Express se zálohou mužů na palubě nezastavuje!!!

publikováno v: ČFbU | 0

Ba co víc, ani nezpomaluje! Dnes na své trati porazil další dva soupeře a svou neporazitelnost natáhl na neuvěřitelných devět zápasů!

Ani nevíte, jakou mám z toho radost. Když si vzpomenu na anarchistické začátky tohoto týmu, chaos a neřád… už tehdy jsem říkal, že to chce čas, že nejdříve musíme vytvořit tým a potom můžeme začít něco hrát. Šlo to pomalu ale je to tady a je to radost být s tímto týmem. A i když tomu někteří nemohou věřit a diví se naší radosti z výher, tak pro mě je úplně jedno, jestli se můj tým jmenuje A nebo B, jestli hraje kraj, okres nebo prales, vždycky chci, aby to mělo smysl a budoucnost. A i když samozřejmě máme své limity, máme respekt k soupeřům, tak v téhle chvíli si to užíváme… alespoň já tedy určitě 🙂 .

Škoda, že vidět na vlastní oči tenhle skvělý tým využilo jen velmi málo diváků či fanoušků. Dnes byla poslední příležitost na domácí půdě a jména soupeřů slibovala kvalitní osmiligovou podívanou. I soupisku jsme tentokrát dávali dohromady poněkud radostněji než do Bolatic a tak jsme do zápasů vstoupili se dvěma golmany, dvěma obrannými dvojicemi, třemi útoky, třemi pořadateli za pořadatelským stolkem a jedním putovním trenérem. Ten si totiž mezi dvěma mužskými zápasy odskočil na ligu dorostenců a díky všem svým svěřencům na chvíli zapomněl na své depresivní choutky…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBC PRIMAškola Bílovec B     4 : 2    (0:0,3:1,1:1)

• G+A: 13´ P.Káňa (M.Karban), 17´ M.Karban (M.Adamec), 20´ M.Štěpán (P.Káňa), 36´ M.Karban (P.Káňa)

S: M.Rusev
M.Karban – L.Morys, M.Vašenda – P.Koutný
M.Ondryáš – O.Polách – D.Pícha, M.Štěpán – P.Káňa – D.Panáček, L.Muras – M.Adamec – E.Milata

S týmy z Bílovce se potkáváme napříč soutěžemi a vždy se jedná o týmy, které chtějí hrát florbal. A nejinak tomu bylo dnes. Ne, že bych měl nastudovanou jejich soupisku a tak nemohu soudit v jaké síle se sešli, ale opět se prezentovali tak, jak je jim blízké, tedy se snahou o pohledný a kvalitní florbal. My jsme opět složili takový, řekněmě genderově vyvážený 🙂 , tým. Od těch našich nejlepších hráčů, přes talentované juniory, po opravdové srdcaře, jejichž cílem je nasbírat více bodů než Skypy 🙂 . A opět to fungovalo. Samozřejmě, bez Miloše ani ránu, ten na včerejším plese dokonale vyladil formu a dnes opět dirigoval svou kapelu. Do zápasu jsme vstoupili lépe my a vytvořili si několik velmi dobrých příležitostí ale skvělého golmana soupeře jsme nepřekonali. V polovině třetiny začal zlobit i soupeř a svým napadáním nám dělal potíže, ale i náš Charlie „Čompa“ Chaplin se potkal s formou a tak jsme se prvního gólu dočkali až v úvodu druhé třetiny, kdy právě král plesových barů Miloš potáhl míček pěkně středem, nahodil na branku, kde před golmanem krásně míček protečoval Frenštátský Buster Keaton „Pítrs“ a bylo to 1:0. Vedení nevydrželo dlouho a parádní bombou se prosadila i Áčkařská posila na straně soupeře a bylo srovnáno. Ale ani remízový stav nevydržel dlouho. Na Keckovu rozehrávku z křížku si krásně naběhl Miloš a trefil to náramně. Ještě do konce třetiny přišla nádherná badmintonová akce v podání naší zajímavé dvojičky, která jistě stojí o zauvažování, zda by to nemohlo vydržet déle… Pítrs z první ze vzduchu centruje na Maru a ten z první (Mara a z první!!!) a ze vzduchu trefuje to, co jsme si všichni přáli.  V poslední třetině se stupňuje snaha soupeře o zdramatizování zápasu ale proti jsou naši hráči, tady musím vyzdvihnout přístup a výkon všech, byl to krásný týmový příběh. Jenže dvě minuty před koncem přece jen podléháme tlaku a je to již jen o jediný gól. Soupeř navíc sahá k power play, vytvoří si několik opravdu tutovek a tak si tedy tentokrát na nedostatek štěstí nemůžeme stěžovat, o tom žádná. No a potom máme Miloše, ten předvede za vyhozeným míček sprint jako kdyby na druhé straně byla poslední volná tanečnice na včerejším plese, předběhne úplně všechny a s klidem Angličana definitivně rozhoduje trefou do prázdné branky. Krásný zápas, super výkon a musíme poděkovat nejen skvělému soupeři ale rovněž skvělé rozhodcovské dvojici. Takhle se má zjednávat respekt. Chtěli pískat, nepřišli si jen pro peníze, mluvili s hráči, hlasitě komentovali svá rozhodnutí a jejich pískání bylo jasně čitelné. Bravo.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBC Pirates Ostrava B    8 : 2    (5:1,2:1,1:0)

• G+A: 1´ M.Štěpán (P.Káňa), 6´ M.Štěpán (M.Karban), 8´ M.Štěpán (P.Koutný), 12´ D.Panáček (P.Káňa), 12´ M.Adamec (L.Muras), 19´ E.Milata, 23´ D.Pícha (M.Ondryáš), 27´ M.Štěpán (P.Koutný)

S: M.Rusev

Nějakých šest hodin dělilo dva naše dnešní zápasy. Co dělali hráči nevím, já jsem se věnoval dorostencům v Ostravě a protože jejich druhý zápas končil ve chvíli, kdy začínali hrát naši muži, sledovali jsme úvod tohoto zápasu pomocí on line zápisu. Při odchodu z Varenské zapneme data, najdeme konkrétní on line a tam na nás vybafne, že vedeme 3:0 po třech trefách Mary. No nádhera. Poločasový stav 5:1 zní až neuvěřitelně, až pohled na soupisku soupeře napovídá, že do zápasu vyslal pouhých sedm hráčů do pole, což není mnoho… Pan řidič, jehož jméno pro jistotu utajím, našel na parkovišti pořádnou cihlu, položil ji na plynový pedál a rychlostí, kterou by žádný policista nezměřil, svištíme na Čeladnou. Přicházíme právě včas na to, abychom mohli sledovat poslední třetinu, osmou branku týmu a čtvrtou Marovou, ale také jeho neproměněný samostatný nájezd. Ale také snaživý a bojovný výkon soupeře, kolektivní snahu všech našich borců a nadšené ovace všech 35 diváků po zápase. Ono to tak nevypadá, ale bylo to velmi, velmi důležité vítězství, Chceme bednu a po dnešku jsme jí strašně blízko!!!