Fotbal, běh, cyklistika a badminton…

publikováno v: Informace

… to jsou čtyři sporty, které v anketě „sporty, které nás kromě florbalu baví nejvíc“ obsadily s náskokem nejvyšší příčky.

Sportu v nejrůznějších podobách se věnuji více než 40 let. Ale nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že přijde situace, kdy bude veškeré sportování zakázáno. Stalo se a možná až v těchto chvílích si člověk uvědomil, jak moc mu tahle aktivita chybí. No a tak přišel alespoň nápad zjistit, které sporty, kromě florbalu který společně provozujeme, nám, tedy členům našeho klubu chybí nejvíc. Oslovil jsem tedy základnu od dorostenců výš a chtěl bych poděkovat za zpětnou vazbu a ochotu věnovat těch 5 vteřin času a podělit se o svůj názor. Celkem se do ankety zapojilo 31 členů, kteří hlasovali až pro tři sporty, přičemž se přidělovaly 3 body za ten na prvním místě, dva na druhém a jeden na třetím. Hlasovalo 18 mužů, 7 dorostenců a 6 žen. A ten nejvzdálenější hlas doputoval až z Nového Zélandu!

A jak tedy anketa dopadla?
Oba žebříčky, jak ten s nejvyšším počtem bodů, tak ten s počtem odevzdaných hlasů opanoval fotbal. A celkem pochopitelně. balón, kousek místa, pár spoluhráčů a jde se na věc. Už dlouho a na celém světě. I když jestli byl kdysi problém sehnat míč zato plácků bylo habaděj, dnes je to spíš opačně. Alespoň u nás, v městě sportu…
Osobně mám samozřejmě velkou radost ze druhého místa pro běhání. Snad jsem tomu i sám malinko přispěl. Chápu, že běhání je především dřina bez emocí, ale kdo chce, to krásné si tam najde a navíc k němu potřebujete ještě míň než na fotbal. Vůbec nepotřebujete ani soupeře, tím největším soupeřem je každý sám sobě a porazit sám sebe, to už za to stojí 🙂
Třetí místo pro cyklistiku je pro náš kraj asi také velmi pochopitelné. Krásná příroda a množství nejrůznějších možností k vyjížďkám. Jen mě trochu začínají děsit ty kola na baterky… nebo bych už ve svém věku měl být za ně rád? .)
No a čtvrté místo v oblíbenosti pro badminton? Překvapení nebo ne? Myslím, že i díky Replay ani ne. Je kde si zahrát pořádný mač a to je důležité.
Další skupinku sportů v pořadí tvořily basketbal, workout či posilování, turistika a hokej. S tím hokejem jen tak pro zábavu je asi problém, když už potoky a rybníky nezamrzají, na basket taky bývalo více košů po hřištích zato workout, je in a i u nás už se pár míst na cvičení dá najít a na turistiku jsme vybaveni více než slušně! Desítku oblíbených sportů potom uzavírají lyžování a volejbal. Samozřejmě, k lyžování je nyní zapotřebí hlavně dobré auto, ať se dá za sněhem dojet a na volejbal je třeba zase potřeba dost spoluhráčů, protože na beach volejbal u nás moc prostoru není…

Celkem 22 druhů sportů se objevilo v hlasování a pro zajímavost se podívejme na ty, které byly zmíněny jen jednou. Například jeden z hlasujících uvedl pohybovou aktivitu, kterou bychom blíže mohli rozebírat až po 22 hodině a to ještě velmi opatrně 🙂 a tak se podívejme raději na ty, které je možno provozovat již od útlého mládí. Tak například se objevila přehazovaná…nohejbal…aerobik…tenis (ten dopadl)…šerm…pozemní hokej…ultimate fresbee… a pozor, také třeba šprtec 🙂 . A abychom měli přehlídku sportů kompletní, objevily se ještě, a dokonce 2x discgolf, jóga či plavání.

Na závěr tedy přehledně desítka nejoblíbenějších sportů:

1. fotbal – 26b
2. běh – 23b
3. cyklistika – 21b
4. badminton – 18b
5. basketbal – 15b
6 – 8. turistika, workout, hokej – 11b
9-10. lyžování, volejbal – 6b