Fantastické finále PFLky!

publikováno v: PFL

V kategorii starších žáků a dorostenců! To co se dnes dělo ve Frýdlantské tělocvičně při posledním zápase, kdy proti sobě nastoupily děvčata z Frýdlantu a naše holky, to by mělo vstoupit do dějin. Kam se na takovou atmosféru hrabe ženská extraliga! a kdo za to může? Samozřejmě věrná garda v podání našich mužů a jejich bubnu. K nim se připojilo několich srdcařů dorostenců, několik rodičů a máme pekelnou atmosféru!

Ale vezmeme to popořadě a k finále se ještě dostaneme. Nejen holky čekalo dnes poslední vystoupení. I kluci z Áčka ještě bojovali o to, jestli si půjdou pro stříbro či pro bronz. Celou sezónu nám soutěž sloužila k rozehrání méně vytěžovaných žáků či dorostenců, šanci dostávali i mladší žáci a hlavně jsme samozřejmě dávali prostor novým golmanům, ti „staří“ měli herních příležitostí dost na lize.

A protože ligoví dorostenci mají třitýdenní pauzu, letos poprvé složili dvě trojice a vyrazili do vod, kde to všechno začalo. K nim jsme samozřejmě nemohli nenasadit Denise s Tomem a nezapomněli jsme ani na Kulich gang mladších žáků.

Hned první dnešní zápas byl bojem o stříbro, ve kterém jsme se utkali s týmem z Příbora. Zápas velmi kvalitní a velmi povedený. Jednoznačně musím říct, že mnohem florbalovější (po celou sezónu) než proti domácím. Dnes opět velmi vyrovnaný zápas, který jsme ve svůj prospěch rozhodli až v závěru a prakticky si tak pojistili stříbrnou pozici.

protože ve druhém zápase nás čekaly domácí děvčata a tak bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy bude zápas předčasně ukončen.

Ve třetím dnešním vystoupení jsme o jediný gól podlehli domácím, když rozhodnutí padlo až pár vteřin před koncem. Nicméně kluci jsou už nad věcí, v některých chvílích velmi emotivní zápas zvládli v klidu a s přehledem. Mohli jsme si dovolit nasadit za nepříznivého stavu i lajnu mladších žáků na přesilovku…protože je velmi brzy budeme potřebovat!

Druhé místo je fajn ale o tohle tady nešlo, potřebujeme, aby si někteří uvědomili, že jen tvrdou prací se mohou dotáhnout na ostatní. Ale tým po celou dobu šlapal perfektně a patří jim naše uznání za skvělou repre klubu.

A dostáváme se k děvčatům. Odehrály v PFLce 15 zápasů. Z toho 12 proti klukům, na které samozřejmě nemohly mít a kde šlo jen o to, nedostat o 15 a zkusit se něco naučit. A k tomu tři zápasy proti domácím děvčatům, se kterými jsme v přípravě 4x prohráli. V prvním ligovém zápase jsme však dokázali remizovat, ovšem druhý jsme nezvládli a prohráli.

Poslední týdny jsem vše směřoval k tomu, aby tenhle zápas byl pro naše holky tím nejdůležitějším v sezóně a k tomu aby jej CHTĚLY vyhrát!
Konečně mohly náš dres obléknout i naše dvě alternativní členky, Annie s Leou, k tomu jsme vybrali 9 nejlepších hráček a tři náhradnice a také samozřejmě Elišku do branky. Marťa, Míša a Káťa rovněž přijely s týmem a fandily z tribuny. Prakticky tedy chyběla je Sára s Bibi.

Jedním z kroků na posilnění sebedůvěry byla společná cesta vlakem. Jednoznačně plus. dalším krokem bylo chtění zvládnout první dva zápasy proti klukům lépe než ty minulé! Povedlo se! Až na prvních 5 minut zápasu proti vítěznému týmu Frýdlantského Áčka.Tam jsme dostali během chvilky tolik gólů, aniž bychom si všimli, že už se hraje…ale i za pomoci mých a Zdenových hlasivek jsme je vyburcovali k probuzení a heroickému výkonu. Odměnou byla i krásná branka Ley, která ukázala holkám, proč jsem ji v týmu chtěl mít. Aby je vedla a učila přímo na hřišti a ona to zvládla fantasticky. Do druhého poločasu se postavila do branky Annie, která nám v sezóně odfandila tolik zápasů, že by je na prstech několika rukou nespočítal. Holky bojovaly, dřely a poprvé s tímto soupeřem neskončil zápas před limitem!

Po takovém výkonu bylo jasné, že i zápas proti Béčku domácích může pro nás být mnohem pozitivnější než minule. Celý zápas odchytala Eliška a vedla si výborně! Nejpozitivnější na tom všem je, že jsme snad poprvé nehráli „plácanou“ ale snažili jsme se o kombinační hru. Zejména první trojici se dařily povedené kousky, který v gól přetavily Lea a Anet. Nicméně ani ostatní trojice nezůstávaly pozadu, prosadit se dokázala ještě Barča, neuvěřitelnou bombou z půlky (kdo zná Barču, ví jak to myslím 🙂 )
Už v průběhu tohoto zápasu napochodovali na tribunu za zvuku bubnu a zpívajíce chorály naši Ultras a ladili hlasivky na finále!

A pak to vypuklo. Nebesa se otevřela a chrlily na palubovku neskutečné emoce, drama a fantastickou florbalovou bitvu dvou začínajících týmů děvčat. my jsme byli rozhodnuti, že půjdeme jen kupředu, zpátky ni krok a že nic než vítězství neexistuje.

Lépe ovšem začaly soupeřky, které se po chybě na křídle ujaly vedení. Do tohoto zápasu jsme šli s Annie v brance, třemi trojicemi a „putovní“ Káčou. První lajna opět zakouzlila a kdo jiný než Lea srovnává stav. Pak přišlo i na emoce ze zranění, když se na zemi dlouho svíjel náš Terminátor Tinka. Naštěstí nešlo o nic vážného a Arnold byl brzy zpět na hřišti. Jenže mezitím jsme znovu inkasovali, on totiž ani soupeř nechtěl prohrát 🙂 . Vyrovnání se zrodilo zajímavým způsobem. Po dalším tlaku první lajny odehrála soupeřka míček stojíce v brankovišti, k němu se dostala Lea a s přehledem zavěsila. Jenže ve stejném okamžiku pískl i rozhodčí, gól neuznal a nařídil nájezd. Lea se sice bránila ale neubránila, byla na něj vyhnána a parádně zavěsila! Přál bych vám vidět tu její obrovskou radost! To vše se odehrávalo v nekončícím rachotu bubnu a za zpěvu našich neúnavných Ultras. Byl to ale jen začátek, protože naše „trdlo“ Zuzka vstřelila gól stojíce za brankou!!! Prostě neuvěřitelným „vometákem“ zametla míček do sítě. Zdálo se, že hala spadne…nespadla, navíc soupeřky využily další naše zaváhání na křídle, a stav byl opět nerozhodný. Další emoce přineslo další zranění, tentokrát na straně soupeře. Nás už ale nic nemohlo zastavit. Můj asistent na mě signalizoval (slyšet prostě nebylo), že pošleme zpět jedničku, já na to reagoval vysláním trojky 🙂 Kikina se hecla, obrala soupeřku o míček a samostatný únik proměnila ve vedoucí góóól! Uf, užíval jsem si to neskutečným způsobem, holky byly prostě skvělé. Byla to znovu kapitánka, která další brejk „zkušeně“ proměnila a fanoušci bouřili. Závěr už si holky pohlídaly a svou misi úspěšně dovedly do konce! Ovace, děkovačky fanouškům a úsměvy na tvářích našich bojovnic…

Moc jsem jim tohle vítězství přál, protože bych chtěl, aby je to nakoplo, aby je nenakopával jen můj hlas, ale aby i ony samy šly za vítězstvím! Jinak než tréninkem to ale nepůjde. To, že si tohle mohly zažít v takové atmosféře by jim zase mělo ukázat, že nikde jinde toto nezažijí a že i ony už se staly plnohodnotnými členkami týmu! Vítejte…

Celý den u toho byla i naše nejmladší členka, kterou prožité emoce tak nastartovaly, že po návratu domů dvě hodiny (a to nekecám) v kuse běhala po kuchyni, volajíce TOKOL FENSTAT! Zatímco já nebyl schopen vydat hlásku…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R „A“ – Luna Příbor   6 : 4  (2:1.4:3)

 • G: A.Soudil – 3, J.Ondryáš – 2, P.Káňa
 • A: P.Káňa – 2, M.Bolek, O.Polách

S: M.Rusev
O.Polách – V: Syrovatka – J.Ondryáš, P.Koutný
M.Bolek – P.Káňa – A.Soudil
P.Hrňa – D.Kutěj – T.Dolák

FBC TJ Sokol Frenštát p.R „A“ – Sokol Frýdlant „C“  15 : 0  (11:0.4:0)

 • G: D.Svoboda – 3, J.Zeman – 2, P.Koutný – 2, J.Ondryáš – 2, V.Syrovatka, M.Bolek, P.Káňa, A.Soudil, P.Hrňa, T.Dolák
 • A: A.Hovorič – 3, O.Polách – 2, P.Káňa – 2, J.Zeman, T.Dolák, A.Soudil, P.Koutný, J.Ondryáš, V.Syrovatka

S: M.Rusev
O.Polách – V: Syrovatka – J.Ondryáš, P.Koutný
M.Bolek – P.Káňa – A.Soudil
P.Hrňa – D.Kutěj – T.Dolák
J.Zeman – A.Hovorič – D.Svoboda

FBC TJ Sokol Frenštát p.R „A“ – Sokol Frýdlant „A“  8 : 9  (3:5.5:4)

 • G: P.Káňa – 3, A.Soudil – 3, P.Hrňa, J.Ondryáš
 • A: A.Soudil – 2,  P.Káňa – 2, O.Polách, D.Kutěj

S: M.Rusev
O.Polách – V: Syrovatka – J.Ondryáš, P.Koutný
M.Bolek – P.Káňa – A.Soudil
P.Hrňa – D.Kutěj – T.Dolák
J.Zeman – A.Hovorič – D.Svoboda

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R „B“ – Sokol Frýdlant „A“  1 : 15  (1:8.0:7)

 • G: L.Gracová
 • A: K.Červenková

E.Tvarůžková (15´ A.Tranová)
E.Levko – L.Gracová – A.Šturalová
T.Marková – T.Křistková – Z.Hillová
B.Slezáková – K.Hlucháňová – T.Šelepová, K.Červenková
E.Žáčková – K.Cahlíková – M.Kleckerová

FBC TJ Sokol Frenštát p.R „B“ – Sokol Frýdlant „B“  3 : 12  (2:6.1:6)

 • G: L.Gracová, A.Šturalová, B.Slezáková
 • A: E.Levko

S.Tvarůžková
E.Levko – L.Gracová – A.Šturalová
T.Marková – T.Křistková – Z.Hillová
B.Slezáková – K.Hlucháňová – T.Šelepová, K.Červenková
E.Žáčková – K.Cahlíková – M.Kleckerová

FBC TJ Sokol Frenštát p.R „B“ – Sokol Frýdlant „C“  5 : 3  (2:2.3:1)

 • G: L.Gracová – 2, K.Hlucháňová – 2, Z.Hillová
 • A: A.Šturalová, T.Křistková, T.Šelepová

S: A.Tranová
E.Levko – L.Gracová – A.Šturalová
T.Marková – T.Křistková – Z.Hillová
B.Slezáková – K.Hlucháňová – T.Šelepová, K.Červenková