FrenFlorbal zpovědnice… Jan Eliáš

publikováno v: Informace

Čekání na novou sezónu si ukrátíme vzpomínáním na sezónu právě skončenou. FF zpovědnice vám nabízí odpovědi hráčů na dvě redakční otázky a tu třetí položí zpovídaný hráč někomu dalšímu z našeho klubu… dnes s vysvětlením rozdílu mezi slovy můžu / nemůžu (jít na zápas) a chci / nechci (jít na zápas)

Díl č.8 – Jan Eliáš
V klubu od r. 2005
brankář: 281 zápasů

1) Co se ti v právě skončené sezóně povedlo a je něco s čím jsi nespokojen?
Primárně nejvýš řadím týmový a klubový úspěch, takže rozhodně se NÁM povedlo postoupit do vyšší soutěže. Je to velká odměna, protože budeme hrát s novými soupeři a je to pro nás nová výzva. Považuji to za další motivaci, jak se můžeme zlepšovat a růst v našich výkonech. Na druhou stranu nemůžu být spokojen se svojí tréninkovou praxí 😀 (Absolvoval jsem asi 2 tréninky v celé sezóně, a to jeden počítám, jako turnaj Hammer cup). Takže s tím rozhodně spokojen být nemůžu, ale podařilo se mi vyhrát statistiky brankářů (což nevím, jestli je dobrá vizitka 7. ligy), když se vezme v potaz, že to vyhrál někdo, kdo celý rok netrénoval 😀 (ale samozřejmě tento úspěch je vizitka celé obrané práce týmu – dávali jsem hodně gólů a málo dostávali). Tím chci, ale i poděkovat trenérovi, který mi neustále dává důvěru, i když mě vidí chytat pouze na zápasech (takže de facto každým svých odchytaným zápasem si získávám nominaci na ten další (to je šílené).

2) Je nějaký zápas, moment, okamžik, vstřelená branka, situace… prostě něco, co se ti nesmazatelně zapsalo do paměti?
Budu se opakovat. Poslední turnaj na Čeladné! I když už to není takový svátek, jako v první juniorské sezóně, na kterou budu vzpomínat asi celý život, tak pořád to má své speciální kouzlo. Když to porovnám s atmosférou „venkovních“ zápasů, kde hrajeme při atmosféře, jako v divadle…nemít takové prostředí a fanoušky, jako na Čeladné, nevím jakou bych měl motivaci hrát….no zkrátka bych neměnil. Chtěl bych prostřednictvím těchto řádků poděkovat všem, kteří přišli fandit, ale i všem organizátorům, jenž nám umožnili si oslavy do 6. ligy náležitě užít. A pro příště bych měl jednu prosbu (hlavně na golmany a trenéra), chtěl bych si tu atmosféru někdy užít i ze střídačky, dát nějakému golmanovi tu šanci, aby si Čeladnou užil se vším všudy na hřišti, je to zážitek….já už to zažil mockrát teď je řada na někom jiném 😊

3) Volitelný dotaz od Vojty Grafa: Do zpovědnice bych rád pozval naši brankářskou legendu Honzu Eliáše a chtěl bych se ho zeptat jak těžké je skloubit cestování za prací po celé republice, studium na konci světa, péči o úžasnou rodinu a ještě stíhat chytat za elitní florbalový tým?
Složité Vojto! Kdo nezažil tak asi nepochopí. Ale jde to…
Možná jsem pro někoho blázen, když se snažím vše stihnout, ale je to můj srdeční klub a sport (rodina a odreagování). Když člověk pracuje o víkendech (80% víkendů je přes školní rok pryč), do školy jezdí každé pondělí a zbytek týdne je domácí chůva….není pak jednoduché si prosadit, aby konečně, když má volno nebyl doma a jel na zápas (naštěstí se mi to skoro vždycky nějak podaří), tím moc a moc chci poděkovat Hance a Julince za jejich trpělivost.
Jeden příklad za všechny a Vojta má s ním velkou spojitost. Nevím, jestli to to trenér vůbec ví….
Myslím, že to byl druhý turnaj v Ostravě, měl jsem mít práci v sobotu do noci v Praze, ale přesto jsem chtěl druhý den v 8:00 nastoupit do zápasu 😀 (říkáte si nemožné?) …naštěstí mám skvělé spoluhráče. Vlak do Ostravy mě dovezl po 3 hodině ráno, Vojta mě dovezl k němu na byt, já se vyspal 3 hodiny a pak jsem šel na zápas (výhra 8:0). Možná jsem trochu blázen, ale kdybych nehrál za Sokol Frenštát, tak bych se na to asi už vykašlal. Ale hrát za Sokol Frenštát, znamená žít pro něj a něco taky obětovat.

Dokud budu dostávat nominace a budu mít nějaký kousek času, rád kluků a klubu pomůžu, pokud o mě bude stát.

4) Koho pozveš do zpovědnice a jaký máš na něj dotaz č.3… Do zpovědnice bych rád pozval našeho věrného klubového spoluhráče, ale i smolaře na zranění Robina Pavelku, s otázkou: Jak probíhá rekonvalescence tvého zranění a kdy Tě opět uvidíme prohánět se po ligových palubovkách a střílet vítězné branky?