FrenFlorbal zpovědnice… Vojtěch Graf

publikováno v: Informace

Čekání na novou sezónu si ukrátíme vzpomínáním na sezónu právě skončenou. FF zpovědnice vám nabízí odpovědi hráčů na dvě redakční otázky a tu třetí položí zpovídaný hráč někomu dalšímu z našeho klubu…

Díl č.7 – Vojtěch Graf
V klubu od r. 2007
287 zápasů   192 g + 116 a = 308 b

1) Co se ti v právě skončené sezóně povedlo a je něco s čím jsi nespokojen?
Co se mi povedlo? Za hlavní úspěch považuji to, že jsem se i přes své špatné výkony celou sezónu udržel v A týmu. I když to je asi spíš zásluha trenéra. ? Velmi nespokojen jsem letos byl celkově se svým herním projevem. Produktivita byla mizerná, fyzička stála za starou bačkoru a o přístupu k tréningům se raději ani nebudu zmiňovat. Naštěstí jsem kolem sebe měl vždy nějaké schopné hráče, tak to v globále možná nevypadalo tak špatně. 

2) Je nějaký zápas, moment, okamžik, vstřelená branka, situace… prostě něco, co se ti nesmazatelně zapsalo do paměti?
Jak už tady bylo dříve řečeno, tak jednoznačně poslední turnaj na Čeladné. Opět jsme letos dostali tu možnost hrát poslední zápas sezóny na domácí palubovce a mohli jsme tak spolu s fanoušky oslavit titul a postup. Pokaždé, když naši fanoušci naplní tribunu na Čeladné, je to nezapomenutelný zážitek, protože umí vytvořit neskutečnou atmosféru. A za to jim patří obrovský dík.

3) Volitelný dotaz od Jana Tvarůžka… Do zpovědnice bych pozval Vojtu Grafa a rád bych se zeptal, jak jinak vypadá atmosféra v klubu teď a v začátcích a jaký je to pocit pro něj, být obklopen čím dál tím mladšími spoluhráči?
Děkuji naší kanadské spojce Johnnymu Smellycheesovi za pozvání do zpovědnice a za jeho dotaz. Troufám si říct, že atmosféra v týmu je srovnatelná. Tehdy jsme si sice byli mnohem blíž, když jsme byli všichni skoro stejně staří, ale i v novém týmu, kde jsou mezi námi rozdíly i více než deset let, tak to perfektně šlape a všichni si navzájem fandí. Většinu letošní sezóny jsem měl možnost hrát s mladými kluky, Ondrou a Sonym, a musím říct, že se mi s nimi hrálo výborně. Sice už jim nestačím fyzicky ani herně, ale snad jsem pro ně byl alespoň psychickou oporou. Je skvělé vidět, že jsme schopní si mezi sebou vychovat své nástupce, kteří stejně jako my budou bojovat za svůj tým a jeho tradice…už i ten špek před zápasem se pomalu učí jíst. ?

4) Koho pozveš do zpovědnice a jaký máš na něj dotaz č.3… Do zpovědnice bych rád pozval naši brankářskou legendu Honzu Eliáše a chtěl bych se ho zeptat jak těžké je skloubit cestování za prací po celé republice, studium na konci světa, péči o úžasnou rodinu a ještě stíhat chytat za elitní florbalový tým?