Holky v přeboru ČOS stále bez bodu

publikováno v: Ostatní turnaje

Není to lehký…část popěvku Wanastovek tak nějak charakterizuje práci s naším dívčím týmem. Od minulého týdne v Rapotíně, před 14 dny, stačily skočit s florbalem tři holky… Dnes navíc chybělo hned několik dalších hráček a tak si zbylé děvčata pěkně mákly…

Já nemůžu nic vyčíst těm dnešním statečným, bojovaly, dřely… to je ten základ, na kterém musíme stavět. Herně to nebylo úplně beznadějné, bohužel nedokážeme podat konstantní výkon po dobu celého zápasu. I Silvii dnes chyběla podpora Toníčka, Káji i Honzíka. Nicméně zrovna jí netřeba nic vysvětlovat, ona si to umí přebrat sama, je to velká holka. Dnešek nám přinesl jedno velké pozitivum, dalšího tahouna, člověka zevnitř, který dokáže spoluhráče nahecovat, výborně Julčo! No a velké díky míří za Viky Kočkovou!!! Byla jsi úžasná a moc jsi nám pomohla…

Zde je report přímo ze střídačky z pera dnešního vedoucího, Zdeny:

K dnešním třem zápasům se postavil značně prořídlý kádr, naštěstí posílený alespoň o Viky Kočkovou, tak jsme mohli dát dohromady dvě lajny, i když jejich složení nebylo úplně ideální a muselo se do něho zasáhnout po tragickém prvním poločase s Dubickem, ve kterém jsme ztratili zápas dřív, než jsme se stihli rozkoukat. Zlepšený výkon v druhém poločase a konstantní obléhání soupeřovy branky bohužel i přes značné šance gól nepřinesl. Především kvůli muži s maskou v brance soupeře – chápu, že dnes se dbá na genderovou vyváženost, kde jen to jde, nejsem si ale jistý, jestli by do toho měly být zahrnovány i sestavy ženských sportovních týmů.  

Brzy jsme přišli na to, že dnes nebude mít cenu pouštět se do větších kombinací a zjednodušili jsme hru, nicméně po většinu zápasů nám chyběla hra na obou brankovištích. Výjimkou byl první poločas s Třebíčem, kde jsme je soustředěnou obranou prakticky k ničemu nepustili, jeden smolný gól a jedna chyba v rozestavení ještě pořád znamenaly relativně dobrý stav. Ve druhém poločase jsme se ale úplně sesypali, těžko říct, jestli za to může fyzička (respektive její nedostatek) nebo něco jiného.

Po delší pauze jsme nastoupili k zápasu s Frýdlantem a hráli jsme jak vyměnění – poprvé za tři zápasy jsme konečně vybojovávali míčky, zlepšili jsme pohyb i agresivitu. Dostávali jsme prostor, a tak se občas objevil i nějaký náznak kombinace. I po několika apelacích však stále chyběl hráč v soupeřově brankovišti, a naše častá střelba z obranných řad tak zůstala z větší části nevyužita. I přesto se nám podařilo dostat se do vedení a celou dobu jsme na hřišti byli lepším týmem, který v podstatě kontroloval hru (až na několik situací, kdy nám po roztodivných odrazech míčku vstávaly vlasy hrůzou – naštěstí se nakonec vždy dostal míček bezpečně z branky). Bohužel, gól kolem tyče nás stál vedení a ve vlastní přesilovce pak smolně propadl výhoz bránící soupeřky (dnes hororová bilance přesilovek – 2 přesilovky, 2 góly v naší síti). Zranění Zuzky a nešťastné přepadnutí soupeřky přes naši gólmanku znamenalo nucené přerušení hry, po kterém nám zbývalo ještě dost času vstřelit vyrovnávací gól, za kterým jsme i poctivě šli, ovšem nakonec neúspěšně.

Celkově byly dnešní zápasy jako na houpačce a až v tom posledním jsme dokázali udržet tempo po celý zápas. Za výkon v něm bychom si nějaké body zasloužili, nebylo nám však přáno a nám tak nezbývá než zapracovat na několika klíčových herních schopnostech, jejichž zvládnutí by snad příště mohlo převážit misku vah na naši stranu.

 

TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Dubicko   0:5

G+A:

S: S.Klementová
K.Cahlíková – J.Jančálková, S.Čeladníková – M.Kleckerová
V.Štefková – E.Žáčková, T.Šelepová – Z.Hillová

TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Třebíč   0:7

G+A:

S: S.Klementová
K.Cahlíková – J.Jančálková, S.Čeladníková – M.Kleckerová
V.Štefková – E.Žáčková, T.Šelepová – Z.Hillová, M.Čierniková

TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.   1:2

G+A: E.Žáčková

S: S.Klementová
K.Cahlíková – J.Jančálková, S.Čeladníková – M.Kleckerová
V.Štefková – E.Žáčková, T.Šelepová – Z.Hillová