FrenFlorbal zpovědnice… Lukáš Muras

publikováno v: Informace

Čekání na novou sezónu si ukrátíme vzpomínáním na sezónu právě skončenou. FF zpovědnice vám nabízí odpovědi hráčů na dvě redakční otázky a tu třetí položí zpovídaný hráč někomu dalšímu z našeho klubu…

Díl č.3 – Lukáš Muras
V klubu od r. 2011
brankář: 54 zápasů
hráč: 87 zápasů   20 g + 22 a = 42 b

1) Co se ti v právě skončené sezóně povedlo a je něco s čím jsi nespokojen?
Podobně jako Ufy (Martin Ondryáš) jsem rád, že jsem i já získal nějaké kanadské body, byť jen za asistence, a mohl jsem se tak v bodování zařadit po bok velikánů našeho klubu jakými jsou například Vojtěch Graf nebo legenda Jakub Skýpala. Nespokojen jsem s chováním, které někteří naši hráči bohužel častokrát předváděli na zápasech. To, že bývají soupeři inteligenčně omezení a předvádí na hřišti i mimo něj to, co předvádějí, ještě neznamená, že musíme klesnout na jejich úroveň a chovat se stejně. Chápu, že emoce ke sportu patří, ale neměly by převážit slušné chování a fair play. Pevně doufám a věřím v to, že do příští sezóny na tom zapracujeme, protože pak vrháme špatné světlo nejen sami na sebe, ale i na celý tým…a byl bych nerad, kdyby byl Sokol Frenštát probírán právě ve spojitosti s těmito zkraty.

2) Je nějaký zápas, moment, okamžik, vstřelená branka, situace… prostě něco, co se ti nesmazatelně zapsalo do paměti?
Situace to byly dvě. První z nich bylo vítězství nad favorizovaným MVILem v druhé části sezóny, kdy jsme celý výjezd prohlašovali, že s takovou sestavou (10 hráčů do pole) nemůže mít MVIL šanci. No a ironie se záhy změnila ve fakt, když jsme právě koncentrovaným výkonem dokázali MVIL porazit. Druhou bylo celoligové soutěžení se Skypym o to, kdo bude mít na jejím konci více kanadských bodů. Nakonec tedy zvítězil o bod Skypy, i když mi tedy spoluhráči pomáhali, jak mohli, zvláště pak musím vypíchnout Čompu, který hlásil u rozhodčích mou asistenci tak horlivě, až jsem málem zapomněl, že jsem byl v době vstřelení gólu na střídačce.

3) Volitelný dotaz od Martina Ondryáše…  Jako dalšího bych pozval Lukáše Murase a zeptal se ho, jestli si náležitě užil svůj zatím poslední ligový gól?
Maximálně. Jen si už bohužel nevybavím, kdy jsem ho vstřelil, mám takový dojem, že minulý rok, proti Rožnovu. Ale můžu Ufyho ujistit, že každý gól slavím tak, jako bych ho dal jednou do roka…protože…no, dávám ho většinou jednou do roka.

4) koho pozveš do zpovědnice a jaký máš na něj dotaz č.3
Jako dalšího bych pozval Michala Karbana a zeptal se ho, jak se hodlá přes léto věnovat letní přípravě a jestli ho uvidíme pravidelně na letních tréninzích.