Dvě vítězství v podání juniorů na posledním turnaji.

publikováno v: ČFbU

Po mužích dnes zakončili ligovou sezónu také junioři. Dvě vítězství na domácím turnaji na Čeladné jim zajistily posun v tabulce ze sedmého místa přes Třinec a Frýdek Místek na konečnou pátou příčku.

Také dnešními vítězstvími zaokrouhlili počet vítězných zápasů v sezóně na číslo deset. Celou sezónu nás ovšem provázela velká nevyrovnanost výkonů. Vždyť jsme dokázali porazit jak vítěze soutěže, tak druhý, třetí i čtvrtý tým v tabulce. Ale také jsme dokázali ztrácet body za porážky od soupeřů z dolní poloviny tabulky. Největším problémem byl velmi úzký kádr. Ne všichni navíc berou florbal jako hlavní sport a jen u několika z nich se dá mluvit o pravidelném tréninku. Na druhou stranu se ale právě někteří dokázali výborně začlenit do našich mužských týmů a tak kdo chtěl, má za sebou sezónu s až neuvěřitelným počtem odehraných ligových zápasů.

Ani dnes jsme tedy nebyli schopni poskládat kompletní třetí útok a tak jsme odehráli zápasy na dvě obrany, dva centry a tři křídelní dvojice. Navíc chyběl poprvé v sezóně v brankovišti i na střídačce George, kterého poprvé v juniorech letos nahradila trojka Domino. No a samozřejmě jsme si opět museli vypomoct těmi málo dorostenci, které máme k dispozici. A tady bych udělal slavnostní fanfáru pro Syrdu, který se dnes stal patnáctým hráčem, který v našem dresu odehrál 100 ligových zápasů!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. FBK Eagles Orlová    4 : 1     (3:0,1:1,0:0)

  • G+A: 5´ P.Hrňa (P.Koutný), 7´ P.Káňa (V.Zemánek), 12´ D.Panáček (J.Ondryáš), 21´ V.Zemánek (P.Koutný)

S: M.Rusev
P.Hrňa – P.Koutný, V.Syrovatka – J.Stráník
J.Ondryáš – O.Polách – D.Panáček, V.Zemánek – P.Káňa – M.Adamec, D.Kutěj, J.Polášek

Orlová na mně po celou sezónu působila velmi dobrým dojmeme. Dnes nám situaci však situaci ulehčila tím, že k zápasu přijela pouze v osmi lidech. Nicméně od fyzicky náročného florbalu neustoupila a musím před jejich hráči smeknout, nás bylo snad poprvé v sezóně v nějakém zápase více, přesto nás v závěru dokázali jejich hráči několikrát přesprintovat. No a ve druhém dnešním zápase dokázali Orlováci porazit patnáctičlenný Třinec. I v tomhle kontextu můžeme tedy být s výsledkem spokojeni. Hráči možná i s výkonem. Ne tak Trener, který našel na naši hře až příliš mnoho nedostatků a hlavně rozverná atmosféra na střídačce a nesoustředění se na zápas hrozilo komplikacemi. Dnes jsme ovšem byli mužstvem prvních poločasů. V tomto zápase se jako první takovým lehkým koníčkem prosadil Hrnec a byl to důležitý gól, neboť soupeřův golman dnes v obou zápasech doslova čaroval. Když o dvě minuty později prostřelil vše před sebou Pítrs, zavládlo všeobecné veselí. Jenže to vzápětí zkomplikovalo zranění Ondry, kterému dost nepříjemně luplo po jednom souboji v kotníku. Trošku nás to rozhodilo a vyvrcholilo to špatným střídáním. ještě před koncem třetiny se v oslabení dokázala prosadit dvojice rychlonožek Sony – Danek. V té chvíli jako by si někteří hráči mysleli, že je hotovo. jenže přišlo zbytečné sekání a krátká hra ve třech a posléze další minuty ve čtyřech. Ubránili jsme se, jenže soupeř se dostal do hry a v pokračujícím tlaku snížil. tady je třeba vyzvednout Čompovu „reprezentační“ formu. Neměl to jednoduché, v první třetině si jednou sáhl na míček, od druhé už to měl mnohem těžší, ovšem kromě té jediné branky zlikvidoval vše, co na něj prošlo. My jsme zahájili festival s názvem „kdo netrefí prázdnou branku“. To bylo až neuvěřitelné, co jsme dokázali zahodit. A ještě se pak tomu na střídačce dlouze smát… To nevěstilo nic dobrého. Naštěstí se jedna luxusní trefa přece jen ještě povedla. To když Peťanovu křížnou přihrávku parádně ze vzduchu trefil Zemy. V poslední třetině už to byl více boj než pohledná hra ale nakonec se důležité vítězství podařilo poměrně v klidu uhájit… Nicméně velké pochvaly se chlapci v šatně nedočkali a potěšitelné bylo, že několik málo jedinců si uvědomovalo, že zaslouženě…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Tigers Ostrava    4 : 3     (4:0,0:2,0:1)

  • G+A: 3´ P.Hrňa (D.Panáček), 4´ Hrnec, 6´ J.Polášek (D.Kutěj), 7´ D.Panáček (P.Koutný)

S: D.Tkadleček
P.Hrňa – P.Koutný, V.Syrovatka – J.Stráník
J.Ondryáš – O.Polách – D.Panáček, V.Zemánek – P.Káňa – M.Adamec, D.Kutěj, J.Polášek

Jestliže jsem v prvním zápase musel smeknout před fyzickou zdatností soupeře, nyní musím vzdát hold třem pětkám Tygrů. Předvedli výkon, který má moje uznání. Možná že ne všichni jejich hráči jsou technicky dokonalí, spíš ne, ale všechny tři pětky po celý zápas předváděly velmi aktivní a nebojácný florbal bez ohledu na stav skóre. jejich aktivní napadání nám dělalo neuvěřitelné problémy a borci v našem dresu si museli sáhnout až na dno. A přitom vše začalo tak krásně. V první třetině jsme v rozmezí čtyř minut čtyřikrát překonali golmana soupeře. Dvakrát se to povedlo Hrncovi, který jakoby volal…já chci do útoku… třetí branku přidala dorostenecká dvojka Denis – Kompot a skvostnou čtyřminutovku uzavřel přesnou trefou Danek. Jenže pozor, už v té době to nebylo o tom, že bychom soupeře tlačili. naopak, dvě minuty nám trvalo, než jsme se dostali k míčku. Ale ani za tohoto stavu se soupeř nevzdal a pokračoval ve velmi aktivní hře. Jenže zatímco dorostencům řeknu, že hrajeme úterní styl a všichni vědí o co jde, tady když to řeknu, tak polovina týmu neví o co jde, neboť v úterý se nevidíme. Založit protiútok bylo téměř nemožné a protože juniorského debutanta Domina postihl stejný syndrom jako Čompu v prvním zápase proti Tigers, tedy že se míčky od něj pouze odrážely a k dorážkám se aktivní soupeř dokázal prosadit, postupně ukrajoval z našeho náskoku. Prostě si to kluci museli vydřít a do posledních vteřin tvrdě bojovat o vítězství. Alespoň neměli čas na rozvernou atmosféru. Nicméně urvali to, někteří i přes bolest, jako třeba Ondra, který i se zraněnou nohou nechal ve svém 61 letošním ligovém zápase na hřišti srdce. Nakonec i se štěstím tedy poslední vítězství v sezóně před zraky 45 diváků a dvoučlenného kotle ve složení Krtek – Ufy.