´ O.Rusev (M.Štěpán)

S: J.Eliáš
J.Skýpala – D.Schneiderka, O.Rusev – M.Štěpán – A.Polách
F.Nádvorník – L.Morys, L.Bartík – R.Pavelka – Z.Zejda
M.Karban

Velmi emotivní, dramatické a bouřlivé utkání. O tom, jak soupeř hraje, jsme si udělali obrázek v předchozích zápasech. Další divizní soupeř a teď poprvé jsme byli i blízko bodům. Dovolím si tvrdit, že herně byl zápas zcela vyrovnaný, o vítězství rozhodla lepší fyzická kondice soupeře a jeho početnějšího kádru, který vydržel celé utkání v obrovském tempu. To klobouk dolů. My jsme v první půlce zápasu byli lepší, dostali se i do dvougólového vedení když se 2x parádně trefil Olí a skvělými zákroky nás držel Honda, chytal dnes jako za mlada 🙂 …jenže od půlky se karta obrátila, nám viditelně docházely síly a soupeř nás prostě přetlačil. Škoda, minimálně remízu bychom si zasloužili, i přes obrovský tlak v závěru a několik šancí se to však nepovedlo. Nicméně klobouk dolů před bojovností našich hráčů a klobouk dolů před Milošem. Ten v roli alternátora každé střídání absolvoval na jiném postu a vše zvládl parádně.

 

Suma sumárum prvního kola poháru. Povedená akce, povedený víkend, kdy náš tým opět ukázal svou velkou životaschopnost. Jen bychom potřebovali, aby další mladí postupně doplňovali tým a nedělali mrtvé brouky. Protože to je naše cesta…Dobrá práce, pánové…a to co jsem doposud vůbec neřešil se stalo skutečností a ze druhého či třetího místa jsme si zajistili postup do druhého kola poháru, které se odehraje příští víkend….