Druhý tým mužů v PFLce devátý

publikováno v: PFL

Tedy přesně v polovině startovního pole a vlastně na pěkném třetím místě ve skupině o 7 – 12 místo. A nebylo to jednoduché, vždyť jsme na devátou příčku poskočili po dnešním turnaji, kde polovinu týmu tvořili starší žáci…

Nebyl zájem no, což je škoda, protože lepší trénink nenajdeš. Bohužel muži neměli čas. Pouze Ufy, Márty a Kuba nechyběli. A protože junioři hráli v Petrovicích, museli jsme tým doplnit třemi staršími žáky, kteří tak mají za sebou úspěšnou premiéru v mužích… V brance se opět představila PFLkovská dvojice Tony – Žíža. V prvních dvou zápasech se navíc hráči museli obejít bez trenéra.
Po divoké přestřelce s Kopřivnicí však zaznamenali první pěkný úspěch, když svého soupeře přestříleli i díky pěti brankám Davči.
V dalším zápase však inkasovali těžký direkt od pozdějšího vítěze skupiny, Olomouce. Na samotný závěr zápasu už dorazil z Petrovic i Trener a poslední tři minuty mu stačily k tomu, aby pochopil, proč 🙂 . O defenzivu se starali pouze Ufy s Mártym a ostatní chtěli jen dávat branky. To však ani na PFLce nestačí…
řekli jsme si tedy, že tudy cesta nevede a že je třeba změnit pohled na to, proč jsme na hřišti. Nečekali nás žádní lehcí soupeři. Rozjeté Kozlovice a sympatičtí a silní Draci z Ostravy. A dlouho to s Kozlovicemi vypadalo na debakl. Soupeř vedl, dělal si s námi co chtěl… jenže nehrál týmově. Nestřídal, nebojoval a my toho využili. My jsme chtěli hrát a chtěli jsme vyhrát. A hlavně, defenzíva konečně fungovala tak, jak je na tomto hřišti potřeba. Když se k tomu přidala dobrá střelba a když Kuba konečně po šesti zápasech zjistil, že na hřišti má i spoluhráče, výsledek jsme otočili a udělali si radost vítězstvím.
I proti Drakům jsme odehráli parádní zápas. Sympatický tým bojovníků s několika elitními střelci, kteří nasypali Tonymu šest stejných branek pod horní víko. Chtěli jsme tam o přestávce dát snižovač, ale neprošlo to 🙂 . A tak se musím domluvit se Silvii, koupím pouta a budu mu ty ruce poutat k břevnu a Silvie doma třeba k topení. My mu ty ruce prostě zvedneme 🙂 . I my jsme ale po takovém slabším začátku zvedli střeleckou aktivitu a mohutně jsme soupeře ve skóre doháněli. Ale nedohnali.O jedinou branku ale mrzet nás to nemusí, byl to dobrý mač.

Takže i našemu, řekněme hodně kurióznímu týmu, musíme poděkovat za výkony i přístup k zápasům. Tak nějak si to představuju, bylo to fajn….

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Revival Kopřivnice     12 : 9     (4:1,8:5)

  • G: D.Svoboda – 5, J.Novotný – 3, O.Kytka – 2, M.Vašenda, M.Ondryáš, J.Zeman
  • A: J.Zeman – 2, D.Svoboda – 2, J.Novotný – 2, M.Ondryáš, M.Vašenda

S: M.Žižka
M.Vašenda – J.Novotný – O.Kytka
M.Ondryáš – D.Svoboda – J.Zeman

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Olomouc    4 : 15     (1:7,3:8)

  • G: O.Kytka, M.Ondryáš, J.Zeman, D.Svoboda
  • A: J.Zeman, J.Klement

S: J.Klement
M.Vašenda – J.Novotný – O.Kytka
M.Ondryáš – D.Svoboda – J.Zeman

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Kozlovice     6 : 4     (1:2,5:2)

  • G: J.Novotný – 2, M.Ondryáš – 2, D.Svoboda, M.Vašenda
  • A: J.Zeman – 2, O.Kytka, J.Novotný

S: M.Žižka
M.Vašenda – J.Novotný – O.Kytka
M.Ondryáš – D.Svoboda – J.Zeman

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Dragons Ostrava     5 : 6     (2:4,3:2)

  • G: J.Novotný – 2, O.Kytka, M.Vašenda, J.Zeman
  • A: O.Kytka, D.Svoboda

S: J.Klement
M.Vašenda – J.Novotný – O.Kytka
M.Ondryáš – D.Svoboda – J.Zeman