Hammer Cup – boj o trofej

publikováno v: Ostatní turnaje

Tři kvalitní týmy čítající 48 hráčů. Padesátka (!!!!!) diváků na tribuně. Neuvěřitelně dramatické souboje doslova do posledních desetinek vteřiny zápasů….a následná zábava až do druhé hodiny noční…taková byla kulisa dalšího ročníku boje o slavný Hammerův pohár.

Letošní bitva o právo rok vlastnit tuto slavnou trofej se odehrála v hale na Čeladné a na palubovce si to rozdaly tři naše ligové týmy.
Muži A…neuvěřitelné jak je tato squadra vzorná a do bojů vyslala kompletní sestavu, posílenou navíc o naši „alternativní“ členku Petru, což se ukázalo jako vpravdě rozhodující tah 🙂
Muži B+Junioři…celou sezónu máme problémy s golmany a jelikož Honda i Zdena si plnili povinnosti v Áčku, putoval do branky Žingy. Sestava ochuzená o Golyho, Kubu, Rosiho a Dejva, přesto téměř kompletní tři pětky. Tuto slávu si totiž nenechal ujít ani náš host z Opavska 🙂
Dorostenci…chyběl jen Tom a golmani. Hráči v poli tak mohli postavit tři pětky a vyzkoušet si nové složení. Žingy se posunul do Béčka, Maty je po nemoci a George onemocněl…do branky tedy putovala další naše „alternativní“ členka, Annie, a svou úlohu zvládla na výbornou!!!

 

FBC Sokol Frenštát  „Muži A“ – FBC Sokol Frenštát  „Dorostenci“ 

11 : 3

 • G: P.Metzová – 2, A.Polách – 2, O.Rusev – 2, J.Skýpala, F.Nádvorník, M.Karban, Z.Zejda, L.Bartík
 • A: A.Polách – 2, P.Metzová – 2, M.Štěpán – 2, O.Rusev, M.Karban, J.Eliáš

S: Z.Polách, J.Eliáš
J.Skýpala-D.Schneiderka, F.Nádvorník-L.Morys
O.Rusev-A.Polách-P.Metzová
M.Štěpán-M.Karban-Z.Zejda
L.Bartík-R.Pavelka-V.Graf

 • G: A.Soudil, P.Káňa, V.Zemánek
 • A: P.Káňa, P.Pícha

S: A.Tranová
M.Bolek-M.Adamec, A.Soudil-P.Káňa-V.Zemánek
P.Hrňa-P.Koutný, J.Ondryáš-O.Polách-V.Syrovatka
P.Pícha-J.Straník, D.Kutěj-J.Thurnvald-J.Plevák, D.Zeman

Jediný „jasný“ zápas dnešního dne, kde muži měli od začátku v utkání navrch. Samozřejmě celkem nepřekvapivě. Při přetlaku útočníků v mužích zbyl černý petr na Fílu a na jeho místo v „repre“ lajně se postavila Petra a neslo to ovoce!!! Ne, žerty stranou, samozřejmě, Fíla po nemoci ještě nemůže přehánět sportovní aktivity a tak jen smutně přihlížel, jak se Petra dravě dere na jeho místo 🙂 .Do útoku k Olímu a Adamovi sedla jako zadek na hrnec a společně nastříleli šest branek. A protože se přidali i další střelci, bylo o výsledku rozhodnuto. Nicméně dorostenci se srdnatě rvali a tři pěkné branky korunovaly jejich snaživý a dobrý výkon…

 

FBC Sokol Frenštát  „Muži B“ – FBC Sokol Frenštát  „Muži A“ 

2 : 1

 • G: M.Marek, F.Stypka (J.Kratochvíl)
 • A: J.Kratochvíl

S: O.Žingor
A.Nádvorník-J.Klecker, M.Vašenda-J.Kratochvíl, M.Ondryáš
F.Stypka-D.Kotrs-M.Marek
D.Pícha-F.Wilczek-R.Lacina
L.Muras-M.Hříva-E.Milata

 • G: O.Rusev
 • A:

S: Z.Polách, J.Eliáš
J.Skýpala-D.Schneiderka, F.Nádvorník-L.Morys
O.Rusev-A.Polách-P.Metzová
M.Štěpán-M.Karban-Z.Zejda
L.Bartík-R.Pavelka-V.Graf, F.Karban

Jak už to v takových případech bývá, Béčko se 100% motivací, soustředěným výkonem, podpořeným skvělou defenzívou a vynikajícím golmanem. Áčko ne že by nechtělo, ale po vysokém vítězství přišlo uspokojení a veškerá snaha ztroskotávala na úporné defenzivě soupeře. Po samostatné akci se sice prosadil jako první Olí, jenže pak Mates po chybě v rozehrávce srovnal a Stypa dokončil obrat.Nepomohlo ani to, že Fíla už nevydržel jen nečinně přihlížet a vtrhnul na hřiště.  Závěr zápasu byl jak z pera Agáty Christie. Oddechový čas Áčka, hra bez brankáře a v okamžiku, kdy siréna končila zápas, padl vyrovnávací gól…twl to nevymyslíš…jediný rozhodčí na ploše se držel za hlavu a co s tím. Jelikož je to však zkušený rozhodčí 🙂 a Hammer Cup je vlastně jeho dítě, rozhodl šalamounsky. A tak na řadu přišel „boží soud“, který měl rozhodnout, kdo je v právu. K samostanému nájezdu se postavil Olí a … Žingyho nepřekonal! Spravedlnost zasáhla a Béčkaři mohli slavit zasloužený triumf!

 

FBC Sokol Frenštát  „Dorostenci“ – FBC Sokol Frenštát  „Muži B“ 

2 : 1

 • G: P.Pícha, V.Zemánek
 • A: J.Plevák

S: A.Tranová
M.Bolek-M.Adamec, A.Soudil-P.Káňa-V.Zemánek
P.Hrňa-P.Koutný, J.Ondryáš-O.Polách-V.Syrovatka
P.Pícha-J.Straník, D.Kutěj-J.Thurnvald-J.Plevák, D.Zeman

 • G: M.Marek
 • A: D.Kotrs

S: O.Žingor
A.Nádvorník-J.Klecker, M.Vašenda-J.Kratochvíl, M.Ondryáš
F.Stypka-D.Kotrs-M.Marek
D.Pícha-F.Wilczek-R.Lacina
L.Muras-M.Hříva-E.Milata

Jak už to v takových případech bývá, Dorostenci se 100% motivací, soustředěným výkonem, podpořeným skvělou ofenzívou. Béčko ne že by nechtělo, ale po vítězství nad Áčkem přišlo uspokojení a ani brzký vedoucí gól nepomohl. Ve zbytku zápasu byli totiž lepší, bojovnější a zejména aktivnější dorostenci. Muži si ve zbytku zápasu vytvořili jen pár šancí, většinou z rychlých protiútoků, které ale nedokázali proměnit, což nakonec rozhodlo. Dorostenci na dlouhé minuty zamykali soupeře před jejich brankovištěm a s neutuchajícím zápalem šli do boje. Patesovi se podařilo srovnat a další dramatická zápletka nastala v samém závěru. Zemyho dělovka se od horní tyče odrazila těsně za brankovou čáru a vyletěla ven…emoce plály, ale rozhodčí gól uznal. Ještěže do místa nepřijel vlastním autem, nevím nevím jak by to s ním dopadlo 🙂

Všechny tři týmy tak nakonec získaly po třech bodech a všechny se tak staly morálními vítězi. Jo, nakonec jsem ten pohár strčil mužům z Áčka, bo měli nejlepší skóre, ale myslím, že o tohle tu až tak nešlo…protože v jiném místě, ve stejný čas chystal náš stravovací tým ve složení Kamila-Iveta hostinu! Ne pro vrány, ale pro nás všechny. Stoly se doslova „prohýňaly“ podí tíhou všelijakých pochutin, desítka tekla proudem a já měl konečně čas si s některými lidmi v klidu promluvit. Potěšilo mě, že na oslavě nechyběly ani naše děvčata, že se všechno snědlo a že přespávající nezlobili a chovali se vzorně!

Bylo to fajn, škoda že to skončilo… jedno velké moudro vyslovil Adam: letošní Vánoce definitivně skončily, skončil Hammer Cup….