Holky konečně zvítězily i doma…

publikováno v: Ostatní turnaje

… a udělaly tak radost nejen sobě ale také zaplněnému balkónu ve Frenštátské městské hale, tedy asi deseti rodinným příslušníkům, kteří je přišli podpořit v dalším zápase proti Kočkám.

Ještě ani neodezněly oslavy 🙂  dvou nedělních vítězství v PFLce a už naše děvčata ale také Kočky soupeřky nastupovaly k dalšímu zápasu. Tentokrát ve Frenštátské lize žen. Zatímco Koček je v týmu jako malých myší a mohou prakticky na každý zápas postavit jinou sestavu, nás se nesešlo ani na dvě čtveřice. A tak si dnes statečná sedmička hráček a golmanka pěkně zasportovaly při čtyřicetiminutové délce zápasu.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Kočky Frenštát   4 : 0   (3:0,0:0,0:0,1:0)

• G: J.Strnadlová – 2, A.Šturalová, J.Jančálková
  • A: A.Šturalová, J.Jančálková, M.Strnadlová

S: S.Klementová
M.Strnadlová – J.Strnadlová – E.Žáčková
A.Šturalová – J.Jančáková, D.Valová – Z.Křenková

Do zápasu jsme tedy nastoupili se třemi obránci a dvěma útočnými dvojicemi. Vzadu působily ty nejzkušenější a nejvysportovanější slečny a vedle zkušené první útočné dvojice i dvojka našich velmi mladých talentů. V první třetině hrál vyrovnaný florbal, o čemž svědčí i počet střel na branku, neboť jak praví Klemča servis, bylo to na střely 10:9 pro nás. Jenže my plní sil a elánu jsme se dokázali 3x prosadit střelecky, což se nám v městské hale a na tamním povrchu podaří málokdy. Druhá třetina skončila na střely 7:6 a i z toho je vidět, že se hrálo pořád vyrovnaně ale už ne tak aktivně.Z našeho pohledu byla nejhorší třetina třetí, nikoli však ještě poslední. Soupeřky měly více sil, byly aktivnější a na střely jsme prohráli 3:10. Dost málo jsme drželi míček a byla to jen snaha ubránit vedení. Ale i díky opět skvělé Silvii v brance se to podařilo. V poslední třetině, čili vlastně čtvrtině, putovala Janča opět dozadu, zklidnili jsme rozehrávku a třetinu odehráli velmi dobře takticky, neustále na míčku. I počet střel 10:3 pro nás o průběhu ledaccos vypovídá. A i když jsme z tlaku vytěžili jedinou branku, bylo to zasloužené vítězství proti vyrovnanému soupeři. A ještě s bonusem pro Silvii za vychytanou nulu. Ale dnes si všechny slečny zaslouží absolutorium za přístup i předvedenou hru. A nejen zkušené „plejerky“ kolem Janči a spol. Ale také Zita s Vali naznačily své možnosti!!! Tak jen tak dál… a hned už zase  v neděli, ale jestli nás nebude alespoň osm do pole, tak si mě nepřejte! Budeme na trénincích jenom běhat lajny 🙂 🙂 🙂