FF v pohybu – Jarní test

publikováno v: Letní příprava

Jo, tohle mi chybělo… pohodové proběhnutí s fajn lidmi v přátelské atmosféře. Jen tak pro radost, pro dobrý pocit a nakonec až pro pár bodíků do seriálu, na jehož konci čeká jedna nová florbalka…

Sedmnáct aktérů přišlo přivítat jaro aktivním pohybem. Jako těch 12 stupňů zrovna moc jarem nevonělo, ale tak nakonec jsme se zahřáli pohybem. I to sluníčko se přišlo podívat, cože se to tam u té vody děje…

Na kilometrovou trať se vydalo pět mláďátek a po strhujícím souboji vybojoval vítězství ve finiši Tobi před Krtkem, které statečně pronásledoval Pepé. Do cíle dosprintovali i benjamínci Hugo s Jamesem.

O tom, že mládežníci nemyslí jen na sebe nás přesvědčili posléze, když se skvěle, profesionálně a bez jediné chybičky zhostili role startérů, časoměřičů a zapisovatelů. Na start hlavního běhu v délce 4800 metrů se postavilo 11 borců, včetně třech děvčat. Při skandální neúčasti Zumby ( 🙂 ) bylo jasné, že hlavním favoritem na vítězství je Davča. A taky že jo. Od startu to napálil, všem zamával a už jsme ho viděli zase až v cíli. Proti loňsku ubral ze svého času ještě osm vteřin. Za ním se vydali Honza s Bartem, kterých se snažil držet Matty, kterého se zase chytil Trener. Ten na prvním kilometru šel před Mattyho, který se teprve dlouhé tratě učí ale není daleko doba, kdy už se to Trenerovi nepovede, zvlášť, když si dá Matty poradit. A vlastně potom se už nic neměnilo. Trener běžel dobře 🙂 ale zrychlit už prostě nedokáže 🙁 i tak ale už šest let neběžel tuto trať rychleji, takže se po doběhu cítil o pár let mladší 🙂 . Honza na druhém místě se proti loňsku zlepšil o neuvěřitelnou minutu a půl. Bart na třetím o rovnou minutu. Za Trenerem doběhl Matty a hned po něm nejzkušenější borec Roudy. Svou premiéru na této trati skvěle zvládla Janča a podle úsměvu na tváři a podle toho, že v cíli vypadala stejně dobře jako na startu, je jasné, že půjde s časem ještě hodně dolů. Márty už dávno nemá atletickou postavu, možná by i Karlos Vémolů měl z něj respekt 🙂 ale o to cennější je, že se Márty nebojí, nevymlouvá a přijde, z toho mám fakt radost. Další v pořadí byla nerozlučná dvojka Tina s Ondrou, který po zranění z posledního turnaje zvolil v dnešním závodě roli osobního strážce… No a to nejlepší na závěr. Bára zúročila léta tréninku, píle, odříkání… dokonce uvažovala, že stejně jako náš nejlepší současný běžec dlouhých tratí, Jirka Homoláč, odjede na půl roku do Keni trénovat s tamními domorodci. Nakonec sice nestihla letadlo a tak zůstala přes zimu doma, i tak ale dnes premiérově pokořila hranici třiceti minut! S úsměvem a bez zadýchání!
No a když už jsme si mysleli, že máme hotovo, přiřítil se do místa startu a cíle Dušan, kterého dříve nepustili z roboty. Pustili jej teprve potom, co zazpíval známý hit… sluníčko za hory zachází, pusťte nás z roboty rychtáři… hned se stavěl na startovní čáru a že si to dodatečně odběhne… jémine, proč by ne, ale aby mohl být zařazen do výsledkové listiny bez podezírání z toho, že doběhl k mostu, rozdělal si oheň, upekl buřta a v cíli byl za 15 minut, musel celou trať absolvovat pod dohledem státního notáře, kteroužto funkci si nárokoval Trener 🙂 a udělal si tak dnes radost hned 2x 🙂 . Dušan to zvládl zodpovědně, krásně stupňoval tempo a nakonec dosáhl velmi pěkného času.

Jo, bylo to moc fajne, díky všem a zase příště…

1 km
1 Tobi 3:47
2 Krtek 3:49
3 Pepé 3:55
4 Hugo 4:20
5 James 5:02
4,8 km prům/km
1 Davča 17:52 3:43
2 Honza 18:40 3:53
3 Bart 18:53 3:56
4 Trener 19:00 3:58
5 Dušan 20:40 4:18
6 Matty 21:13 4:25
7 Roudy 21:49 4:33
8 Janča 24:49 5:10
9 Márty 25:01 5:13
10 Ondra 27:52 5:48
11 Tina 27:52 5:48
12 Bára 29:53 6:14