Hard core neděle no.3 – Céčko v PFLce 3 vítězství ze 4 zápasů!

publikováno v: ČFbU

Otázkou dne bylo to, zda náš velmi mladý tým v posledním turnaji základní části udrží postupové místo do finálové skupiny. Po třech vítězstvích můžeme s úsměvem na tváři konstatovat, že mise byla úspěšná!

Do Frýdlantu nás vyrazili ke čtyřem těžkým zápasům v mužské kategorii reprezentovat 2 muži, 2 junioři, 6 dorostenců a dokonce 2 starší žáci. jeden z mužů, Morty, vracející se do zápasového tempa po zranění dostal tedy na starosti takovou školku. Další velkou událostí dne byl návrat Matyho do našeho týmu a byl to návrat více než úspěšný! Pro mladé to byla zase velká zkušenost, která by jim mohla pomoci do budoucna. Prezentovali se dnes velmi pěknou hrou a zaslouží si naše uznání. Netrpělivě budeme čekat, až je budeme moci opravdu mezi muži použít… O tom, jak si kluci vedli, si můžete přečíst v reportážích z pera profíka Mortyho 🙂

Historicky nejspíš nejmladší „mužský“ tým hájil naše barvy v dalším turnaji PFL. I přes souběžně hrané turnaje mužského A i B týmu jsme dokázali poskládat tři lajny, ve kterých převažovali čerství držitelé občanských průkazů doplnění jedním kmetem.Velkou posilou týmu byl Matyáš v brance, který určitě rád zavzpomínal na dobu, kdy na frýdlantské palubovce odchytal kvanta zápasů

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Pražmo    16 : 1    (4:1,12:0)

• G: D.Svoboda – 5, B.Rašovský – 3, M.Křenek – 2, T.Dolák – 2, L.Morys, J.Zeman, A.Hovorič, M.Genzer
  • A: D.Svoboda – 4, J.Zeman – 3, O.Kytka – 2, B.Rašovský – 2, A.Hovorič, M.Genzer

S: M.Vávra
J.Zeman – B.Rašovský – D.Svoboda
A.Hovorič – M.Genzer – M.Křenek
L.Morys  – O.Kytka – T.Dolák

Obavy z váhové a věkové přesily v prvním zápase proti chasníkům z Pražma byly brzy rozptýleny. Už v úvodním střídání zasypala první mládežnická lajna soupeřova gólmana tolika střelami, kolik si Pražmo nevytvořilo snad za celý zápas. Za stavu 2:0 se sice soupeř dokázal střelecky prosadit, pak už si ale neškrtl. Co prošlo na bránu, to spolehlivě pochytal Matyáš. Poměrně statická obrana soupeře dala prostor k efektním i efektivním kombinacím, ve kterých vyčnívala hlavně první formace. Minimálně tři branky ale daly všechny lajny. Moc hezky se dívalo na kombinace do prázdné brány a povedené střely, které jedna za druhou končily v síti. Chudák soupeřův brankář dělal, co mohl, ale spoluhráči mu moc nepomohli. A tak zápas díky patnáctibrankovému rozdílu ve skóre nakonec skončil tři minuty před plánovaným koncem.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O. 2    15 : 2    (5:0,10:2)

• G: D.Svoboda – 5,J.Zeman – 3, O.Kytka – 3, A.Hovorič, M.Křenek, T.Dolák, M.Genzer
  • A: J.Zeman – 5, M.Vávra – 3, D.Svoboda – 2, T.Dolák – 2, L.Morys

S: M.Vávra

Nejspíš jsme nečekali, že proti Frýdlantu předvedeme podobnou střeleckou parádu. Jenže my jsme pokračovali v nastoleném trendu. Soupeřova gólmana jsme zásobovali výživnými střelami, nechyběly ani další povedené kombinace. Domácí se snažili, dostávali se i na dostřel brány, pak ale buď selhali v koncovce, nebo je vychytal Maty. V některých momentech se zajiskřilo, žádné zbytečné emoce ale nevzplanuly. Ostatně při pohledu na skóre ani nebyl z naší strany důvod.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Borcad    8 : 7    (6:2,2:5)

• G: D.Svoboda – 2, M.Křenek – 2, T.Dolák – 2, A.Hovorič, J.Zeman
  • A: A.Hovorič – 2, L.Morys, J.Zeman, M.Genzer, D.Tkadleček

S: D.Tkadleček

Až nečekaně hladce jsme procházeli turnajem přesně do konce prvního poločasu třetího zápasu. Pak to šlo z kopce. První poločas proti týmu Borcad se ještě povedl. Přestože jsme inkasovali jako první, za pár minut jsme zápas otočili a před druhým dějstvím si vytvořili luxusní pětigólový náskok. Namlsaní úspěchy z předchozích zápasů se na střídačce o přestávce řešilo, jestli se nám podaří dát další „patnáctku“, místo toho jsme se ale nakonec strachovali o výhru. Začali jsme kupit chyby, spousta střel mířila do prvního hráče a vytáhl se i soupeřův brankář. Míčky nám odskakovaly, propadávali jsme v defenzívě a soupeř trestal. Ani Dominovi v bráně jsme moc nepomohli. Za stavu 5:6 jsme dokázali přidat dvě branky, jenže Borcad to nezabalil a dotáhl zápas do dramatického závěru. Z jasného zápasu nakonec byla upachtěná výhra.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FK Radvanice    3 : 12    (0:6,3:6)

• G: L.Morys, D.Svoboda, M.Křenek
  • A: J.Zeman – 2, O.Kytka

Lehkost z prvních pěti poločasů turnaje byla v zápase proti Radvanicím definitivně pryč. Soupeř byl sice o poznání kvalitnější než předešlí protivníci, několik gólů jsme ale darovali sami vlastními chybami. Radvanice se mnohokrát dostávaly do přečíslení a zakončovaly do prázdné brány. Nám nešlo nic. Zatímco předtím do branky spadlo všechno, tady jsme se nemohli dostat do hry. Kombinace vymizely, přesnost přihrávek také, fuč byla dobrá nálada na střídačce. Snaha sice nechyběla, po náročném programu už ale docházely síly. Hrozivě vypadají skóre se nám nakonec podařilo aspoň kosmeticky upravit, byť i tak to vypadá hrozivě. Přesto můžeme být s turnajem spokojeni, tři výhry a dobrý střelecký trénink v prvních zápasech stály za to.