O jednom povedeném začátku…

publikováno v: Ostatní akce

On ten trener měl zase jednou dobrý nápad 🙂 . Jednou za měsíc vyměnit trénink mužů na hotelovce za klubové přátelské zápasy žáků a juniorek. Juniorky jak známo začínají, mají za sebou první měsíc tréninků v Sokolovně a dnes se jako malé holky těšily na premiéru pětkového v pětkovém florbale. Stejně tak žáci se zatím prohánějí po hřišti v PFLce a i oni si dnes mohli vyzkoušet, jaký vlastně je ten velký florbal…

A jaké to dnes tedy bylo? Skvělé! Nos nad bídnými podmínkami na hotelovce ohrnující a mnohdy nechodící muže nahradilo nadšené mládí a oslnivá krása juniorek… Ty dorazily vzorně ve svých čerstvě nafasovaných dresech. Dychtivé, natěšené a odhodlané. Škoda jen, že se nemohly zúčastnit všechny, myslím, že to byl dnes skvělý impuls do dalších dnů tréninků…I žáci se prezentovali početnou účastí a to co chybělo do počtu, doplnili nadějní borci z Alfíků.

Odehrály se dva zápasy. Ten první 3 x 12 minut a ten druhý 2 x 12 minut. A byli jsme svědky nadějných a slibných výkonů obou družstev.
Favority zápasů byli samozřejmě žáci, přece jen zkušeností mají více, byť jen z malým florbalem. Ale třeba první lajna dnes ukázala, že tady nám roste budoucnost! A třeba takový Vašek, to je pán…Ale jeden vedle druhého budoucí hvězdy na Čeladné 🙂 Ale i druhá lajna postupně vystrčila růžky a na její kombinace byla radost pohledět.

A co holky? Dokud byly síly, paráda. Ani nebylo poznat, že to dnes bylo poprvé. Myslím hra na velkém hřišti. První dvě třetiny naprosto vyrovnaný soupeř, potom už soupeř získal převahu a přišly i nějaké ty chybky. Ale golmanka parádní výkon, nadšení a odhodlání hráček v poli na maximální úrovni! I v těch lajnách jsme si sedli….jen to štěbetání…

Ale jako moc se mi to líbilo, skvělý rozhodčí, skvělé výkony, prostě florbalová paráda. Už se těším, až se hráči a hráčky obou týmu představí našim fanouškům v soutěžních zápasech na Čeladné…dočkám se?

No a ať si aktéři pomalu zvykají, tady mají mimo statistikový zápis z dnešních zápasů:

FBC Sokol Frenštát p.R. „Juniorky“ – FBC Sokol Frenštát p.R.  „Žáci“

2 : 5   (0:1,1:1,1:3)

G+A: K. Marková (J.Stráník..ová), Z.Hillová
S: K.Vaverková (13´- 24´ M.Hanus..ová)
L.Zemanová – P.Pícha..ová, T.Křístková – K.Hlucháňová – A.Šturalová
J.Stráník..ová, D.Milata..ová, Z.Hillová – K.Marková – T.Šelepová

G+A: A.Hovorič (D.Svoboda), J.Zeman (D.Svoboda), A.Hovorič (D.Svoboda), T.Dolák (D.Kutěj), D.Kutěj

S: M.Hanus (13´A.Závodný)
V.Stráník – B.Rašovský, A.Hovorič – J.Zeman – D.Svoboda
P.Svoboda – O.Kytka, T.Dolák – D.Kutěj – M.Křenek, J.Pícha

 

FBC Sokol Frenštát p.R. „Juniorky“ – FBC Sokol Frenštát p.R.  „Žáci“

1 : 10   (0:5,1:5)

G+A: K.Hlucháňová (A.Šturalová)
S: M.Hanus..ová (13´ K.Vaverková)
L.Zemanová – P.Pícha..ová, T.Křístková – K.Hlucháňová – A.Šturalová
J.Stráník..ová, D.Milata..ová, Z.Hillová – K.Marková – T.Šelepová

G+A: vlastní, D.Svoboda (J.Zeman), D.Svoboda, A.Hovorič (D.Svoboda), T.Dolák (P.Svoboda), J.Zeman (M.Křenek), T.Dolák, D.Svoboda, P.Svoboda (T.Dolák), T.Dolák (M.Křenek)

S: A.Závodný (13´ M.Hanus)
V.Stráník – B.Rašovský, A.Hovorič – J.Zeman – D.Svoboda
P.Svoboda – O.Kytka, T.Dolák – D.Kutěj – M.Křenek, J.Pícha